• Informacje na temat:

  korpus polski ii

Artykuły na temat: korpus polski ii
 • 73 lata temu 2. Korpus Polski zdobył Monte Cassino

  ...73 lata temu, 18 maja 1944 r., oddziały 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa zdobyły ruiny klasztoru benedyktynów na Monte Cassino, przełamując niemiecką linię Gustawa i otwierając drogę aliantom na Rzym. W czasie walk zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

 • Dowódca Korpusu Północ-Wschód: Jesteśmy częścią planu odstraszania

  Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód wpisuje się w natowską politykę odstraszania, a jego wyjątkowość polega na ciągłej gotowości i na tym, że koncentruje się na określonym obszarze - zapewnia dowódca Korpusu gen. broni Manfred Hofmann.

 • Kraków: Wystawa o 2. Korpusie Polskim w Galerii Krakowskiej

  Wielkoformatowa mapa szlaku 2. Korpusu gen. Władysława Andersa znalazła się w Galerii Krakowskiej. Od 15 maja przez kolejne dwa tygodnie w pasażu na poziomie -1 przy wejściu od strony pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego, można prześledzić trasę polskich żołnierzy, ale również obejrzeć archiwalne fotografie. Wystawa jest częścią ekspozycji "Z ziemi polskiej do włoskiej. 2 Korpus Polski i Armia Krajowa...

 • W kwaterze jednostki w Szczecinie pożegnano - przed ich misją w Afganistanie - ponad 50 żołnierzy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Jest to już trzecia misja żołnierzy Korpusu w tym kraju.

 • Po raz pierwszy po testach nowego systemu dowodzenia "Szafran" Wielonarodowy Korpus Północny Wschód prowadzi ćwiczenia z użyciem nowego oprogramowania komputerowego. To największe ćwiczenia Korpusu w tym roku.

 • Korpus NATO zwiększa gotowość bojową

  Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni, jako jednostka NATO będzie zdolny do dowodzenia tzw. szpicą czołową, po tym jak do 2016 r. osiągnie wysoką gotowość bojową - zapowiedział w sobotę w Szczecinie dowódca jednostki gen. Bogusław Samol.

 • Zmiany w szczecińskim Korpusie NATO. Nowa kadra i nowi członkowie

  Do 380 wzrosła liczba żołnierzy w kwaterze głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. W koszarach jednostki pojawili się też oficerowie z Hiszpanii - państwa, które dołączyło do Korpusu w grudniu ubr. - poinformowały służby prasowe jednostki.

 • Nowy dowódca Korpusu Północno-Wschodniego. Powitał go Duda

  ...​- Dziś chyba wszyscy czują, a na pewno czują to Polacy, że obecność sił NATO w tej części Europy i w naszym kraju powinna mieć wymiar realny, powinna realnie wspierać polskie bezpieczeństwo - powiedział prezydent Andrzej Duda. Prezydent uczestniczył w uroczystości zmiany na stanowisku dowódcy Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie - gen. Bogusława Samola zastąpił gen. Manfred Hofmann.

 • Bruksela ograniczy naszą suwerenność? Unijnych granic ma strzec specjalny korpus

  ...woli - oddziałów szybkiego reagowania. Jak napisano w dokumencie: w takiej sytuacji kraj będzie musiał się dostosować. Nowy korpus straży granicznej mógłby więc być wysyłany nie tylko bez zgody kraju(...) gdy zainteresowany kraj uznaje, że nie ma potrzeby takiej dodatkowej interwencji - czytamy w dokumencie, który zdobyła nasza dziennikarka. W przypadku Polski oznaczałoby to, że gdyby zalała nas...

 • Korpus NATO szykuje się do zmiany struktury

  Szczeciński Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni opracował już propozycje zmiany swej struktury, które umożliwią mu podniesienie gotowości bojowej - poinformowano w jednostce.

Wideo na temat: korpus polski ii
Dyskusje na temat: korpus polski ii