• Informacje na temat:

  kult jednostki

Artykuły na temat: kult jednostki
 • Kuba oficjalnie zakazuje kultu jednostki po śmierci Castro

  Zgodnie z życzeniem zmarłego 25 listopada Fidela Castro ulice i place na Kubie nie będą nazywane jego imieniem - informuje AFP. Ustawa, będąca wypełnieniem woli zmarłego, została jednomyślnie przyjęta we wtorek.

 • Muzyka czy kult zła

  ...jednostki, która zajmowałaby się tylko subkulturami. - Dopóki nie ma realnego zagrożenia popełnienia przestępstwa lub zagrożenia bezpieczeństwa, grupy takie pozostają w naszym operacyjnym zainteresowaniu(...)Black metal to tylko muzyka czy też kryje się za tym coś jeszcze? Zdaniem jednych, te ostre, mroczne utwory to tylko gatunek muzyczny. Nieprawda, w tych hymnach kryje się kult szatana - twierdzą inni...

 • Tadżycki prezydent krytykuje za "otaczanie go kultem jednostki"

  ...rezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon ostro skrytykował kierownictwo krajowych mediów za tworzenie wokół niego "kultu jednostki" - podała w piątek agencja ITAR-TASS.

 • Zagraniczni korespondenci pracujący w Rosji być może już wkrótce kilka razy się zastanowią, zanim napiszą krytyczny lub ironiczny artykuł o prezydencie. Dziś w Moskwie rozpoczyna się proces niemieckiego dziennikarza Klausa Donata z gazety "Tageszeitung", który napisał prześmiewczy tekst o nowym kulcie jednostki w Rosji.

 • Janusz Palikot: Napięcie między Schetyną a Tuskiem jest lepsze niż kult jednostki

  ...partii, bo nie ma nic gorszego niż kult jednostki. Konrad Piasecki : A kult jednostki… byliście blisko już kultu jednostki? Janusz Palikot : Nie, ale gdyby miało do tego doprowadzić, to lepiej, gdy...

 • Black metal to tylko muzyka, czy kryje się za tym coś jeszcze? Zdaniem jednych te ostre, mroczne utwory to tylko gatunek muzyczny. Nieprawda, w tych hymnach kryje się kult szatana - tłumaczą inni. Jedno jest pewne, koncerty grup black metalowych epatujące przemocą, przypominają rytuały...

 • ​Prezydent Turkmenistanu postawił sobie wielki, złoty pomnik

  Gurbanguly Berdimuhamedow rozwija jeden z najbardziej nachalnych kultów jednostki na świecie.

 • 'W Polsce promuje się egoistów „gwiżdżących” na wspólnotę'

  Komunistyczny "kult jednostki" zastąpiliśmy w III RP równie dogmatycznym "kultem jednostek" - twierdzi dr Barbara Fedyszak-Radziejowska w rozmowie z Bogdanem Zalewskim. Znana socjolog i etnograf, w PRL-u działająca w podziemnej "Solidarności" wskazuje na fałszywą ideologię egoizmów, która zastąpiła w Polsce peerelowski marksizm-leninizm.

 • Stalinizm w Polsce przypadał na lata 1948 - 1956. Charakteryzował się ustrojem totalitarnym, kultem jednostki, eliminacją przeciwników politycznych.

 • Przekonanie, że Ameryka jest powołana do rządzenia światem, kult broni palnej, przejęcie przez miejscowe Kościoły wzorców wielkich korporacji - to niektóre rzeczy odróżniające Amerykanów od reszty świata - pisze Tomasz Zalewski w niedawno wydanej książce "Inne Stany".

Dyskusje na temat: kult jednostki