• Informacje na temat:

  korczak

Artykuły na temat: korczak
 • Korczak, Reymont, Dmowski... Prezydent odznaczył pośmiertnie wybitnych Polaków

  Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski są wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent uhonorował 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP".

 • 75 lat temu Janusz Korczak ze swoimi wychowankami trafił do obozu zagłady w Treblince

  ...75 lat temu (5 lub 6 sierpnia 1942 roku) Janusz Korczak, jego współpracowniczka Stefania Wilczyńska oraz 192 wychowanków Domu Sierot zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince. Naoczny świadek tych wydarzeń Nachum Remba pisał: "Na czele pochodu szedł Korczak. Nie! Tego obrazu nigdy nie zapomnę. To nie był marsz do wagonów, to był zorganizowany, niemy protest przeciwko bandytyzmowi...

 • W nowej biografii Janusza Korczaka Joanna Olczak-Roniker przedstawia życie Starego Doktora na tle losów polskiej inteligencji lewicowej żydowskiego pochodzenia. Książka "Korczak. Próba biografii" właśnie trafia do księgarń.

 • Konkurs "Blogerzy dla Korczaka", który ma na celu propagowanie wiedzy o "Starym Doktorze", zorganizowała blogerka Danuta Awolusi. Rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka.

 • Rzecznik praw dziecka Marek Michalak chce, by rok 2012 był Rokiem Janusza Korczaka. Zwrócił się w tej sprawie do minister edukacji Katarzyny Hall oraz Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. W przyszłym roku przypada 70. rocznica śmierci Korczaka.

 • "Korczak" nadal będzie leczył

  Ośrodek pediatryczny im. Korczaka - najstarszy łódzki szpital dziecięcy, który miał w połowie stycznia ostatecznie zostać zamknięty, będzie nadal przyjmował małych pacjentów.

 • Życie Janusza Korczaka jest tematem 7. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, które rozpoczęły się w czwartek w Gdańsku. W 2012 roku obchodzone są dwie rocznice związane z jego postacią - 70. rocznica śmierci i 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot.

 • Sąd Rejonowy w Lublinie rozpoczął we wtorek postępowanie w sprawie ustalenia daty śmierci Janusza Korczaka, czego domaga się Fundacja Nowoczesna Polska. Od decyzji sądu zależy, jak długo jeszcze dzieła Korczaka będą chronione prawem autorskim.

 • W 70. rocznicę wywiezienia Janusza Korczaka i jego wychowanków do obozu zagłady, w miejscu, gdzie mieściła się ostatnia siedziba Domu Sierot w Warszawie, odsłonięto uroczyście tablicę pamiątkową.

 • Dziecięcy szpital im. Korczaka w Łodzi będzie znowu przyjmował małych pacjentów. W piątek władze samorządu województwa łódzkiego i miasta Łódź podpisały list intencyjny ws. finansowania rewitalizacji ponad stuletnich budynków, w których mieściła się placówka.

Zdjęcia na temat: korczak
Wideo na temat: korczak
 • W domu dziecka w Olsztynie praca wre!

  W domu dziecka przy ulicy Korczaka w Olsztynie RMF FM pomaga wyremontować salę rehabilitacyjną, ale też buduje na zewnątrz zestaw do kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Prace w Olsztynie idą pełną parą!