• Informacje na temat:

  kulikow

Artykuły na temat: kulikow
 • Ponad sto wielkoformatowych prac zamieszkałego od 20 lat w Polsce Ukraińca Ivana Kulika można oglądać od piątku w Kaliszu. Autor jest cenionym w wielu krajach ilustratorem książek.

 • Dostaną euro za rycyka, kulika i dwa bekasy

  Wodniczka, bekas kszyk, bekas dubelt, czajka, rycyk, krwawodziób, błotniak łąkowy, derkacz i kulik wielki - rolnik, który ma u siebie gniazdo któregoś z tych chronionych w Polsce ptaków, będzie mógł się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej i Ministerstwa Rolnictwa.

 • Stalin zablokował dwie próby zabicia Hitlera, bo się obawiał, że to może doprowadzić do zawarcia pokoju przez Niemcy z zachodnimi sojusznikami - powiedział rosyjski generał Anatolij Kulikow. Zdaniem generała, który uczestniczył we wtorek w konferencji historycznej w Moskwie, władze Związku Radzieckiego jeszcze w roku 1941 podjęły decyzję o likwidacji Hitlera.

 • "The Guardian": W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Brytyjski dziennik "The Guardian" podał w poniedziałek, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

 • FAS: W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską – pisze brytyjski „The Guardian.

 • Zmarł były dowódca wojsk Układu Warszawskiego

  W wieku 91 lat zmarł Wiktor Kulikow, były naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego i marszałek Związku Radzieckiego. O śmierci dygnitarza poinformował szef Klubu Dowódców Wojskowych Rosji Nikołaj Dieriabin.

 • ZSRR chciał zabić Hitlera, ale Stalin nie pozwolił?

  Stalin zablokował dwie próby zabicia Hitlera, bo się obawiał, że to może doprowadzić do zawarcia pokoju przez Niemcy z zachodnimi sojusznikami - powiedział we wtorek rosyjski generał Anatolij Kulikow.

 • Ornitolodzy wyruszyli na poszukiwanie ptaka, którego nazywają swoim Świętym Graalem - kulika.

 • Porozmawiaj o Leśmianie u ... Leśmiana

  Adam Kulik, autor najnowszej publikacji o Bolesławie Leśmianie, jednym z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, będzie promował swoją książkę w księgarni im. B. Leśmiana przy ul. Zamenhofa 9 w Zamościu.

 • Powstał film o legendarnym duecie

  Premiera filmu dokumentalnego "KwieKulik" o legendarnym duecie awangardy artystycznej lat 70. i 80. - Zofii Kulik i Przemysławie Kwieku - odbyła się we wtorek w stołecznym kinie Kultura. W filmie przypomniane zostały m.in. dawne działania artystyczne duetu.

Zdjęcia na temat: kulikow
Dyskusje na temat: kulikow