• Informacje na temat:

  łacina

Artykuły na temat: łacina
 • "Łacina", "Dziecina" i "Pierzyna"

  Kiedy patrzę na coraz bardziej żałosne i humorystyczne poczynania trzech ludzi kreowanych przez ich otoczenie oraz przez sprzyjające im media na liderów opozycji: Grzegorza Schetyny, Mateusza Kijowskiego i Ryszarda Petru, to przychodzi mi na myśl sromotna porażka wojsk Rzeczypospolitej z wspieranymi przez ordę budziacką chana tatarskiego Islama Gireja kozakami Bohdana Chmielnickiego pod Piławcami we wrześniu 1648 roku.

 • Matura 2017. Dziś rozszerzona matematyka i łacina

  Maturzyści dziś rano przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu odbędzie się egzamin z łaciny. Żaden z nich nie jest obowiązkowy - przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

 • Matura 2017: Łacina i kultura antyczna. Publikujemy arkusz

  We wtorek, poza maturą z rozszerzonej matematyki, obył się egzamin z łaciny i kultury antycznej. Zdawało go jedynie 99 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Poniżej publikujemy arkusz CKE – łacina i kultura antyczna poziom rozszerzony.

 • Matura 2016: Dzisiaj matematyka na poziomie rozszerzonym i łacina

  Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu będzie egzamin z łaciny. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

 • Matura 2016: Łacina i kultura antyczna. Arkusze

  W tym roku egzamin maturalny z języka łacińskiego nie cieszył się szczególną popularnością. W całym kraju zdawało go zaledwie 85 osób. Publikujemy arkusze dla zainteresowanych maturzystów.

 • Matura 2016: Łacina i kultura antyczna. Mamy arkusze!

  W tym roku egzamin maturalny z języka łacińskiego nie cieszył się szczególną popularnością. W całym kraju zdawało go zaledwie 85 osób. Publikujemy arkusze dla zainteresowanych maturzystów.

 • Wielki pożar na Łacinie w Poznaniu!

  Wielki słup dymu w okolicach Ronda Rataje! Pali się niezamieszkany budynek w okolicach ul. Łacina. Pożar jest określany jako duży.

 • Uratowano jedyne na świecie radio nadające po łacinie

  ​Dzięki belgijskim profesorom filologii klasycznej zostało uratowane jedyne na świecie radio, które od prawie 30 lat nadaje z Finlandii audycje po łacinie. Chodzi o radio Nuntii Latini. O sprawie pisał między innymi "The Washington Post".

 • Dziś na maturze informatyka i łacina

  Maturzyści dziś o godzinie 9. przystąpili do pisemnego egzaminu z informatyki. Po południu przeprowadzony będzie pisemny egzamin maturalny z języka łacińskiego. Na maturze pisemnej maturzysta może zdawać do sześciu egzaminów z przedmiotów do wyboru.

 • W 2009 r. w liceach ma się pojawić nowy przedmiot - łacina i kultura antyczna. Z informacji uzyskanych przez "Rz" wynika, że w opracowywanym w resorcie edukacji programie nauczania dla liceów ogólnokształcących, przewidziano po cztery godziny tygodniowo tego przedmiotu w drugiej i trzeciej klasie. Łacina i kultura antyczna znajdzie się wśród rozszerzonych przedmiotów do wyboru, na które...

Zdjęcia na temat: łacina
 • Maciuś Maciej Lacina Maciek nadwaga dziadkowie
Wideo na temat: łacina
 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między innymi prezydent Bronisław Komorowski oraz byli prezydenci - Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. W...

 • Igrzyska w Polsce! Silni? Zwarci? Gotowi?

  "Citius, altius, fortius" - to po łacinie "szybciej, wyżej, silniej". Taka jest dewiza igrzysk olimpijskich. Czy Polska SZYBCIEJ niż wskazują na to rachunki ekonomiczne powinna organizować zimową imprezę sportową w Krakowie w 2022 roku? Czy mamy stawać na palcach, czy mamy cenić się WYŻEJ, niż to wynika z naszego mizernego budżetu? Czy znów mamy SILNIEJ zaciskać pasa, na zasadzie: zastaw się a postaw się? "To pozycjonuje nas w elicie" - przekonuje uczenie minister sportu Joanna Mucha. Rząd...