• Informacje na temat:

  kurier warszawski

Artykuły na temat: kurier warszawski
 • "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm

  Niemiecki rząd nie powinien dalej milczeć w sprawie roszczeń reparacyjnych polityków PiS – uważa polska korespondentka „Weser Kurier” Gabriele Lesser.

 • Powstanie Warszawskie dzień po dniu

  ...1 sierpnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie...

 • Legendarny kurier Polskiego Państwa Podziemnego pośmiertnie mianowany generałem brygady

  ...​Jan Karski jako żołnierz Rzeczypospolitej był człowiekiem niezłomnej wielkiej odwagi; zagładę Żydów widział na własne oczy - podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w Warszawie przekazał akt nominacji legendarnego kuriera na stopień generała brygady. Prezydent przekazał go rodzinie Karskiego - słynnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, który alarmował świat o Holokauście; z kolei odpis...

 • Ukradł vipowskie bilety na mecz Polska-Litwa. Nieuczciwy kurier zatrzymany

  Warszawska policja zatrzymała 23-latka podejrzanego o kradzież 40 biletów na mecz Polska - Litwa. Sebastian S. przywłaszczył sobie vipowskie wejściówki warte niemal 100 tys. złotych. Mężczyzna był pracownikiem firmy kurierskiej.

 • Weź udział w grze miejskiej o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze z Warszawy

  ...16 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje grę miejską o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze oraz dyrektorze Polskiej Sekcji Radia Wolna Europa. Właśnie ruszyły zapisy do udziału. Gra skierowana zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych.

 • Ruszają zdjęcia do filmu "Kurier". Pasikowski w RMF FM: Scenarzyści Bonda by tego nie wymyślili

  We wtorek 19 czerwca ruszą zdjęcia do filmu "Kurier" - sensacyjnego kina historycznego, które inspirowane jest misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. "Pierwszy klaps padnie w Warszawie" – potwierdza w rozmowie z RMF FM Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współproducentem filmu. "Celem naszym jest opowiedzenie sensacyjnej, ale prawdziwej historii, której scenarzyści...

 • Kurier Szczeciński dziennikiem roku

  Kurier Szczeciński uznany został za dziennik roku.

 • Philippe Tłokiński zagra "Kuriera" w filmie Pasikowskiego. "Dla mnie to film o misji. I o odwadze"

  Poznaliśmy obsadę sensacyjnej, szpiegowskiej megaprodukcji "Kurier". W nowym filmie Władysława Pasikowskiego w rolę Jana Nowaka-Jeziorańskiego wcieli się urodzony we Francji Philippe Tłokiński. Julie Engelbrecht oraz Patrycja Volny zagrają łączniczki. Zdjęcia właśnie ruszyły, premiera filmu w pierwszym kwartale 2019 roku.

 • Pamiątki po "Kurierze z Warszawy" trafiły do Muzeum Emigracji w Gdyni

  O unikalną kolekcję ponad 40 rzeczy osobistych Jana Nowaka-Jeziorańskiego wzbogaciło się Muzeum Emigracji w Gdyni. Wśród pamiątek po legendarnym kurierze Armii Krajowej są zegarek, modlitewnik, portfel, okulary oraz sprzęt filmowy i fotograficzny.

 • Władysław Pasikowski robi film o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Roboczy tytuł to "Kurier"

  ...„Kurier” to roboczy tytuł filmu fabularnego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Scenariusz – jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM – kończy właśnie pisać Władysław Pasikowski, który również zajmie się reżyserią. Film o Nowaku-Jeziorańskim powstaje z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego, Jana Ołdakowskiego i Piotra C. Śliwowskiego. Fabuła ma być gotowa wiosną 2018 roku.

Dyskusje na temat: kurier warszawski