• Informacje na temat:

  krakusi

Artykuły na temat: krakusi
 • Krakusi kochają luksus

  ...w ścisłym centrum, ale bogaci krakusi nie chcą tam mieszkać ze względu na hałas. Tego typu lokale kupują w celach komercyjnych - wyjaśnia Konrad Koniarz z Biura Nieruchomości Bałuckiego 12. Za luksusowe...

 • Święto Rękawki u stóp kopca Krakusa, czyli "słowiańskie zaświaty"

  Bitwa słowiańskich bogów, przedchrześcijańska świątynia oraz warsztaty średniowiecznych rzemieślników. To wszystko mogli oglądać krakowianie podczas Święta Rękawki, odbywającego się u stóp Kopca Krakusa trzeciego dnia po Wielkiej Nocy.

 • Guział o Trzaskowskim: Grał krakusa, grał warszawiaka, chce grać samorządowca

  "Wszystko wskazuje na to, że start Rafała Trzaskowskiego to jest kolejna aktorska rola, kolejne aktorskie wcielenie dla tego polityka" – stwierdził radny Warszawy Piotr Guział, oceniając kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy. "Grał już krakusa, uczył się gwary krakowskiej, pobierał lekcje, grał warszawiaka, grał Europejczyka, teraz chce grać samorządowca" - dodał.

 • Niewychowany krakus

  Krakowianie nie sprzątają po swoich psach, palą na przystankach, rzucają pety na chodnik, naklejają ogłoszenia na słupy sygnalizacji świetlnej i publicznie klną. Kary nie są w stanie ich do tego zniechęcić.

 • Jak czyta krakus?

  W Krakowie odbywają się największe w kraju targi polskiej książki. Nasze wydawnictwa należą do najbardziej znaczących i utytułowanych w Polsce, ale biblioteki miejskie świecą pustkami.

 • Tradycyjnie we wtorek po Wielkiej Nocy krakowianie obchodzili u stóp Kopca Krakusa na krakowskim Podgórzu Święto Rękawki.

 • Zwycięzcy "Krakusa" nagrodzeni

  Laureaci konkursu wiedzy o Krakowie "Krakus" odebrali nagrody i dyplomy w czasie uroczystej gali na Wawelu. Organizatorem turnieju był Zamek Królewski i Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 • Krakusów będzie więcej, Polaków mniej

  Według raportu GUS, w roku 2035 liczba mieszkańców Polski zmniejszy się o ponad dwa miliony. Kraków będzie jednym z dwóch dużych miast, w którym ludzi będzie przybywać, a nie ubywać.

 • Mimo deszczowej pogody we wtorek po Wielkiej Nocy u stóp Kopca Krakusa na krakowskim Podgórzu obchodzono tradycyjne Święto Rękawki.

 • Gorąca Linia RMF FM: Zepsuła się lokomotywa, "Krakus" ma 3 godziny opóźnienia

  Ponad 3 godziny opóźnienia ma pociąg PKP Intercity "Krakus" jadący z Warszawy do Krakowa. W okolicy Włoszczowy popsuła się lokomotywa. Na miejsce wysłano zastępczy elektrowóz, ale pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Sygnały w tej sprawie dostaliśmy od Słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Zdjęcia na temat: krakusi
Wideo na temat: krakusi
 • Wesołych świąt! Z różnych stron Polski

  Po góralsku, po krakowsku, po kaszubsku, po warmińsku, poznańsku czy warszawsku. W tym roku składamy Wam życzenia… gwarą. Posłuchajcie Jana Karpiela Bułecki z Zakopanego, Bernadetty Puzdrowskiej, mistrzyni kuchni kaszubskiej, muzyka Andrzeja Sikorowskiego, który mówi o sobie stary krakus, Stanisława Wiśniewskiego – społecznika z Czempinia koło Poznania, pani Małgorzaty Kiereś ze Śląska Cieszyńskiego oraz Edwarda Cydusa – gawędziarza z Warmii.