• Informacje na temat:

  kuczma leonid

Artykuły na temat: kuczma leonid
 • Kuczma alarmuje: Separatyści zrywają proces pokojowy

  Szef ukraińskiej delegacji w mińskich pertraktacjach Leonid Kuczma podkreślił, że separatyści nie realizują uzgodnień. 21 września w Mińsku umówiono się co do wycofania wojsk z trzech stref(...), również w strefach, które mają być objęte wycofaniem wojsk. Jak zaznaczył Leonid Kuczma, nad pokojowymi regulacjami pracowano długo i była szansa na wycofanie sił. Jednak - jak dodał - działania...

 • Kuczma nie chce rozmawiać z Rosją i separatystami

  ...​Były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, wysłannik Kijowa ds. uregulowania sytuacji w opanowanym przez separatystów Donbasie, odmawia spotkania z ich przedstawicielami i wysłannikami Rosji przed zaplanowanymi na 13 lutego rozmowami państw tzw. formatu normandzkiego.

 • Kuczma spotkał się z wysłannikiem Rosji ds. Donbasu

  Były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, specjalny przedstawiciel swego kraju ds. uregulowania sytuacji w opanowanym przez prorosyjskich separatystów Donbasie, spotkał się w poniedziałek w Kijowie z negocjatorem w tej samej sprawie z ramienia Rosji Borisem Gryzłowem.

 • Kuczma: Rozmowy zostały zerwane przez separatystów

  Konsultacje trójstronnej grupy kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Ukraina, Rosja) zostały zerwane przez liderów prorosyjskich separatystów - poinformował były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, który jest członkiem grupy.

 • Kuczma: Prorosyjscy separatyści nie przestrzegają zawieszenia broni na czas prawosławnej Wielkanocy

  Prorosyjscy separatyści nie przestrzegają zawieszenia broni, wynegocjowanego na czas prawosławnych świąt wielkanocnych – oświadczył w sobotę były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, a zarazem specjalny wysłannik Kijowa ds. uregulowania sytuacji w Donbasie. Wstrzymanie ognia od 30 kwietnia zatwierdziła trójstronna grupa kontaktowa ds. konfliktu na wschodzie Ukrainy (Ukraina, Rosja, OBWE...

 • ​Kuczma: Nawoływanie do federalizacji Ukrainy to droga do jej rozpadu

  Nawoływanie do federalizacji Ukrainy to droga do "pełzającego" demontażu państwa - uważa jego prezydent w latach 1994-2005 Leonid Kuczma. Opinie na ten temat zawarł w książce "Ukraina to nie Rosja", której fragment opublikowała w piątek gazeta "Hołos Ukrainy".

 • Na odsiecz Kuczmie

  Zamiast przyjechać do Polski, Leonid Kuczma urządził wczoraj naradę z szefami resortów siłowych i przedstawicielami władz terenowych. Dziś na Ukrainę z odsieczą Kuczmie przybywa Władimir Putin.

 • Prawdopodobnie w tym tygodniu były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma zostanie przesłuchany w związku z zamordowaniem niezależnego dziennikarza Gieorgija Gongadze.

 • Ustępujący prezydent Ukrainy Leonid Kuczma wezwał obu kandydatów w wyborach prezydenckich, aby podali sobie ręce bez względu na wynik głosowania.

 • Kuczma ma kłopoty

  Specjalna parlamentarna komisja śledcza kierowana przez Hryhorija Omelczenkę doszła do wniosku, że prezydent Ukrainy Leonid Kuczma jest zamieszany w sprawę uprowadzenia i zabójstwa opozycyjnego dziennikarza, Gieorgija Gongadze.

Wideo na temat: kuczma leonid
 • Na Ukrainie specjalna sesja Rady Najwyższej

  W stolicy Ukrainy punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się specjalna sesja Rady Najwyższej. Parlamentarzyści rozpoczęli posiedzenie od wysłuchania hymnu państwowego. W sesji biorą udział byli prezydenci Ukrainy Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko. W głosowaniu parlamentarzyści anulowali 9 z 10 ustaw ograniczających prawo do protestów, uchwalonych 16.01. Tuż po rozpoczęciu sesji

Dyskusje na temat: kuczma leonid