• Informacje na temat:

  krzyżowcy

Artykuły na temat: krzyżowcy
 • Przygotowywali zamach na muzułmańskie osiedle. "Krzyżowcy" zatrzymani

  W toku ośmiomiesięcznego śledztwa FBI ustaliło, że mężczyźni to ważni członkowie grupy o nazwie "Krzyżowcy", która planowała zamach na muzułmanów. Za cel przygotowywanego ataku obrali sobie osiedle w miejscowości Garden City na zachodzie Kansas, gdzie mieszka wielu imigrantów z Somalii i gdzie znajduje się meczet. Według śledczych podejrzani planowali rozstawić na osiedlu cztery samochody...

 • Libijska TV: Krzyżowcy bombardują cywilów!

  Libijska telewizja państwowa podała w sobotę, że "wrogowie-krzyżowcy" zbombardowali obszary zamieszkane przez cywilów w Trypolisie i składy z paliwem zaopatrujące Misratę na zachodzie kraju. Telewizja poinformowała o ataku międzynarodowej koalicji, powołując się na rzecznika libijskich sił zbrojnych. - Libijskie media państwowe poinformowały w sobotę, że zachodnie siły bombardują Syrtę na...

 • Wśród mieszkańców dwóch wiosek w rejonie Pafos na Cyprze zanotowano przypadki rzadkiej choroby, która zdaniem specjalistów pojawiła się na wyspie po raz pierwszy wraz z przybyciem krzyżowców.

 • Pewien Amerykanin oświadczył się swojej dziewczynie, przekonując redakcję jednej z gazet do opracowania i wydrukowania specjalnej krzyżówki, której rozwiązanie brzmiało "wyjdziesz za mnie?" - informuje serwis Ananova.

 • Niemiecka rura na krzyżówce wodnej

  Gazociąg Północny wstrzyma rozwój polskich portów. Niemcy stosują metodę faktów dokonanych - alarmuje "Nasz Dziennik", powołując się na własne ustalenia.

 • Libijska agencja prasowa Jana poinformowała, że siły zachodnie zbombardowały miasto Sabha w środkowej Libii, powodując pewną liczbę ofiar wśród ludności cywilnej. "Celem bombardowania, dokonanego przez krzyżowców i kolonialistów były o świcie zamieszkane obszary Sabhy" - napisała Jana, dodając, że zniszczonych zostało "kilka domów".

 • Kaddafi: Oczyścić Trypolis ze szczurów i krzyżowców

  Muammar Kaddafi wezwał swoich zwolenników do marszu na Trypolis i "oczyszczenia" stolicy. Swoich przeciwników nazwał "szczurami, krzyżowcami i niewiernymi". Wystąpienie dyktatora przekazały lojalne wobec reżimu stacje TV. Szef Narodowej Rady Libijskiej (NRL), Mustafa Dżalil poinformował, że od początku powstania zginęło już 20 tysięcy osób.

 • Erdogan: Decyzja o zamknięciu meczetów popchnie świat do wojny religijnej

  Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w sobotę wieczór. Turecki prezydent odniósł się do decyzji o zamknięciu 7 meczetów w Austrii.

 • Już 10 zabitych w atakach w Jordanii

  Operacja służb bezpieczeństwa przeciwko napastnikom otoczonym w będącej atrakcją turystyczną twierdzy krzyżowców w mieście Al-Karak w Jordanii wkroczyła w końcową fazę - poinformował w niedzielę Reuters, powołując się na władze. W atakach zginęło 10 osób.

 • Turcja krytycznie o słowach papieża. Reakcja Watykanu

  Watykan zdecydowanie odrzucił w niedzielę turecką krytykę słów papieża, który podczas wizyty w Armenii nazwał rzeź Ormian z początku XX wieku "ludobójstwem". W sobotę wicepremier Turcji oświadczył, że słowa Franciszka nosiły znamiona "mentalności krzyżowców".

Dyskusje na temat: krzyżowcy