• Informacje na temat:

  kowal interpretacja

Artykuły na temat: kowal interpretacja
 • Wiersz "Kowal" znajdujący się w tomiku "Sny o potędze", jest zdecydowanym przełamaniem w twórczości Leopolda Staffa nurtu dekadenckiego, któremu Staff na początku był wierny, zgodnie z duchem epoki modernizmu, w której zadebiutował.

 • ...chcesz od nas, Panie? - interpretacja Czego chcesz od nas, Panie? zadaje na wstępie pytanie retoryczne poeta renesansowy, by uczynić je przyczynkiem do dłuższych rozważań na temat hojności Boga wobec(...) w średniowieczu, dla renesansu była oczywistą jako dla epoki, w której człowiek był uznawany za kowala swego losu, mogącego wznosić się do rzędu istot boskich.  Najbliższy zatem człowiekowi Bóg, jakiego chce...

 • Kowal: Zaproszenie Jaruzelskiego to ludzki gest

  Jeżeli generał Jaruzelski będzie na pokładzie samolotu rządowego do Moskwy, wystarczy, że odczytamy to po prostu jako ludzki, kurtuazyjny gest. Natomiast wyciąganie z tego jakichś wniosków, to może za dużo - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Kowal.

 • Kowal: Teorie spiskowe to wynik sposobu prowadzenia śledztwa smoleńskiego

  Teorie spiskowe towarzyszą niemal wszystkim wielkim wydarzeniom, nie ma się więc co gorszyć, że towarzyszą także katastrofie smoleńskiej, w przypadku której trudno cokolwiek udowodnić - uważa Paweł Kowal, były doradca ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 • Kowal: Rację ma ten, kto narzuci swój punkt widzenia

  W wojnie hybrydowej chodzi o narzucenie własnej narracji - mówi Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych, komentując start działalności polskiej wersji rosyjskiej agencji informacyjnej i radia "Sputnik", które przekazują punkt widzenia Kremla.

 • Kowal: Wystąpienie Obamy wpuszcza tlen do polskiej polityki zagranicznej

  ..."Sygnały, które dzisiaj zostały wysłane z Warszawy, sytuują ją bardzo mocno na dyplomatycznej mapie Europy" - mówił o przemówieniu prezydenta USA na placu Zamkowym były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal. "Wbrew różnym złośliwościom, które się w Polsce pojawiają, to akurat to wydarzenie (wystąpienie Baracka Obamy - przyp. red.) będzie najmocniejszym punktem dotychczasowej prezydentury...

 • Paweł Kowal: To jest symbol absurdów w UE

  Europoseł Paweł Kowal mówił na konferencji prasowej, że w kampanii Polska Razem pokazywała swój program i podkreślał wysiłek i zaangażowanie polityków oraz sympatyków partii w bezpośrednio prowadzoną(...) osoby osobiście rozdały 65 tys. gazetek, 40 kg krówek, kilkanaście tysięcy krzyżówek wyborczych, zostało też wysłanych 70 tys. listów. Kowal podkreślił, że jedną z najważniejszych kwestii, którymi...

 • Paweł Kowal: Jeśli nie podpiszemy umowy z Ukrainą...

  ..."​Dzień po wyborach 2006 roku Julia Tymoszenko zapytana czy podjęła już rozmowy z Juszczenką na temat koalicji BJUT i Naszej Ukrainy odpowiedziała, że spała z telefonem czekając na dzwonek. Dzisiaj z telefonem śpi prezydent Janukowycz" - pisze Paweł Kowal.

 • Kowal: Rosja na nas naciska. Europa obserwuje

  Nasze reakcje na nacisk strony rosyjskiej w sprawie Zakajewa są obserwowane w wielu krajach Unii, także w Rosji i według tego jesteśmy także oceniani - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Kowal.

 • Paweł Kowal: Prezydent wyraża szacunek dla Jaruzelskiego i urzędu, który sprawował

  Zaproszenie generała Wojciecha Jaruzelskiego na pokład prezydenckiego samolotu to ludzki i kurtuazyjny gest. Wypływa z szacunku dla urzędu i osoby generała - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Kowal. Jest za dużo emocji w stosunkach polsko-rosyjskich - dodaje.

Dyskusje na temat: kowal interpretacja
 • Re: Jest wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu

  Nieważne są fakty, ważna jest ich interpretacja - tam mawiają publicyści. I to się sprawdza, co widać po komentarzach - Stefan N. się skompromitował, ale winny jest PiS. Jak w przysłowiu - kowal zawinił, a Cygana powiesili.

 • Czyli cały czas wracamy do Kaczyńskiego i jego

  obrażania tych co nie z nim. Zomo tam, prawdziwi Polacy itp

 • Re: Kard. Dziwisz: Kościół nie jest własnością jego pasterzy

  uczen Jezusa - nie rozumiem co piszesz! To jakaś nowa interpretacja biblii??

 • Re: Taki Mały a tak Wielki

  "Krzyż symbolem wiecznej,nieprzemijającej Miłości" - czyżby?.A nie jest symbolem cierpienia, znoszenia trudów życiowych, dźwigania ciężaru codzienności?. Co człowiek to inna interpretacja tego symbolu, każdy wg swojej potrzeby. Ech, szkoda gadać.

 • Logika Kalego.

  Przewrotna interpretacja historii przez czerwonych: Pinochet działający na polecenie parlamentu Chile by udaremnić ZAMACH STANU jest bandytą. Jaruzelski, który ZAMACHU STANU dokonał /bez delegacji Sejmu PRL, który był w trakcie zimowej sesji, wprowadził stan wojenny/, jest bohaterem.