• Informacje na temat:

  kowal

Artykuły na temat: kowal
 • Kowal: PiS próbuje zatrzeć wrażenie szarży brukselskiej

  Deklaracja Rzymska ma charakter okolicznościowy, a prawdziwa dyskusja o przyszłości Unii Europejskiej będzie się toczyć po wyborach we Francji i Niemczech - uważa dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

 • Paweł Kowal w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zobacz!

  Z Pawłem Kowalem z Instytutu Nauk Politycznych PAN rozmawialiśmy o politycznych gestach w Sejmie: posłowie minutą ciszy uczcili dzisiaj pamięć zmarłego w wyniku zamachu prezydenta Gdańska Pawła(...), została odrzucona przez Izbę Gmin? Zobacz rozmowę Marcina Zaborskiego z Pawłem Kowalem!

 • Paweł Kowal: Polacy są pacyfistami

  ...krajowej Polski Razem Paweł Kowal.

 • Kowal o konflikcie między Polską i Izraelem: To jest trochę absurdalny spór

  ..."Ta ustawa jest źle napisana i trzeba się do tego przyznać” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, historyk, publicysta, były wiceszef MSZ w rządzie PiS. "Co powinien zrobić prezydent? Zastanowić się, posłuchać argumentów osoby, która jest autorytetem. Powinien przeczytać wywiad z Janem Olszewskim" – radzi Paweł Kowal.

 • Kowal: jeżeli Macron przyśpieszy integrację, Polska będzie musiała zająć stanowisko

  ...​Jeżeli Emmanuel Macron przyśpieszy integrację, Polska będzie się musiała zdecydować, za jakim modelem UE realnie się opowiada - uważa dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

 • Wiersz "Kowal" znajdujący się w tomiku "Sny o potędze", jest zdecydowanym przełamaniem w twórczości Leopolda Staffa nurtu dekadenckiego, któremu Staff na początku był wierny, zgodnie z duchem epoki modernizmu, w której zadebiutował.

 • Kowal: Reparacje to strzelba, która raczej nie wystrzeli

  ...- Obawiam się, że w dyskusji o reparacjach będziemy mieli efekt odwrotny od zamierzonego. Strona polska nie będzie w stanie przedstawić, na czym polegają jej oczekiwania, a na Zachodzie zostanie to zinterpretowane jako słabość – przestrzega w rozmowie z Interią dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN, były polityk.

 • Paweł Kowal w RMF: Operacja "rekonstrukcja" już się udała

  ..."Być może chodzi o to, że nie będzie wielu zmian personalnych, (…) np. pozamieniane zostaną niektóre działy, podoklejane do innych ministerstw - i na tym się skończy" - spekulował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal. "Jedno wiadomo na pewno: ta rządowa operacja pt. ‘rekonstrukcja’ bardzo dobrze się udała: świat dziennikarski chwycił haczyk i mocno go trzyma" - skomentował.

 • Kowal: Wizyta Dudy w Berlinie bardzo ważna

  ...​To dla prezydenta ważna wizyta, zarówno jako możliwość poznania się z niemieckimi partnerami, jak i wstęp do istotnych rozmów - uważa Paweł Kowal, były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Andrzej Duda odwiedza dziś Berlin. To jego druga wizyta zagraniczna.

 • Kowal: Wiarygodność służb państwowych została nadszarpnięta

  Sprawa wycieku akt poważnie nadszarpnie wiarygodność polskich służb państwowych.​ Polityczna odpowiedzialność jest oczywista - mówi w rozmowie z Interią Paweł Kowal, komentując upublicznienie przez Zbigniewa S., na jednym z portali społecznościowych, materiałów ze śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej.

Zdjęcia na temat: kowal
 • Paweł Kowal
Wideo na temat: kowal