• Informacje na temat:

  krezus

Artykuły na temat: krezus
 • Nową, okazałą centralę ZUS warszawiacy nazwali "pentagon". Nie tylko z powodu zewnętrznego podobieństwa, ale także ze względu na rozbudowany system zabezpieczeń. Kurtyny wodne i inne, jak tu mówią, bajery chronią dostępu do dwóch olbrzymich serwerów, po 100 mln zł każdy. A mimo to z ZUS pieniądze wyciekają bokiem.

 • Manipulacje akcjami w spółce Krezus S.A. Akt oskarżenia gotowy

  Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, w tym inwestorowi giełdowemu Romanowi K. w sprawie manipulacji akcjami spółki Krezus S.A. Miało do tego dochodzić od lipca do listopada 2012 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia i do 5 mln zł grzywny.

 • Małopolscy krezusi

  Małopolscy milionerzy mieszkają przede wszystkim w Krakowie (ok. 500 osób), ale wyraźnie rosną w siłę także inne "mateczniki" krezusów. Liczba milionerów wzrosła w stosunku do ub. roku w Bochni (z 27(...), a milionerów przybywa. Urzędy skarbowe do tej pory poinformowały o 1275 krezusach, podczas gdy w 2007 r. było ich 1216.

 • Polskim studentom daleko do krezusów. Raport o portfelach żaków

  Przeciętny polski student ma do dyspozycji mniej więcej tyle, ile jego koledzy w Chorwacji, Turcji, Gruzji, Serbii i Węgier. Niestety, jesteśmy w ogonie. Daleko nam do akademickich krezusów, czyli studentów ze Szwajcarii. Oni są najbogatsi. W przeliczeniu na złotówki mają do dyspozycji średnio 9,5 tys. zł miesięcznie. Kolejni na liście najbogatszych studentów są Islandczycy, dysponujący...

 • Przybywa nam krezusów

  W 2016 roku po raz pierwszy liczba bogatych i zamożnych Polaków przekroczy milion - wynika z raportu KPMG "Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2014", na który powołuje się "Puls Biznesu". Kryterium był dochód roczny przekraczający 85 tysięcy złotych, czyli nieco ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie.

 • Krezusi z Wrocławia

  Zarabiamy o połowę więcej niż statystyczy Polak. Nasze firmy radzą sobie świetnie w biznesie, a na kontach mamy 200 mln zł - czyli jesteśmy bogaci i przedsiębiorczy.

 • TBL chce ligi kontraktowych krezusów

  Podczas spotkania z przedstawicielami klubów Tauron Basket Ligi, prezes Polskiej Ligi Koszykówki S.A, Jacek Jakubowski przedstawił projekt Ligi Kontraktowej. Po części zmierza on do zamknięcia ligi.

 • Lekarze krezusi. Ile zarabia specjalista?

  Imponujące zarobki medycznej elity, brak odszkodowań za niewolniczą pracę i polscy piloci na kacu. To niektóre tematy czwartkowych wydań dzienników. Na RMF24 prezentujemy przegląd porannej prasy.

 • Żerowanie polityków na budżetowym garnuszku jest i nieprzyzwoite i demoralizujące. Tuczone naszymi podatkami partie wyrzucają miliony na produkowanie marnych reklamówek o kapturkach i kotach Sylwestrach.

 • Bankowi krezusi zarabiają rekordowo dużo

  Najlepiej opłacany prezes polskiego banku zarobił w ubiegłym roku ponad 4,5 miliona złotych - donosi "Rzeczpospolita". Jak wynika z wyliczeń gazety, średnia płaca top menedżera w branży bankowej wzrosła w ubiegłym roku o 10,5 procent, a więc wynosi już ponad 2,3 miliona złotych.