• Informacje na temat:

  kościuszko

Artykuły na temat: kościuszko
 • Prezydent: Tadeusz Kościuszko dla harcerzy jest postacią szczególną

  Tadeusz Kościuszko dla nas, harcerzy, jest postacią szczególną: niezłomnej walki o suwerenną i niepodległą Rzeczpospolitą, o wolną Polskę - nie tylko dla elit, ale wolną dla wszystkich - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

 • Kierowca rajdowy Michał Kościuszko szkoli strażników miejskich!

  Technika jazdy, hamowanie na śliskiej i oblodzonej nawierzchni, kierowanie podczas pościgu! Tego uczą się dziś strażnicy miejscy w Krakowie. Szkoli ich kierowca rajdowy Michał Kościuszko. Jak podkreśla, najważniejsze jest wyczucie swojego samochodu...

 • Tadeusz Kościuszko na znaczku Poczty Polskiej

  Racławicami" Aleksandra Orłowskiego. Tadeusz Kościuszko (1746-1817) był polskim i amerykańskim generałem, Najwyższym Naczelnikiem Siły Zbrojnej Narodowej ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską. Walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych. "Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla...

 • Fregata ORP Kościuszko gotowa do misji na Morzu Śródziemnym

  ...​W porcie Augusta na Sycylii stoi już fregata rakietowa ORP Kościuszko, która ma patrolować Morze Śródziemne w związku z kryzysem migracyjnym i wspierać Włochy i Grecję. To również wzmocnienie południowej flanki NATO.

 • "Kościuszko" powrócił do Gdyni. Jego załoga zapobiegała nielegalnej migracji

  Na Morzu Śródziemnym wziął udział w jedenastu akcjach zapobiegania nielegalnej migracji. Do portu wojennego w Gdyni wrócił dziś ORP „Gen. T. Kościuszko”. Nasza fregata rakietowa działała wspólnie z jednostkami innych krajów w ramach zespołu stałego NATO.

 • ORP "Kościuszko" wyruszył z misją na Morze Śródziemne

  Fregata rakietowa ORP "Kościuszko" wyruszyła w środę z portu wojennego w Gdyni na Morze Śródziemne, gdzie weźmie udział w misji NATO związanej z kryzysem uchodźczym. Przed opuszczeniem portu na maszt okrętu wciągnięto podarowaną przez prezydenta RP tzw. banderę "bojową".

 • Conrad, Kościuszko, Chmielowski, Piłsudski... Poznaj patronów 2017 roku

  Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Joseph Conrad i brat Albert Chmielowski. Co ich łączy? Wszyscy są patronami 2017 roku. Wraz z nimi – Honorat Koźmiński, Józef Haller, Władysław Raczkiewicz i Władysław Biegański. To będzie też Rok Wisły i Rok Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tak zdecydowali posłowie i senatorowie.

 • Kościuszko o Rajdzie Rzeszowskim: To jeden z bardziej technicznych rajdów w Polsce

  ...przyjadą także uczestnicy cyklu Junior ERC. "To jeden z bardziej technicznych, asfaltowych rajdów w Polsce" - mówi w rozmowie z RMF FM Michał Kościuszko, kierowca rajdowy.

 • Kościuszko o powrocie Kubicy do F1: Na Hungaroringu możemy spodziewać się wielu polskich flag

  To nie będą ostatnie testy...Świat Formuły 1 jest bardzo hermetyczny i bardzo wymagający - tak o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1 mówi RMF FM kierowca rajdowy Michał Kościuszko. W najbliższą(...) modelu bolidu Renault R.S. 17. "Na Hungaroringu znów możemy spodziewać się wielu polskich flag" - zapowiada Michał Kościuszko.

 • Fregata ORP Kościuszko na Sycylii, gotowa do misji na Morzu Śródziemnym

  W porcie Augusta na Sycylii stoi już fregata rakietowa ORP Kościuszko, która będzie patrolować Morze Śródziemne w związku z kryzysem migracyjnym i wspierać Włochy i Grecję. Wzmocni też południową flankę NATO. W piątek będzie można wejść na pokład okrętu. Fregata pozostanie w sycylijskim porcie do soboty rano. Jej misja potrwa dwa miesiące.

Zdjęcia na temat: kościuszko
Wideo na temat: kościuszko
Dyskusje na temat: kościuszko