• Informacje na temat:

  krzyżowiec

Artykuły na temat: krzyżowiec
 • Przygotowywali zamach na muzułmańskie osiedle. "Krzyżowcy" zatrzymani

  Służby bezpieczeństwa w USA aresztowały trzech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu bombowego na zamieszkane przez muzułmanów osiedle w stanie Kansas . ​Podejrzani, w wieku od 47 do 49 lat, zostali oskarżeni o spiskowanie w celu użycia broni masowego rażenia.

 • Wśród mieszkańców dwóch wiosek w rejonie Pafos na Cyprze zanotowano przypadki rzadkiej choroby, która zdaniem specjalistów pojawiła się na wyspie po raz pierwszy wraz z przybyciem krzyżowców.

 • Libijska TV: Krzyżowcy bombardują cywilów!

  Libijska telewizja poinformowała o zestrzeleniu francuskiego samolotu nad Trypolisem - poinformowała agencja AFP. Francuzi zaprzeczają: nie straciliśmy żadnego samolotu.

 • Pewien Amerykanin oświadczył się swojej dziewczynie, przekonując redakcję jednej z gazet do opracowania i wydrukowania specjalnej krzyżówki, której rozwiązanie brzmiało "wyjdziesz za mnie?" - informuje serwis Ananova.

 • Niemiecka rura na krzyżówce wodnej

  Gazociąg Północny wstrzyma rozwój polskich portów. Niemcy stosują metodę faktów dokonanych - alarmuje "Nasz Dziennik", powołując się na własne ustalenia.

 • Kaddafi: Oczyścić Trypolis ze szczurów i krzyżowców

  Muammar Kaddafi wezwał swoich zwolenników do marszu na Trypolis i "oczyszczenia" stolicy. Swoich przeciwników nazwał "szczurami, krzyżowcami i niewiernymi". Wystąpienie dyktatora przekazały lojalne wobec reżimu stacje TV. Szef Narodowej Rady Libijskiej (NRL), Mustafa Dżalil poinformował, że od początku powstania zginęło już 20 tysięcy osób.

 • Polski film doceniony na festiwalu w Karlowych Warach. 2 aktorki z nagrodami!

  W sobotę zakończył się 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. Główną nagrodę zdobył „Mały Krzyżowiec” Vaclava Kadrnka. Statuetki za najlepszą rolę żeńską otrzymały wspólnie Jowita Budnik i Eliane Umuhire za role w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

 • Libijska agencja prasowa Jana poinformowała, że siły zachodnie zbombardowały miasto Sabha w środkowej Libii, powodując pewną liczbę ofiar wśród ludności cywilnej. "Celem bombardowania, dokonanego przez krzyżowców i kolonialistów były o świcie zamieszkane obszary Sabhy" - napisała Jana, dodając, że zniszczonych zostało "kilka domów".

 • Erdogan: Decyzja o zamknięciu meczetów popchnie świat do wojny religijnej

  Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w sobotę wieczór. Turecki prezydent odniósł się do decyzji o zamknięciu 7 meczetów w Austrii.

 • Już 10 zabitych w atakach w Jordanii

  Operacja służb bezpieczeństwa przeciwko napastnikom otoczonym w będącej atrakcją turystyczną twierdzy krzyżowców w mieście Al-Karak w Jordanii wkroczyła w końcową fazę - poinformował w niedzielę Reuters, powołując się na władze. W atakach zginęło 10 osób.

Dyskusje na temat: krzyżowiec