• Informacje na temat:

  kurier warszawski

Artykuły na temat: kurier warszawski
 • "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm

  Niemiecki rząd nie powinien dalej milczeć w sprawie roszczeń reparacyjnych polityków PiS – uważa polska korespondentka „Weser Kurier” Gabriele Lesser.

 • Powstanie Warszawskie dzień po dniu

  ...1 sierpnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie...

 • Legendarny kurier Polskiego Państwa Podziemnego pośmiertnie mianowany generałem brygady

  ...​Jan Karski jako żołnierz Rzeczypospolitej był człowiekiem niezłomnej wielkiej odwagi; zagładę Żydów widział na własne oczy - podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w Warszawie przekazał akt nominacji legendarnego kuriera na stopień generała brygady. Prezydent przekazał go rodzinie Karskiego - słynnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, który alarmował świat o Holokauście; z kolei odpis...

 • Weź udział w grze miejskiej o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze z Warszawy

  ...16 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje grę miejską o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze oraz dyrektorze Polskiej Sekcji Radia Wolna Europa. Właśnie ruszyły zapisy do udziału. Gra skierowana zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych.

 • Kurier Szczeciński dziennikiem roku

  Kurier Szczeciński uznany został za dziennik roku.

 • Pamiątki po "Kurierze z Warszawy" trafiły do Muzeum Emigracji w Gdyni

  O unikalną kolekcję ponad 40 rzeczy osobistych Jana Nowaka-Jeziorańskiego wzbogaciło się Muzeum Emigracji w Gdyni. Wśród pamiątek po legendarnym kurierze Armii Krajowej są zegarek, modlitewnik, portfel, okulary oraz sprzęt filmowy i fotograficzny.

 • Władysław Pasikowski robi film o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Roboczy tytuł to "Kurier"

  ...„Kurier” to roboczy tytuł filmu fabularnego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Scenariusz – jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM – kończy właśnie pisać Władysław Pasikowski, który również zajmie się reżyserią. Film o Nowaku-Jeziorańskim powstaje z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego, Jana Ołdakowskiego i Piotra C. Śliwowskiego. Fabuła ma być gotowa wiosną 2018 roku.

 • ..."Tydzień Kuriera Polskiego" poświęcony pamięci prof. Jana Karskiego, legendarnego kuriera i autora raportu o zbrodniach holokaustu, rozpocznie się w niedzielę w Muzeum Miasta Łodzi. Zaplanowano pokaz filmu, lekcje i warsztaty dla młodzieży.

 • Pokaz filmu dokumentalnego "Moja misja" i zwiedzanie gabinetu Jana Karskiego z przewodnikiem organizuje w niedzielę Muzeum Miasta Łodzi. 13 lipca mija 10. rocznica śmierci legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, autora raportu o zbrodni holokaustu.

 • Pożegnaliśmy Kuriera

  Dziś w Warszawie pożegnaliśmy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Legendarny "kurier z Warszawy", który zmarł w nocy z 20 na 21 stycznia w wieku 92 lat, spoczął na Starych Powązkach.

Dyskusje na temat: kurier warszawski