• Informacje na temat:

  kornhauser julian

Artykuły na temat: kornhauser julian
 • Julian Kornhauser otrzymał Nagrodę Orła Jana Karskiego

  Julian Kornhauser, poeta, prozaik i literaturoznawca, odebrał w czwartek Nagrodę Orła Jana Karskiego, przyznaną mu przez kapitułę nagrody za "literackie zmaganie o mądrzejszą Polskę". Była to już 16. edycja Nagrody Orła Jana Karskiego.

 • Prof. Julian Kornhauser laureatem Nagrody Orła Jana Karskiego

  Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła decyzję o uhonorowaniu nią prof. Juliana Kornhausera. To wyróżnienie za "literackie zmaganie o mądrzejszą Polskę" - poinformował zarząd Towarzystwa.

 • ​Prof. Julian Kornhauser laureatem Nagrody Orła Jana Karskiego

  Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła w czwartek decyzję o uhonorowaniu nią prof. Juliana Kornhausera - prywatnie teścia prezydenta elekta Andrzeja Dudy - za "literackie zmaganie o mądrzejszą Polskę", poinformował zarząd towarzystwa.

 • Agata Kornhauser-Duda. Poznajcie Pierwszą Damę!

  Z wykształcenia jest germanistką, uczyła języka niemieckiego w renomowanym II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od 21 lat jest żoną Andrzeja Dudy. Po II turze wyborów prezydenckich, dziękując wszystkim, którzy wsparli jej męża, deklarowała: "Postaram się być dobrą Pierwszą Damą". Przedstawiamy sylwetkę Agaty Kornhauser-Dudy.

 • Agata Kornhauser-Duda. Co wiemy o pierwszej damie?

  Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda jest z wykształcenia germanistką, uczyła języka niemieckiego w renomowanym II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od 21 lat jest żoną Andrzeja Dudy. Po II turze wyborów dziękując wszystkim, którzy wsparli jej męża, deklarowała: "Postaram się być dobrą pierwszą damą".

 • Agata Kornhauser-Duda. "To będzie pierwsza dama z klasą"

  Horsta Bienka, pochodzącego z Gliwic, tak jak jej tata - poeta, prozaik, w czasach PRL opozycjonista, profesor UJ - Julian Kornhauser. Związek z Andrzejem Dudą Pierwsza dama poznała swojego przyszłego(...) żonę Polacy poznali, gdy Agata Kornhauser-Duda włączyła się w kampanię prezydencką, występując w spotach wyborczych męża i podczas konwencji PiS. W podróży "dudabusem" nie uczestniczyła ze względu na...

 • Jakub Kornhauser laureatem nagrody im. Wisławy Szymborskiej

  Poeci Jakub Kornhauser i Uros Zupan zostali laureatami tegorocznej, przyznanej po raz czwarty, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Nazwiska laureatów ogłoszono w sobotę wieczorem podczas gali w Operze Krakowskiej.

 • Copernicus Festival: Nie ma poezji bez przypadku

  Czy poetą staje się przez przypadek? Jaką rolę w twórczości poetyckiej odgrywa zdawanie się na zbiegi okoliczności? Czy rywalem poezji na przypadki jest fotografia? - na te i na inne pytania starali się odpowiedzieć poeci, goście środowego pasma „Perceptio” odbywającego się w ramach Copernicus Festival: Małgorzata Lebda, Jakub Kornhauser i Jerzy Jarniewicz.

 • Resort kultury odpowiada na publikację "Gazety Wyborczej" ws. Grzegorza Gaudena

  Swój sprzeciw w liście otwartym, opublikowanym w "GW", wyrazili pisarze i poeci, m.in. Wiesław Myśliwski, Olga Tokarczuk, Adam Zagajewski, Dorota Masłowska, a także Julian Kornhauser, ojciec pierwszej damy, Agaty Kornhauser-Dudy. Resort kierowany przez ministra Piotra Glińskiego odpowiedział na tę publikację. Ministerstwo zwraca uwagę, że Gauden przekroczył budżet o blisko 600 tys. zł i już...

 • "Newsweek" gra antysemicką kartą. "To obrzydliwe"

  ...teść, znany poeta i krytyk literacki prof. Julian Kornhauser? W 1994r. Duda ożenił się z jego córką Agata. Julian Kornhauser, z pochodzenia Żyd, w jednym ze swoich wierszy rozliczał się z Polakami...

Zdjęcia na temat: kornhauser julian
Dyskusje na temat: kornhauser julian