• Informacje na temat:

  kotarbiński

Artykuły na temat: kotarbiński
 • Dorota Sajewska została tegoroczną laureatką Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznawanej za wybitne dzieło naukowe z zakresu nauk humanistycznych. Ufundowane przez Uniwersytet Łódzki wyróżnienie w wysokości 50 tys. zł wręczono w niedzielę w Filharmonii Łódzkiej.

 • Prof. Zofia Mikołajczyk, prof. Horst Albach oraz Fundacja Edukacyjnej Przedsiębiorczości zostali uhonorowani medalami im. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznawanymi przez Polską Akademię Nauk za "realizację zasady naukowej organizacji i zarządzania". Medale zostaną wręczone 18 czerwca.

 • Prof. Wojciech Gasparski, Krystyna Janda oraz firma A. Blikle otrzymają w piątek z rąk prezesa PAN prof. Michała Kleibera medale im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uroczystość wręczenia odbędzie się w Pałacu w Jabłonnie.

 • Bajeczny konkurs plastyczny dla dzieci

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi oraz Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Pinokio i jego ożywieni przyjaciele"

 • I skuteczna, i spolegliwa

  ...śląskiej słowo, co ono naprawdę oznacza. Nikt nie uczynił tego lepiej niż prof. Tadeusz Kotarbiński w "Medytacjach o życiu godziwym", w których krótko, ale niezwykle sugestywnie zdefiniował je tak(...) syreniego śpiewu i nie porzuci placówki ani domu dla doraźnych powabów, dla satysfakcji elementarnych, dla narkotyku..."    Jak wynika z wywodu prof. Kotarbińskiego, człowiek spolegliwy jest całkowitym...

 • Gdańsk: Kilka tysięcy mieszkańców bez ogrzewania

  Osterwy, Józefa Kotarbińskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ksawerego Dunikowskiego, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Władysława Broniewskiego i Łozy.

 • Inspiration Day 2016 - Szczecin ponownie zainspiruje całą Polskę

  ...osobistości takich jak Jacek Kotarbiński i Yuri Drabent, to właśnie Piotr przyciągnął do siebie tłumy i z sukcesem dzielił się swoją ogromną wiedzą. Tytuł jego wystąpienia "Myślisz, że myślisz? To źle...

 • Thatcher złamała rękę - uroczystości odwołane

  ...otrzymali dotąd m.in. Tadeusz Kotarbiński, Karl Dedecius, Leszek Kołakowski, Józef Tischner, Jan Karski, Andrzej Wajda i Kazimierz Dejmek.

 • Koalicja 19 lewicowych ugrupowań z SLD na czele

  Wszystkich Polska, stowarzyszenia im. Ignacego Daszyńskiego, stowarzyszenia Ordynacka, stowarzyszenia Pokolenia, Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego, Unii Pracy, partii Wolność...

 • Mało znany obraz Malczewskiego kupiony za 840 tys. zł

  ...on sprzedany za 160 tys. zł. Dwie monumentalne prace Wilhelma Kotarbińskiego pochodzące z XIX wieku również uzyskały wysokie ceny; liryczna "Serenada księżycowa", której cena wywoławcza wynosiła 400(...) Aukcyjnego DESA Unicum. Cieszy nas to, że kolekcjonerzy doceniają dzieła wybitne, rzadko pojawiające się na rynku, takie jak np. obrazy Płużańskiego, Kotarbińskiego, Barzottiego. Mieliśmy też bardzo...

Zdjęcia na temat: kotarbiński
Dyskusje na temat: kotarbiński