• Informacje na temat:

  król jerzy vi

Artykuły na temat: król jerzy vi
 • Jerzy Skolimowski otrzyma Platynowe Lwy

  Jerzy Skolimowski, reżyser i scenarzysta, aktor, poeta i malarz otrzyma Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznawane przez Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie mu wręczone 22 września podczas gali finałowej festiwalu.

 • Jerzy Skolimowski kończy 80 lat. Jest reżyserem, poetą i malarzem

  ...80 lat temu urodził się Jerzy Skolimowski - wybitny reżyser i scenarzysta filmowy. Nie wszyscy wiedzą, że to także aktor, poeta i malarz.

 • Mowa króla Jerzego na aukcji w Londynie

  Wielka Brytania gotowa był do starcia z Niemcami tydzień przed napaścią nazistów na Polskę. Na światło dzienne wypłynęła pierwotna wersja słynnego przemówienia króla Jerzego VI deklarującego wojnę. Zostało ono wyemitowane w radiu 3 września 1939 roku. Król Jerzy jak i jego słynne przemówienie stali się bohaterami filmu "Jak zostać królem" z Colinem Firthem w roli głównej. Kopia przemówienia...

 • Król peletonu

  Polak Artur Król zwyciężył w wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków. Najszybszy na ostatnim, łódzkim etapie był Bartłomiej Matysiak z grupy CCC Polsat Polkowice. Tak zakończyła się 20., jublileuszowa, edycja wyścigu, w którym polityka umiejętnie współgra ze sportem.

 • Miał wieść spokojne, rodzinne życie. Stało się inaczej. Oto historia jąkającego się króla

  Magia kina przybliżyła milionom widzów postać jednej z najbardziej znanych, jąkających się osób na świecie. Był nim brytyjski król, Jerzy VI. W 1936 roku niepodziewanie odziedziczył koronę po bracie, który abdykował. Film "Jak zostać królem" - z Colinem Firthem w roli głównej - opowiada historię osobistej walki z językową przypadłością i zwycięstwa nad nią. Film został nagrodzony czterema...

 • Brytyjski następca tronu książę Karol - obejmie tron jako Jerzy VII. Informacja dziennika Sunday Times, wywoła z całą pewnością ożywione dyskusje na Wyspach. Dotychczas powszechnie sądzono, że następca tronu wybierze imię Karol III.

 • "Król umiera, czyli ceremonie"

  ...i kompromisom. Jego sztuki zdają się być buntem przeciw stereotypom i powszechnie panującym obyczajom. Scenariusz i reżyseria: Piotr Cieplak Obsada: Król: Jerzy Trela Królowa Małgorzata: Anna Polony(...)Każdy będzie musiał kiedyś umrzeć. Wobec śmierci wszyscy jesteśmy równie bezradni. Zawsze będziemy się przed nią bronić - każdy na swój sposób. Kiedy król Béranger - bohater dramatu Ionesco - słyszy...

 • Znakomity reżyser filmowy, a także aktor, twórca "Essential Killing" Jerzy Skolimowski wcieli się w postać króla Jana III Sobieskiego w historycznej produkcji "Bitwa pod Wiedniem". Film, współprodukowany przez Polaków, reżyseruje w Rumunii włoski filmowiec Renzo Martinelli.

 • Złoty Hipolit dla Jerzego Hoffmana

  Reżyser Jerzy Hoffman odebrał w sobotę w Poznaniu statuetkę Złotego Hipolita, honorowe wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za działalność i osiągnięcia w pracy organicznej. Reżyser jest laureatem ubiegłorocznej edycji Złotego Hipolita.

 • ​Zajrzeć do sypialni króla, spotkać Fridę

  Mieszcząca się tutaj - kiedyś podmiejska - rezydencja królewska kojarzy się przede wszystkim z Janem III Sobieskim, ale założona została przez dziada króla, Bogusława Leszczyńskiego. Muzeum sztuki(...) Muzeum Pałacu Króla Jana III jest też najchętniej odwiedzanym muzeum w Polsce. W ubiegłym roku odwiedziły je prawie trzy miliony osób, które przyjeżdżają tutaj wyobrazić sobie, jak żyło się w tych...

Zdjęcia na temat: król jerzy vi
Dyskusje na temat: król jerzy vi