• Informacje na temat:

  krasiński janusz

Artykuły na temat: krasiński janusz
 • Zmarł Janusz Krasiński

  Janusz Krasiński, pisarz, dramaturg, członek Szarych Szeregów, żołnierz Powstania Warszawskiego, więzień KL Auschwitz, w latach 2005-2008 prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zmarł w niedzielę w Warszawie w wieku 84 lat - poinformował prezes Oddziału Warszawskiego SPP Jacek Moskwa.

 • Warszawiacy nie zgadzają się na wycinanie drzew w Ogrodzie Krasińskich. W południe delegacja osób publicznych i mieszkańców miasta złoży na ręce Generalnego Konserwatora Zabytków wniosek o wstrzymanie prac.

 • Stołeczny Konserwator Zabytków, który zezwolił na usunięcie drzew w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie, nie nadzorował wycinki - oświadczył we wtorek Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski. Dodał jednak, że w związku z tym "decyzje personalne nie zostaną podjęte".

 • Apel Pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego w Warszawie. Poruszające słowa weterana AK

  ...​Weterani II wojny światowej, powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz państwowych i mieszkańcy stolicy Polski biorą udział w Apelu Pamięci, który rozpoczął się wieczorem przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich w Warszawie. Nie jest przegrane powstanie, które prowadzi do wolnej Polski - powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

 • ​Onyszkiewicz: Przemówienie Trumpa nie wyczerpało mojego planu minimum

  ..."Nie jestem zadowolony z przemówienia Trumpa" - zrecenzował w RMF24.pl mowę amerykańskiej głowy państwa na Placu Krasińskich Janusz Onyszkiewicz. Były minister obrony chwalił prezydenta USA za słowa o Artykule 5. Traktatu Północnoatlantyckiego, jednak zwracał uwagę na brak konkretnych gwarancji. "Nie ma nie tylko bardzo mocnego podkreślenia, że nie chodzi tylko o Artykuł 5., ale chodzi też o to...

 • Zaułek Krystyny Feldman

  Krystyna Feldman ma w Poznaniu swoją uliczkę."Zaułek Krystyny Feldman" to niewielka uliczka na Jeżycach, za Teatrem Nowym - od Trzeciej Sceny teatru do ulicy Krasińskiego.

 • Drogowe kłopoty w okolicach pl. Wróblewskiego

  Nie mają łatwego życia kierowcy, którzy chcą przejechać ulicą Traugutta we Wrocławiu. Przy skrzyżowaniu z Krasińskiego wyłączony został jeden pas ruch. Na domiar złego na pl. Wróblewskiego zderzyły się tir i samochód osobowy.

 • Minister Szczygło kandydatem z Olsztyna

  Minister obrony Aleksander Szczygło - "jedynka" na liście PiS, kandydujący z 7. miejsca listy PSL wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński, który odkrył prowokację CBA w sprawie tzw. afery gruntowej, oraz wieloletni poseł SLD Tadeusz Iwiński startujący z nr 1 na licie LiD - zmierzą się w pojedynku do Sejmu w okręgu olsztyńskim.

 • Trump zdefiniuje w Warszawie stanowisko wobec Rosji?

  Donald Trump będzie musiał bardzo mocno zdefiniować swoją politykę w stosunku do Rosji. Warszawa jest do tego najlepszym miejscem - mówi dr Janusz Sibora, badacz protokołu dyplomatycznego. - To przemówienie to moim zdaniem będzie "doktryna Trumpa" - ocenia.

 • Koncert o Powstaniu Warszawskim

  Śpiewający aktorzy Olga Bończyk, Kinga Preis i Marian Opania oraz wokalista Maciej Miecznikowski wzięli m.in. udział w koncercie "63 fotografie. Pieśni w 63. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego", który odbył się we wtorek na stołecznym pl. Krasińskich.

Zdjęcia na temat: krasiński janusz
Dyskusje na temat: krasiński janusz
 • Re: Komorowski: Duda nie posiada wiarygodności konstytucyjnej

  zasłona dymna. A byli prezydenci? Mogą być pewni, że znajdą swoje miejsce w historii zaraz obok takich figur jak Franciszek Xawery Branicki, Wincenty Krasiński, Stanisław Antoni Poniatowski, Szczęsny Potocki, Bogusław Radziwiłł, Janusz Radziwiłł, Henryk Rzewuski, Andrzej Towiański, Józef Zajączek, Jakub Berman, Bolesław Bierut, Marian Cimoszewicz Józef Cyrankiewicz, Feliks Dzierżyński, Anatol Fejgin...

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  A ten tow.Krasiński, co to pojechał sobie do Israela, to jak się poprzednio nazywał?

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Czy to ten minister Krasinski "od chrupiących buleczek", ktory wyemigrował do siebie czyli do Israela?

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Do "tura"- Nie znałeś J. Krasińskiego jego życiorysu i dorobku twórczego. To był człowiek prawy, utalentowany, prawdziwy patriota godzien największego szacunku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Przesyłam wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego.

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Widac z tego że hitlerowcy bardziej przejmowali się stanem polaków bardziej niż obecny rząd.

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Czy ktoś oprucz pana Bartoszewskiego jeszcze wyszedł z Oświęcima przez centralną bramę? ... i jakie trzeba było mieć zasługi?.

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Taaak, by sie zyło. Mojego z rodziny to po Powstaniu Warszawskim i wywalczeniu przez Bor-Komorowskiego (ale to nie rodzina tego analfabety) statusu jeńca, szkopy zamknęli w obozie w Hannover i grali tam w brydża na papierosy, ktore dostawali z Red Cross, tak mieli dobrze.

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  Odpoczywaj w pokoju. Żołnierzu Polski! Niech się Polska przyśni Tobie. (*)

 • Re: Zmarł Janusz Krasiński

  To nie tylko SB to też współcześni debile