• Informacje na temat:

  królowa wiktoria

Artykuły na temat: królowa wiktoria
 • 220 funtów za... pończochy królowej Wiktorii. Sprzedano je na aukcji

  Królowa Wiktoria kojarzy się przede wszystkim z czarnymi sukniami i srogą miną. Tak przynajmniej przedstawiają ją fotografie wykonane u schyłku jej życia. Ale gdy była młoda, ubierała się jak każda dziewiętnastowieczna kobieta. Białe, haftowane pończochy są w znakomitym stanie, mają bowiem tylko jedno puszczone oczko. Wyszyte czerwoną nicią inicjały nie pozostawiają wątpliwości, co do ich...

 • "Królowa Wiktoria" w Gdyni

  Dziś o godz. 8.30 przypłynął do Gdyni wycieczkowiec Queen Victoria. Gdyński port opuści w godzinach popołudniowych.

 • Bielizna królowej Wiktorii - pod młotek

  ...postury samej królowej. Pantalony z lat 90. XIX wieku, otwarte w kroku, co było popularne w epoce wiktoriańskiej, zostały ręcznie uszyte dla "dość niskiej damy, ale o bardzo obfitej talii", jak to ujął licytator. Królowa Wiktoria miała podobno pięć stóp, czyli 152 cm wzrostu.

 • Niecodzienne zachowanie królowej

  ...​Brytyjska królowa Elżbieta opublikowała swoją pierwszą wiadomość na Twitterze. Uświetniła w ten sposób otwarcie galerii poświęconej technologiom informacyjnym w londyńskim Muzeum Nauki. "Jest mi miło otworzyć wystawę Wiek Informacji w Muzeum Nauki i mam nadzieję, że zwiedzającym się ona spodoba. Elżbieta" - brzmiała wiadomość, jaka ukazała się na koncie, wcześniej zarządzanym przez urzędników...

 • Choinka, która pamięta czasy królowej Wiktorii

  To może być najstarsza choinka w Wielkiej Brytanii. Ma co najmniej 150 lat i przekazywana jest w pewnej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

 • Królowa Elżbieta II z okazji diamentowego jubileuszu 60-lecia panowania udostępniła w sieci pamiętnik swojej praprababki królowej Wiktorii, lecz nie zamierza publikować własnego.

 • Królowa Elżbieta II odwiedziła małą Charlotte

  Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła we wtorek po raz pierwszy swą urodzoną w sobotę prawnuczkę Charlotte, drugie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Monarchini przybyła w tym celu wczesnym popołudniem do londyńskiego pałacu Kensington.

 • 90. urodziny królowej Elżbiety II

  Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi dziś swoje 90. urodziny. Jej panowanie jest już i tak najdłuższe w historii obu brytyjskich monarchii, angielskiej i szkockiej, ale królowa nie zamierza abdykować.

 • Elżbieta II udostępniła w sieci pamiętnik królowej Wiktorii

  Z okazji Diamentowego Jubileuszu swojego panowania Królowa Elżbieta II udostępniła w sieci pamiętnik swojej praprababki - królowej Wiktorii. Zastrzegła jednocześnie, że nie zamierza publikować własnych wspomnień.

 • Kogut. Spośród uczniów klas 0-3 szkół podstawowych pierwsze nagrody otrzymali: Julia Dyrcz, Wiktoria Kuzar, Sonia Nocoń, Marcin Miodek, Wiktoria Zaczyk. Z klasy 4-6 zwyciężyli: Jan Klein, Elżbieta(...) głowie ma złotą koronę, a w prawej ręce dzierży olbrzymie, czerwono-złote berło. Wizerunki monarchini zostaną wydane w formie książki, którą otrzyma królowa Elżbieta II. - Królowa na pewno przyśle wam...

Zdjęcia na temat: królowa wiktoria
Wideo na temat: królowa wiktoria
 • Brudziński: W Hongkongu mają port Wiktorii, u nas powinien być gazoport im. Kaczyńskiego

  "W Hongkongu jest port królowej Wiktorii, dlaczego gazoport w Szczecinie nie miałby nosić imienia naszego prezydenta" - mówi Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. "Jesteśmy winni Lechowi Kaczyńskiemu wdzięczność za gazoport w Szczecinie, inwestycja powinna nosić jego imię" - dodaje. "Ceny produktów wzrosły o prawie sto proc. należałoby się tym zainteresować" - mówi o wczorajszych zakupach prezesa PiS w sklepie spożywczym.

 • Ach, co to był za chrzest

  Książę Jerzy, trzeci w linii następca brytyjskiego tronu, został  ochrzczony. Był to pierwszy od trzech miesięcy moment, gdy pokazano go publicznie. Jerzy miał na sobie replikę koronkowej wyprawki z 1841 roku, w którą ubrano do chrztu najstarszą córkę królowej Wiktorii. Prywatna uroczystość w kaplicy królewskiej pałacu św. Jakuba w Londynie była szczególna, bowiem ostatni raz podobna miała miejsce 25 lat temu. Mały książę ma siedmioro rodziców chrzestnych.

Dyskusje na temat: królowa wiktoria