• Informacje na temat:

  książka i wiedza

Artykuły na temat: książka i wiedza
 • ..."Daj się poznać, a pokocham Twoje produkty. Zdradź, co myślisz i co cię fascynuje, a oddam na Ciebie głos" - pisze w swojej najnowszej publikacji "Marketing narracyjny" Eryk Mistewicz. Książka trafiła właśnie na rynek.

 • Nowy spektakl. Nowa książka. Magdalena Zawadzka w RMF FM

  ..., i mądrość, i wiedza. "Lilka - cud miłości" to będzie spektakl objazdowy, pierwszy pokaz 2 grudnia gościnnie w Teatrze Polskim w Warszawie. Ale, jak rozumiem, można go zagrać na każdej scenie. Tak(...) myślą i czują. I to nie jest lekkie, łatwe i przyjemne. Właśnie ukazała się pani nowa książka - "Magdalena Zawadzka. Taka jestem i już!". Zwróciłam uwagę na piękne zdjęcie na okładce. Patrzy pani na...

 • Ukaże się książka Bartoszewskiego "Mój Auschwitz"

  Książka "Mój Auschwitz" Władysława Bartoszewskiego, która ukaże się w sierpniu, zawierać będzie m.in. pierwsze powojenne wznowienie tekstu "Oświęcim. Pamiętnik więźnia" - pierwszej w historii publikacji na temat Auschwitz, która ukazała się w podziemiu wiosną 1942 roku.

 • Książka słynnego dziennikarza o Trumpie wstrząsnęła Waszyngtonem

  ...sprawiedliwości zmierzające do zatwierdzenia nominacji Bretta Kavanaugha na sędziego Sądu Najwyższego. Książka oparta została na setkach rozmów, jakie Woodward - dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera(...) Demokratycznej, a jego książka - częścią kampanii Demokratów przed listopadowymi wyborami do Kongresu. "Prawdziwa władza - to strach" Woodward - którego seria reportaży śledczych napisanych wspólnie...

 • Jerzy Stuhr: Książka to jest miłość, a czytanie jest jedyną prawdziwą rozrywką

  Czytanie jest dla mnie jedyną prawdziwą rozrywką. Chyba nawet bardziej niż film. Filmy - jak nie są po mojej myśli - to mnie męczą bardzo szybko, a książka? Przedzieram się przez nią, zaczynam ją lubić, a potem już żyję z jej bohaterami. I to jest dla mnie fascynujące spędzanie wolnego czasu" - przyznaje w Światowym Dniu Książki Jerzy Stuhr w rozmowie z RMF FM.

 • Książka "Mój Auschwitz" Władysława Bartoszewskiego, która ukaże się w sierpniu, zawierać będzie m.in. pierwsze powojenne wznowienie tekstu "Oświęcim. Pamiętnik więźnia" - pierwszej w historii publikacji na temat Auschwitz, która ukazała się w podziemiu wiosną 1942 roku.

 • Książka na lato

  Na wakacjach bywa różnie z pogodą, przyjaciółmi i wakacyjnymi zajęciami. Pogoda może nie dopisać, przyjaciele nie dojechać, a co do zajęć - to ile można oglądać telewizję? No i zawsze w takich sytuacjach przyda się dobra książka...

 • Nowa książka o Suwałkach

  Ukazała się kolejna książka o Suwałkach. Autorem dzieła w całości poświęconego naszemu miastu, jest znawca regionu, Jan Bacewicz. Jak mówi sam pisarz- książka zawiera bodaj pełną wiedzę o grodzie nad Czarną Hańczą. Wydawnictwo jest już dostępne w sprzedaży.

 • "Książka nie jest nudna"

  Książka jest dobra na wszystko - mówią sympatycy książkowych wieczorów w szkolnej bibliotece Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

 • Książka "Goralenvolk - historia zdrady", poruszająca temat góralskiej kolaboracji z Niemcami podczas II wojny światowej, została w środę zaprezentowana na specjalnej promocji w zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim. Książka w czerwcu trafiła do księgarń.

Dyskusje na temat: książka i wiedza