• Informacje na temat:

  ksiega rodzaju

Artykuły na temat: ksiega rodzaju
 • System miał usprawnić pracę, ale okazuje się, że działa wadliwie. Kolejka oczekujących na wpis stale rośnie. Na pytanie, kiedy ten system zacznie funkcjonować Dorota Ciejak, przewodnicząca wydziału ksiąg wieczystych olsztyńskiego sądu odpowiada: nie wiem. - Dziś nie można. System nie działa. Jedyną odpowiedź, jaką ktokolwiek zainteresowany tego rodzaju wpisem uzyska, jest prośba o cierpliwość...

 • Apokryfy - księgi ukryte?

  ...należące do literackiego rodzaju apokalips. Stało się tak również dlatego, że i żydzi odróżniali te księgi od ksiąg stanowiących Pismo Święte. Od IV wieku termin "apokryf" ma już utrwalone znaczenie(...) Księgę Henocha (tzw. Henoch Hebrajski). Księgi te przypisane zostały znanej z kart Księgi Rodzaju postaci Henocha. Człowiek ten - jak mówi Księga Rodzaju 5,23 "znikł, bo zabrał go Bóg". Taki...

 • Z księgi przypomnień - album Baltermanca

  ...elektrykiem, tramwajarzem, szlifierzem, kreślarzem. Jako dwudziestolatek miał za sobą kilkunastokrotną zmianę rodzaju i miejsca pracy. Jako tokarz-czeladnik trafił w końcu do drukarni gazety "Izwiestia(...)... no, powiedzmy fotograf amator. W redakcji "Izwiestii" młodzi praktykanci-dziennikarze stworzyli coś w rodzaju ilustrowanej gazety ściennej i tam właśnie Baltermanc, nie będąc dziennikarzem...

 • PiS białą księgą chce wymusić raport Millera?

  ...mediów trafią odpowiednio spreparowane przecieki, a zamiast dyskusji o gospodarce będziemy mieli debaty w rodzaju "czy prezydent naciskał na pilota" - mówi członek Komitetu Politycznego. Informatorzy...

 • Będzie biała księga ws. Smoleńska

  .... (…) Chcemy, żeby Polska była dużo bliżej Danii, niż tego miejsca, w którym teraz jest, na różnego rodzaju międzynarodowych listach. Gdzie niestety bardzo nam blisko do różnych krajów trzeciego świata(...). Jeżeli prezydent Komorowski usunie krzyż, który stoi pod Pałacem, to można powiedzieć, że będzie zupełnie jasne, kim jest i po której - w różnego rodzaju sporach dotyczących polskiej historii, polskich...

 • IV Maraton Biblijny rozpoczął się w niedzielę w Poznaniu odczytaniem fragmentu Księgi Rodzaju przez marszałka wielkopolskiego Marka Woźniaka.

 • Abp Stanisław Gądecki i prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt czytając pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju - rozpoczęli w niedzielę w Poznaniu VIII Maraton Biblijny. Przez dwadzieścia dni w 21 parafiach archidiecezji poznańskiej Biblię przeczyta 1500 osób.

 • Odczytaniem fragmentów Księgi Rodzaju rozpoczął się w niedzielę w Poznaniu V Maraton Biblijny. Przez blisko 2 tygodnie ok. 1500 osób czytać będzie Pismo Święte. W tym roku po raz pierwszy czytanie będzie miało miejsce także poza Poznaniem.

 • Maraton Biblijny na półmetku

  I Zamojski Maraton Biblijny "Biblia - początek i koniec" zbliża się do półmetka. Pierwsze strofy z Księgi Rodzaju odczytał w niedzielę 1 marca br., zaraz po mszy św. o godz. 17.00, J.E. Ks. Biskup Ordynariusz Wacław Depo , ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

 • Jerzy Trela w roli Boga w słuchowisku "Biblia Audio superprodukcja"

  ...i współtwórca słuchowiska Krzysztof Czeczot. Od 3 kwietnia 2017 roku do sieci sukcesywnie trafiać będą poszczególne Księgi Starego Testamentu, począwszy od Księgi Rodzaju, przez Księgę Wyjścia, Księgę...

