• Informacje na temat:

  laden

Artykuły na temat: laden
 • CIA odtajniła prywatne dokumenty Osamy bin Ladena

  Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) upubliczniła w środę prywatne archiwum przejęte podczas nalotu na kryjówkę Osamy bin Ladena w Pakistanie w 2011 r. Wśród dokumentów znalazł się 19-stronicowy raport świadczący o wsparciu Al-Kaidy przez Iran.

 • Były ochroniarz bin Ladena deportowany z Niemiec do Tunezji

  Władze niemieckie deportowały byłego członka ochrony Osamy bin Ladena Samiego A. do Tunezji. Stało się tak mimo postanowienia sądu, który dzień wcześniej zablokował możliwość jego wydalenia z kraju do czasu dokładnego zbadania sprawy.

 • Sąd w Gelsenkirchen orzekł w piątek, że deportowanie z Niemiec do Tunezji Samiego A., byłego członka ochrony Osamy bin Ladena, było "rażąco sprzeczne z prawem" i naruszało "podstawowe zasady państwa prawa". Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem do Niemiec.

 • ​Syn Osamy bin Ladena trafił na "czarną listę" terrorystów

  Departament Stanu USA poinformował w czwartek, że Stany Zjednoczone wpisały na czarną listę terrorystów międzynarodowych Hamzę bin Ladena - syna zabitego przez amerykańskich komandosów w 2011 r. przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

 • Syn Osamy bin Ladena grozi USA zemstą za zabicie ojca

  Syn zabitego przez amerykańskich komandosów w 2011 roku w Pakistanie przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena, Hamza bin Laden, zagroził Stanom Zjednoczonym, że dokona zemsty za zamordowanie ojca - wynika z nagrania audio zamieszczonego w internecie.

 • Syn Osamy bin Ladena grozi USA zemstą za zabicie ojca

  Hamza bin Laden - syn zabitego przez amerykańskich komandosów w 2011 roku w Pakistanie przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena - zagroził Stanom Zjednoczonym, że dokona zemsty za zamordowanie ojca - wynika z nagrania audio zamieszczonego w internecie.

 • Syn Osamy bin Ladena wpisany na listę międzynarodowych terrorystów

  Departament Stanu USA poinformował, że Stany Zjednoczone wpisały na czarną listę terrorystów międzynarodowych Hamzę bin Ladena - syna zabitego przez amerykańskich komandosów w 2011 r. przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. W komunikacie Departamentu Stanu podkreślono, że Ajman Al-Zawahiri, który po śmierci Osamy stanął na czele radykalnych dżihadystów, w sierpniu 2015 roku ogłosił, iż Hamza bin...

 • Bin Laden interesował się księciem Harrym. Chciał go porwać?

  ...​Osama bin Laden interesował się wnukiem brytyjskiej królowej, księciem Harrym. Potwierdzają to dokumenty znalezione na komputerze byłego dowódcy Al-Kaidy, które ujawniła amerykańska agencja CIA.

 • CIA wspomina na Twitterze zabicie Osamy bin Ladena

  W piątą rocznicę zabicia Osamy bin Ladena, przypadającą 2 maja, CIA zrelacjonowała na swoim koncie na Twitterze przebieg akcji, w czasie której zginął przywódca Al-Kaidy.

 • Władze niemieckie deportowały w piątek byłego członka ochrony Osamy bin Ladena Samiego A. do Tunezji, mimo postanowienia sądu, który dzień wcześniej zablokował możliwość jego wydalenia z kraju do czasu dokładnego zbadania sprawy.

Zdjęcia na temat: laden
Wideo na temat: laden
 • Czy Macierewicz pokrzyżował plany zabicia następcy Bin Ladena?

  "To są takie nieweryfikowalne opinie. Jeśli ktoś jest "o krok" to właściwie nie wiadomo, co to oznacza" - mówi pytany o rewelacje pułkownika Aleksandra Makowskiego, który twierdzi, że była szansa na zabicie następcy Bin Ladena, Ajmana Al-Zawahiri, ale Antoni Macierewicz pokrzyżował plany tej akcji. "O krok to znaczy o tysiąc kroków". "Albo się coś zrobiło, albo nie" - dodaje szef resortu

 • Tusk o śmierci bin Ladena: Zatriumfowała sprawiedliwość

  Śmierć Osamy bin Ladena nie powinna być powodem radości, ale odczuwamy ulgę, bo zatriumfowała sprawiedliwość - powiedział premier Donald Tusk, odnoszą się do informocji, że przywódca Al-Kaidy, nie żyje. "Wszyscy odczuliśmy ulgę,(...) bo zatriumfowała sprawiedliwość. Dobro nigdy nie może być bezbronne, a zło nigdy nie może być bezkarne" - dodał Tusk.

 • W Karpaczu sprzedają maski bin Ladena, Putina i Tuska. Mieszkańcy oburzeni

  W Karpaczu można kupić maski ze znanymi postaciami polityki, kultury i sportu. Najbardziej popularne są podobizny Putina i Wałęsy, ale można też kupić maski bin Ladena, Tuska, Kaczyńskiego i Rydzyka. Po nagłośnieniu sprawy przez media, z półek zniknęły maski  Hitlera. Mieszkańcy Karpacza są oburzeni widokiem chodzących ulicami miasta młodych ludzi w maskach na głowie.