• Informacje na temat:

  kulikow

Artykuły na temat: kulikow
 • Ponad sto wielkoformatowych prac zamieszkałego od 20 lat w Polsce Ukraińca Ivana Kulika można oglądać od piątku w Kaliszu. Autor jest cenionym w wielu krajach ilustratorem książek.

 • Dostaną euro za rycyka, kulika i dwa bekasy

  Wodniczka, bekas kszyk, bekas dubelt, czajka, rycyk, krwawodziób, błotniak łąkowy, derkacz i kulik wielki - rolnik, który ma u siebie gniazdo któregoś z tych chronionych w Polsce ptaków, będzie mógł się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej i Ministerstwa Rolnictwa.

 • Stalin zablokował dwie próby zabicia Hitlera, bo się obawiał, że to może doprowadzić do zawarcia pokoju przez Niemcy z zachodnimi sojusznikami - powiedział rosyjski generał Anatolij Kulikow. Zdaniem generała, który uczestniczył we wtorek w konferencji historycznej w Moskwie, władze Związku Radzieckiego jeszcze w roku 1941 podjęły decyzję o likwidacji Hitlera.

 • Przyszły prezydent Ostrołęki: Będę rozmawiał także z PiS

  Przyszły prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zadeklarował, że w rozmowach o współpracy w radzie miasta będzie starał się porozumieć z każdym z reprezentowanych tam ugrupowań, także z PiS. Zapowiedział też, że na stanowisko wiceprezydenta powoła Macieja Kleczkowskiego – byłego radnego PO.

 • "Mały Książę" ukazał się... po śląsku. Tłumacz "trocha się boł"

  Klasyka światowej literatury - „Mały Książę” - ukazał się właśnie w tłumaczeniu na śląski nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Autorem przekładu jest Grzegorz Kulik, który przetłumaczył już „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa i „Dracha” Szczepana Twardocha.

 • "The Guardian": W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Brytyjski dziennik "The Guardian" podał w poniedziałek, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

 • FAS: W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską – pisze brytyjski „The Guardian.

 • Zmarł były dowódca wojsk Układu Warszawskiego

  W wieku 91 lat zmarł Wiktor Kulikow, były naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego i marszałek Związku Radzieckiego. O śmierci dygnitarza poinformował szef Klubu Dowódców Wojskowych Rosji Nikołaj Dieriabin.

 • ZSRR chciał zabić Hitlera, ale Stalin nie pozwolił?

  Stalin zablokował dwie próby zabicia Hitlera, bo się obawiał, że to może doprowadzić do zawarcia pokoju przez Niemcy z zachodnimi sojusznikami - powiedział we wtorek rosyjski generał Anatolij Kulikow.

 • Ornitolodzy wyruszyli na poszukiwanie ptaka, którego nazywają swoim Świętym Graalem - kulika.

Zdjęcia na temat: kulikow
Dyskusje na temat: kulikow