• Informacje na temat:

  lacjum

Artykuły na temat: lacjum
 • Poważny skandal finansowy wybuchł we władzach stołecznego regionu Lacjum, gdzie sprzeniewierzano publiczne pieniądze. Za fundusze na polityczną działalność klubu partii byłego premiera Silvio Berlusconiego lokalni politycy bawili się na wystawnych przyjęciach.

 • Władze stołecznego regionu Lacjum we Włoszech ogłosiły w poniedziałek stan klęski żywiołowej w związku z najcięższym od kilku dekad atakiem zimy, którego kulminacją były intensywne piątkowe śnieżyce.

 • Alarm powodziowy obowiązuje w regionie Lacjum i w Toskanii we Włoszech. W rejonie Rzymu znacznie wzrósł poziom wody w obu rzekach - Tybrze i Aniene. Fala powodziowa na Tybrze ma przejść przez Wieczne Miasto w środę wieczorem, ale władze zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.

 • Władze Rzymu chcą interwencji rządu w związku z niedoborem wody

  ...​Władze Rzymu i stołecznego regionu Lacjum zaapelowały do rządu Włoch o natychmiastową interwencję, by nie dopuścić do racjonowania wody w Wiecznym Mieście. Grozi tym zarząd wodociągów w związku z rekordową suszą.

 • Włochy: Wzrosła liczba zakażeń wirusem przenoszonym przez komary tygrysie

  ...​W Rzymie i stołecznym regionie Lacjum rośnie zaniepokojenie z powodu 27 stwierdzonych dotąd przypadków zachorowań wywołanych wirusem chikungunya przenoszonym przez tzw. komary tygrysie. Objawy tej choroby przypominają grypę, a charakteryzuje ją bardzo wysoka gorączka.

 • "Uczczenie nazistowskich spadochroniarzy". Burza wokół tablicy pod Monte Cassino

  Polemikę we Włoszech wywołała zapowiedziana na niedzielę w Cassino ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej w miejscu dowództwa niemieckich spadochroniarzy w czasie bitwy o Monte Cassino. Inicjatywę potępiły władze regionu Lacjum.

 • W Rzymie i stołecznym regionie Lacjum rośnie zaniepokojenie z powodu 27 stwierdzonych dotąd przypadków zachorowań wywołanych wirusem chikungunya przenoszonym przez tzw. komary tygrysie. Objawy tej choroby przypominają grypę, a charakteryzuje ją bardzo wysoka gorączka.

 • Burza wokół tablicy pod Monte Cassino

  Spore emocje we Włoszech wywołała zapowiedziana na niedzielę w Cassino ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej w miejscu dowództwa niemieckich spadochroniarzy w czasie bitwy o Monte Cassino. Inicjatywę potępiły władze regionu Lacjum.

 • Władze Rzymu alarmują: Kończy się woda

  W Rzymie i jego okolicach kończy się woda - ogłosił przewodniczący władz stołecznego regionu Lacjum Nicola Zingaretti. Ocenił, że sytuacja jest dramatyczna z powodu rekordowej suszy, a na rozwiązanie problemu władze mają tydzień.

 • Rzym: Alarmująco niski stan wody

  ...- W Rzymie i jego okolicach kończy się woda - ogłosił w sobotę przewodniczący władz stołecznego regionu Lacjum Nicola Zingaretti. Ocenił, że sytuacja jest dramatyczna z powodu rekordowej suszy, a na rozwiązanie problemu władze mają tydzień.

Zdjęcia na temat: lacjum
Dyskusje na temat: lacjum
 • Re: Merkel grozi Węgrom konsekwencjami finansowymi w kwestii uchodźców

  Afrykański wirus zaatakował we Włoszech. W Rzymie i stołecznym regionie Lacjum odnotowano 27 przypadków zachorowań wywołanych wirusem chikungunya. Służby medyczne nie wykluczają, że liczba zachorowań wzrośnie.

 • Re: Projekt "Zatrzymaj aborcję" w komisji. Kolejna próba zmiany przepisów

  Włoszki wkrótce nie będą musiały udawać się do szpitala, aby przeprowadzić aborcję. W Lacjum – centralnym regionie Włoch – wprowadzone zostanie prawo, które zezwoli na dystrybucję pigułek wczesnoporonnych w klinikach planowania rodziny.

 • Re: Rzym: Alarmująco niski stan wody

  Tydzien??? No to dramat, czas na ewakuacje Rzymu...albo prawde;-) wlosi maja fantazje, wrocilem z lacjum tydzien temu, cisza i spokoj... no, ale "wladze" mocno pracuja, dali sobie tydzien...licza, ze Donald sie wystraszy i podesle cysterny

 • Re: ​Wulgarni wybrańcy narodu

  Sangiovese – odmiana winorośli wywodząca się ze środkowych Włoch. Najczęściej uprawiana czerwona odmiana we Włoszech. Używana jest do produkcji czerwonego wina m.in. w regionach Chianti, Lacjum, Umbria i Emilia-Romania Przecudowny region wino jak z bajki

 • Re: Błaszczak: Merkel powinna wyciągnąć wnioski z błędu

  i regionie Lacjum zanotowano już 47 przypadków zachorowań na tę nieuleczalną chorobę.....

 • Re: Theresa May: Do kolejnego ataku może dojść w każdej chwili

  Tymczasem już do 47 wzrosła w Rzymie i stołecznym regionie Lacjum liczba zachorowań wywołanych wirusem czikungunia, który jest przenoszony przez tzw. komary tygrysie. Po prewencyjnym wstrzymaniu oddawania krwi w centrum Włoch przysyłana jest ona z całego kraju - podały włoskie media. Objawy tej choroby przypominają grypę, a charakteryzuje ją wysoka gorączka do 40 stopni Celsjusza oraz silne bóle

 • Re: Łzy Ewy Kopacz: Profesor Bartoszewski będzie z nami

  oświatowe regionu Lacjum. Stało się to tydzień po tym, jak podczas spotkania z radą pedagogiczną oraz grupą uczniów, którzy wrócili z "Podróży pamięci" na teren hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz

 • Re: Włochy: Stan klęski żywiołowej w regionie Lacjum

  ~Komrowski poślij im trochę wongla i koksioków uni nigdy śniega nie widzieli tylko boga a bóg na urlopie zapomniał o watykańskim bynku 16.

 • Re: Skandal we władzach regionu Lacjum: szampan, ostrygi i zabawy

  Biedaki- jak chcą zobaczyć jak się bawią za nasze pieniądze urzędnicy niech przyjada na szkolenie do PO

 • Re: Skandal we władzach regionu Lacjum: szampan, ostrygi i zabawy

  Zacznijcie pisac o baletach jakie odbywaja sie nawet na najnizszych szczeblach wladzy w kraju . Wlosi placa za siebie a my placimy za swoich wybrancow ktorzy nas na kazdym kroku okradaja i kaza tyrac do smierci bo im sie nalezy a my to tylko slugusy i na kromke chleba musimy charowac w pocie czola nie wspominajac o ignorancji z jaka spotykamy sie na codzien - co wolno wojewodzie to nie tobie narodziepodlegly hrabiom i innym samozwancom.