• Informacje na temat:

  królowa anglii

Artykuły na temat: królowa anglii
 • Królowa odwołała udział w nabożeństwie. "Czuje się nie najlepiej"

  Brytyjska królowa Elżbieta II nie czuje się dobrze i nie wzięła udziału w czwartkowym nabożeństwie w katedrze św. Pawła. Królowa ma 92 lata.

 • Członek Latającego Cyrku Monty Pythona wyróżniony przez królową

  ...brytyjskiej kultury, turystyki i lepszego poznania geografii. Ponad dwadzieścia lat wcześniej królowa usiłowała wyróżnić w ten sposób jego kolegę z Latającego Cyrku Monty Pythona, Johna Cleesa, ale ten(...) wówczas cały rok spędzać w Anglii, co nie wchodziło jego zdaniem w rachubę. Damą (lady) - czyli żeńskim odpowiednikiem sira - będzie mogła natomiast nazywać się Twiggy, słynna modelka z lat 60

 • Królowa Elżbieta II wypowiedziała wojnę plastikowym słomkom

  Źródło wewnątrz Pałacu Buckingham przyznały, że to niewielki, symboliczny gest. Królowa ma jednak nadzieję, że inni podażą za jej przykładem.  Jej syn, następca tronu kiążę Karol, jest jednym(...) pójdą bliźniacze organizacje w Anglii i Walii. (mpw)  

 • Królowa ochrzciła "Britannię"

  W Southampton na południu Anglii, skąd tradycyjnie wyruszały transatlantyki, królowa Elżbieta II dokonała chrztu największego statku pływającego pod banderą brytyjską. Jest to 141-tysięcznik "Britannia" - najnowszy statek wycieczkowy linii P&O.

 • Królowa Elżbieta II źle się czuje. Odwołała udział w uroczystości

  Brytyjska królowa Elżbieta II nie czuje się dobrze i nie wzięła udziału w czwartkowym nabożeństwie w katedrze św. Pawła. Królowa ma 92 lata.

 • Wielka Brytania świętowała 90. urodziny królowej Elżbiety II

  ...poddanych Królowa Elżbieta II spędziła ten dzień na zamku w Windsorze. W ciągu dnia monarchini otworzyła nowy, blisko 10-kilometrowy szlak królewski, a następnie odebrała życzenia od części(...). Dodatkowo w ponad 900 miejscach w kraju rozpalone zostały tradycyjne ogniska, w tym na wszystkich najwyższych szczytach Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Pierwszy ogień zapłonął na zamku...

 • Brytyjska królowa rozdaje pieniądze

  Brytyjska królowa Elżbieta II rozdawała dziś poddanym pieniądze. To jedyny dzień w roku, gdy monarchini bierze do ręki portmonetkę i monety. W tym roku odbyło się to w katedrze Blackburn, na północy Anglii.

 • Królowa ma się lepiej. Wznowiła swoje obowiązki służbowe

  Brytyjska królowa Elżbieta II wznowiła obowiązki służbowe, wręczając na prywatnej ceremonii odznaczenie swemu współpracownikowi. Monarchini wciąż dochodzi do siebie po ciężkim przeziębieniu, z powodu którego nie była m.in. na nabożeństwie w Nowy Rok.

 • Wielki Czwartek na Wyspach to wielki dzień. Brytyjka królowa Elżbieta II rozdaje symboliczną jałmużnę. Skórzane woreczki zawierające monety wręczyła poddanym w katedrze w Leicester. Otrzymało je 91 mężczyzn i tyle samo kobiet. Liczba jest zgodna z aktualnym wiekiem monarchini.

 • Wyjątkowa uroczystość w Wielkiej Brytanii. Królowa wręczyła jałmużnę

  ...​Wielki Czwartek na Wyspach to wielki dzień. Brytyjka królowa Elżbieta II rozdaje symboliczną jałmużnę. Skórzane woreczki zawierające monety wręczyła poddanym w katedrze w Leicester. Otrzymało je 91 mężczyzn i tyle samo kobiet. Liczba jest zgodna z aktualnym wiekiem monarchini.

Dyskusje na temat: królowa anglii