• Informacje na temat:

  kreda

Artykuły na temat: kreda
 • ZNP dementuje: Na kopcu z kredy nie było flagi Polski

  Związek Nauczycielstwa Polskiego dementuje doniesienia, że na kopcu z kredy usypanym na zakończenie wczorajszej manifestacji przed Sejmem umieszczona została flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Jak przekonuje w oświadczeniu rozesłanym do mediów, znalazł się tam tylko baner, który ze względu na kolorystykę mógł być uznany za flagę.

 • Kopiec z kredy usypany przed Sejmem. Nauczyciele protestowali w Warszawie

  Około 3 godziny trwała w Warszawie demonstracja przeciw zapowiedzianej reformie edukacji, w tym likwidacji gimnazjów. Pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" protestowali nauczyciele, rodzice i samorządowcy. Na miejscu - jak informował nasz dziennikarz Michał Dobrołowicz - było kilka tysięcy osób. Organizatorzy szacowali, że manifestujących w stolicy zgromadziło się nawet 50 tysięcy. Manifestacja rozpoczęła się o 12, zakończyła ok. 15. Protestujący przeszli z pl. Piłsudskiego - Krakowskim...

 • Technologiczna rewolucja, czyli koniec kredy i gąbki

  Czy z polskich szkół znikną wkrótce tradycyjne tablice? Bardzo możliwe, bo technologiczna rewolucja zaczęła się na dobre. Już 5 tys. placówek edukacyjnych zastąpiło tradycyjne tablice elektronicznymi. Co ciekawe, nauczyciele zauważyli, że uczniowie lepiej zapamiętują materiał z lekcji, na której wykorzystano nowinki techniczne - informuje "Rzeczpospolita".

 • Koniec kredy i gąbki

  W szkołach zaczęła się technologiczna rewolucja. Już 5 tys. z nich zastąpiło tradycyjne tablice elektronicznymi. Nauczyciele zauważyli, że uczniowie lepiej zapamiętują materiał z lekcji, na której wykorzystano nowinki techniczne - pisze "Rzeczpospolita".

 • Tablice w szkołach coraz częściej bez kredy

  Z danych MEN wynika, że szkoły coraz częściej korzystają z tablic interaktywnych, na których można oglądać m.in. filmy i strony internetowe. Lekcje z tablicami stają się wyjątkowo interesujące i angażują dzieci - mówi Joanna Baron z zabrzańskiej podstawówki.

 • Proces ws. wyłudzenia 4 mln zł dotacji na kredę

  Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) ruszył w środę proces czterech mężczyzn oskarżonych o wyłudzenie w latach 90. łącznie 4,46 mln zł dotacji na wydobycie i sprzedaż rolnikom kredy jeziornej, wykorzystywanej jako nawóz wapniowy.

 • Kredą po tablicy czy na komputerze

  W ankiecie "Gazety Wyborczej" połowa z 2 tys. uczniów przyznała, że ich prace domowe w dużej mierze pochodzą z sieci.

 • Tablice bez kredy coraz częściej spotykane w szkołach

  Z danych MEN wynika, że szkoły coraz częściej korzystają z tablic interaktywnych, na których można oglądać m.in. filmy i strony internetowe. Lekcje z tablicami stają się wyjątkowo interesujące i angażują dzieci - mówi Joanna Baron z zabrzańskiej podstawówki.

 • Pół tysiąca tomów. Jest akt oskarżenia ws. podrabiania suszu jajecznego

  ...zawartym w opisie towaru. Często brakowało tam w ogóle jajek, a zastępowały je mączka rybna, kreda czy żółty ser. Wyroby o składzie innym niż zgodny z przepisami i znajdujący się w ofercie trafiały...

 • Kleszcz miał zły dzień... Bursztyn zapisał go na wieczność

  Pewnego dnia w okresie kredy birmański kleszcz zaplątał się w pajęczynę. Nie dość, że był to bez wątpienia najgorszy dzień jego życia, to jeszcze - kompletnym przypadkiem - został utrwalony na kolejnych 100 milionów lat. Wszystko za sprawą kropli żywicy. Bursztyn z zatopionym kleszczem znalazł na terenie obecnej Mjanmy niemiecki kolekcjoner Patrick Müller i przekazał Jasonowi Dunlopowi z Museum für Naturkunde w Berlinie. Jego opis publikuje w najnowszym numerze czasopismo "Cretaceous Research".

Zdjęcia na temat: kreda