• Informacje na temat:

  król artur

Artykuły na temat: król artur
 • Tajemnicze napisy odkryte w twierdzy związanej z legendą króla Artura. Wyryto je w kamieniu. Powstały prawdopodobnie 1300 lat temu, gdy tereny obecnej Wielkiej Brytanii wciąż okupowane były przez wojska rzymskie. Napisy zawierają łacińskie słowa, chrześcijańskie symbole i celtyckie imiona.

 • Odkrycie w twierdzy króla Artura. Tajemnicze napisy wyryte w kamieniu

  Tajemnicze napisy odkryte w twierdzy związanej z legendą króla Artura. Wyryto je w kamieniu. Powstały prawdopodobnie 1300 lat temu, gdy tereny obecnej Wielkiej Brytanii wciąż okupowane były przez wojska rzymskie. Napisy zawierają łacińskie słowa, chrześcijańskie symbole i celtyckie imiona.

 • Król Artur

  ..."Król Artur" to nowa, pozbawiona pierwiastków mistycznych wersja historii Króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu. Mroczna historia rycerzy Okrągłego Stołu kosztowała wytwórnię Disneya około 120 milionów dolarów.

 • Artur Król w wielkim stylu wygrał trzeci etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i zdobył żółtą koszulkę lidera. Na mecie w Jarosławiu miał przewagę ponad czterech minut nad peletonem, z którego najszybciej finiszował Niemiec Danilo Hondo.

 • Białystok: Powstanie mural "króla disco" - Zenka Martyniuka

  W Białymstoku powstanie mural przedstawiający "króla disco polo" Zenka Martyniuka. Projekt dofinansował samorząd województwa podlaskiego. Prace zaczną się w poniedziałek, mural będzie gotowy w piątek - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim.

 • Legendarny król żył naprawdę? Obiecujące odkrycie

  ...​Brytyjscy archeolodzy badają pozostałości pałacu, w którym mógł przyjść na świat król Artur. Legenda wiązała go z XIII-wiecznym zamkiem w Tintagel w Kornwalii, co historycy traktowali z przymrużeniem oka. Teraz jednak odkryli w pobliżu znacznie starsze ruiny.

 • Siedmiolatka wyłowiła słynny miecz króla Artura?

  Podczas rodzinnej wycieczki do Kornwalii, nad jezioro Dozmary Pool, siedmioletnia Matilda dokonała niezwykłego odkrycia. Brodząc w niezbyt głębokiej wodzie, dziewczynka natknęła się na pokaźny miecz (ok. 1,20 m długości) - donosi "Daily Mail". To właśnie w tym małym jeziorze, według legend, miał zostać zatopiony Excalibur - słynny miecz króla Artura.

 • Króla Artura wymyślili sobie Anglicy?

  Francuscy historycy są zdania, że król Artur nie istniał - został wymyślony na potrzeby angielskiej polityki - informuje "Rzeczpospolita".

 • Król peletonu

  Polak Artur Król zwyciężył w wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków. Najszybszy na ostatnim, łódzkim etapie był Bartłomiej Matysiak z grupy CCC Polsat Polkowice. Tak zakończyła się 20., jublileuszowa, edycja wyścigu, w którym polityka umiejętnie współgra ze sportem.

 • Uroczystości pogrzebowe posła PiS Artura Górskiego

  Trwają uroczystości pogrzebowe posła PiS Artura Górskiego. W mszy żałobnej w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie uczestniczą prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele rządu(...) Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski posła Artura Górskiego, w uznaniu wybitnych osiągnięć w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej.

Zdjęcia na temat: król artur
Wideo na temat: król artur
 • Artur Barciś: Rządy PO czasem zawstydzają, ale pozostali nie proponują niczego lepszego

  Noc oscarowa była nudna i przewidywalna, jestem rozczarowany zwycięstwem "Jak zostać królem". To ładny film, ale Colin Firth mógł zagrać lepiej. Boli mnie, że nie wygrał "Social Network", to film przełomowy - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM aktor Artur Barciś. Członek komitetu honorowego PO przyznaje, że czasem czuje zawstydzenie rządami Platformy. Tusk stracił młodych ludzi - dodaje. Mój syn nie

Dyskusje na temat: król artur