• Informacje na temat:

  kowal

Artykuły na temat: kowal
 • Kowal: Zostało naruszone jądro PiS

  Z dr. Pawłem Kowalem, politologiem, historykiem, byłym politykiem PiS i Polski Razem Jarosława Gowina oraz byłym wiceministrem spraw zagranicznych, rozmawiają Aleksandra Gieracka i Krystyna Opozda. Paweł Kowal: - Już prawie dziesięć lat nie jestem w PiS-e. Niech tak się zacznie wywiad (śmiech). Aleksandra Gieracka, Krystyna Opozda: Nie chce pan już być kojarzony ze swoją dawną partią? Dziś...

 • ​Kowal: Polska zrobiła prezent premierowi Izraela

  ...- To co się stało w relacjach polsko-izraelskich, to nie jest katastrofa, ale jest efektem doraźnej polityki. Reakcja strony polskiej, tak rządu jak i opozycji była właściwa - ocenia dr Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych.

 • Kowal: Wybory na Ukrainie mogą przynieść niekontrolowaną zmianę w polityce

  Niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie wiążą się z możliwością niekontrolowanej zmiany w polityce tego państwa - powiedział PAP Paweł Kowal, ekspert ds. wschodnich i były wiceminister spraw zagranicznych.

 • Kowal: PiS próbuje zatrzeć wrażenie szarży brukselskiej

  Deklaracja Rzymska ma charakter okolicznościowy, a prawdziwa dyskusja o przyszłości Unii Europejskiej będzie się toczyć po wyborach we Francji i Niemczech - uważa dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

 • Paweł Kowal: Polacy są pacyfistami

  ...krajowej Polski Razem Paweł Kowal.

 • Paweł Kowal o zabójstwie Pawła Adamowicza: To jest fakt arcypolityczny

  ..."Prawda jest taka, że śmierć polityka na służbie, na oczach wszystkich, zawsze będzie wywoływała dyskusje. Tego nie da się przemilczeć, bo taka jest natura społeczeństwa, (…) bo to jest arcypolityczny fakt" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, były polityk, politolog i historyk z PAN. "Myślę, że z mordem politycznym mamy do czynienia wtedy, kiedy zamordowana jest osoba na...

 • Kowal o konflikcie między Polską i Izraelem: To jest trochę absurdalny spór

  ..."Ta ustawa jest źle napisana i trzeba się do tego przyznać” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, historyk, publicysta, były wiceszef MSZ w rządzie PiS. "Co powinien zrobić prezydent? Zastanowić się, posłuchać argumentów osoby, która jest autorytetem. Powinien przeczytać wywiad z Janem Olszewskim" – radzi Paweł Kowal.

 • Kowal: jeżeli Macron przyśpieszy integrację, Polska będzie musiała zająć stanowisko

  ...​Jeżeli Emmanuel Macron przyśpieszy integrację, Polska będzie się musiała zdecydować, za jakim modelem UE realnie się opowiada - uważa dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

 • Wiersz "Kowal" znajdujący się w tomiku "Sny o potędze", jest zdecydowanym przełamaniem w twórczości Leopolda Staffa nurtu dekadenckiego, któremu Staff na początku był wierny, zgodnie z duchem epoki modernizmu, w której zadebiutował.

 • Kowal: Reparacje to strzelba, która raczej nie wystrzeli

  ...- Obawiam się, że w dyskusji o reparacjach będziemy mieli efekt odwrotny od zamierzonego. Strona polska nie będzie w stanie przedstawić, na czym polegają jej oczekiwania, a na Zachodzie zostanie to zinterpretowane jako słabość – przestrzega w rozmowie z Interią dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN, były polityk.

Zdjęcia na temat: kowal
 • Paweł Kowal
Wideo na temat: kowal
Dyskusje na temat: kowal