Dyskusje na temat: ksiega rodzaju
 • Re: Papież Franciszek odwiedził chore noworodki

  szturchaj blizniego az koszula spadnie z niego. Ksiega rodzaju.

 • Re: Ks. Marcin Iżycki nowym dyrektorem Caritas Polska

  Pol bibli to sciema, a ksiega rodzaju to jak streszczenie wladcy pierscieni na jedna kartke

 • Re: ​Papież: Za postawą surowości kryje się często podwójne życie i obłuda

  Slyszales,ze gdzies dzwonia...Otoz zanim wydany zostal wyrok Adam z Ewa wiedzieli o konsekwencjach przekroczenia prawa,ale sie na to zdecydowali i uslyszeli wyrok i uzasadnienie/Ksiega Rodzaju/.

 • Re: Od wtorku badania ekshumowanych ciał pary prezydenckiej

  Jeżeli czegoś nie znasz to nie dyskutuj. Przeczytaj z BIBLII o piekle. Nowy Testament (Mt. 5,30, Mat. 10,28, Mk 9,43-45, Łk. 12,5) Stary Testament, piekło nazwane szeolem: czytaj Ksiega Rodzaju 37,35.....itd itd. Jak przeczytasz to podyskutujemy.

 • Re: "Fakt": Osiem ciał w trumnie generała

  To jest sprawa bardzo osobista,nie chcialbym nikogo zranic.Ale prawda jest taka,ze po kilku-kilkunastu latach co zostanie z tych szczatkow.Przeciez oddawanie czci zmarlym ma wymiar duchowy,symboliczny.Jak glosi Ksiega Rodzaju rdz.3 ..prochem jestes i w proch sie obrocisz.

 • Re: ​Karczewski: Jeśli przejmiemy władzę, zmienimy ustawę o in vitro

  Ksiega Rodzaju to ksiega symboliczna a nie dosłowna. Nie chodziło o nagosc ale o prawdę o czlowieku. Bylo o tym w I klasie liceum LO. czy kazdy antyklerykał musi byc intelektualnie analfabetą?

 • Re: Dżihadyści znów grożą Europie. "Nie wyciągnęliście lekcji"

  Te Allach nie badz taki madry my mamy swojego Boga Jezusa Chrystusa który wprawdzie nic nie napisal bo byl niepismienny ale mial pisarzy ewangielistow. A ten wasz Machomet musiał pisać wszystko sam korzystajac także z bibli bo Koran przypomina w wieli ksiegsch biblie np Ksiega Rodzaju.

 • Re: "Rz": Imigracyjne strachy

  nazywaj jak chcesz. jak umiesz. niezaprzelnie w islamie Pan Jezus jest czczony! pondto ksiega rodzaju jest taka sama! nie ma zadnej roznicy. moze byc, ze pan Bog w kazdym kraju przemawial w innym jezyku i ludzie tak spisywali. ale to przeciez ten sam pan Bog, ktory zna jezyki. wszystkie jezyki. bo przeciez jest jeden, czyz nie?

 • Re: Pokusa niedoceniania i przeceniania Szatana

  Wiele ciekawych pytan stawiasz.Nie jest to dobre miejsce na tego rodzaju dyskusje.Krotko powiem:Bog walczy i nawet znany jest wynik tej walki na ten moment : Ksiega Objawienia rozdzial 12 . Nadal polecam wnikliwe czytanie Pisma Swietego - tam sa odpowiedzi na wszystkie twoje /i IXI/pytania. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 • Re: ​Papież: Przykazanie "nie zabijaj" odnosi się do dobrych i złych

  wsi motlochowi. On karmia sie tego rodzaju bzdurami. Moze tym prostym ludziom potrzebne sa jakies hamulce religijne, bo inaczej by sie pozabijali. Oni moze jej potrzebuja, ja nie. Kiedys(...) przez kosciol, bo nie ma w niej ani slowa o wirtualnym Bogu. Ksiazka przy ktörek Biblia , to zbrodnicza ksiega ociekajaca krwia, kazirodczymi zwiazkami , brutalnoscia, pelna zaklamania i hypokryzji