• Informacje na temat:

  koreańska literatura

Artykuły na temat: koreańska literatura
 • "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza doczekał się tłumaczenia na język kaszubski. Przekładu polskiej epopei narodowej dokonał twórca literatury kaszubskiej Stanisław Janke.

 • Alejka Szewczyka Dratewki, plac zabaw, Magiczna ławka - to atrakcje, jakie czekają na dzieci w warszawskim parku im. Janiny Porazińskiej. W otwartym w czwartek parku będą się odbywały także odczyty literatury dziecięcej i bajek.

 • Najlepsi z najlepszych w dziedzinach literatury, fizyki, chemii, medycyny i ekonomii odbierają właśnie w Sztokholmie tegoroczne Nagrody Nobla.

 • "Ogłaszam 22. igrzyska olimpijskie za zamknięte"

  Thomas Bach zamknął zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. Zakończyła się także ceremonia. Raz jeszcze mogliśmy zobaczyć reprezentacje, które brały udział w zawodach. Nastąpiło też przekazanie organizacji zawodów kolejnemu miastu. Za 4 lata, w 2018 roku zmagania będą się odbywać w koreańskim Pyeongchangu.

 • Bukmacherzy: Adam Zagajewski wśród faworytów do Nagrody Nobla

  Polski poeta Adam Zagajewski zajmuje ósme miejsce na liście kandydatów do tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ranking przeprowadziła międzynarodowa firma bukmacherska Unibet.

 • Najlepsi z najlepszych w dziedzinach literatury, fizyki, chemii, medycyny i ekonomii odebrali w Sztokholmie tegoroczne Nagrody Nobla.

 • Włocławek: Biblioteka organizuje ferie

  ...i bajki koreańskie czytane w oryginale. Literatura dziecięca Dalekiego Wschodu będzie prezentowana w filii nr 9 przy ul. Sielskiej.

 • Spotkaj się z Marią Nurowską

  Maria Nurowska - autorka powieści i dramatów. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim; debiutowała w 1974 r. na łamach miesięcznika Literatura. Zyskała rozgłos i uznanie krytyki już od swoich pierwszych powieści: Nie strzelać do organisty (1975), Moje życie z Marlonem Brando (1976) i Po tamtej stronie śmierć (1977). Wydała ponad dwadzieścia książek, m.in.: Kontredans...

 • Świat mówi pozytywnym językiem

  Dramatyczne informacje, nienawistny język w komentarzach internetowych, upodobanie do brutalnych filmów - wszystko to nie zmienia naszego... pozytywnego nastawienia do życia. Przekonują o tym na łamach czasopisma "PNAS" amerykańscy matematycy, którzy po analizie słów używanych w 10 najpopularniejszych językach świata ogłaszają właśnie, że lubimy patrzeć na życie przez lekko różowe okulary.

 • Kto dostanie literackiego Nobla? Wśród typów bukmacherów dwa polskie nazwiska

  W czwartek o godz. 13 poznamy tegorocznego laureata literackiej Nagrody Nobla. Jego nazwisko wraz z krótkim uzasadnieniem odczyta sekretarz Akademii Szwedzkiej Sara Danius. Co roku bukmacherzy przyjmują zakłady dotyczące potencjalnych laureatów tej nagrody. Często ich przewidywania sprawdzają się. W tym roku listy otwierają Kenijczyk Ngugi Wa Thiong’o, Japończyk Haruki Murakami oraz kanadyjka Margaret Atwood.