• Informacje na temat:

  lagry

Artykuły na temat: lagry
 • ONZ zainteresowała się rosyjskimi aresztami i łagrami

  Organizacja Narodów Zjednoczonych chce wiedzieć, co się dzieje w rosyjskich aresztach śledczych i łagrach. Komitet Przeciwko Torturom zażądał od Moskwy raportu na temat wydarzeń w Jarosławiu, gdzie kilkunastu strażników znęcało się nad więźniem.

 • Rosjance grożą 4 lata łagru z śledzenie męża

  Rosjance z Omska grożą 4 lata łagru za śledzenie męża. Kobieta została zatrzymana, gdy próbowała sprzedać w internecie lokalizator GPS. W Rosji wciąż obowiązują przepisy zabraniające posiadania urządzeń, które mogą służyć do inwigilacji. Na wniosek grupy obywateli, artykuł 138 kodeksu karnego zbadał Sąd Konstytucyjny i potwierdził jego zgodność z ustawą zasadniczą.

 • Łagry, gułagi? FSB niszczy dowody komunistycznych represji

  Tajny rozkaz Federalnej Służby Bezpieczeństwa sprzed 4 lat nakazuje niszczenie ostatnich istniejących dowodów o politycznych więźniach Gułagu podczas represji stalinowskich, ale także prześladowanych w Związku Radzieckim. ​Sprawa wyszła na jaw, gdy historycy zwrócili się do MSW o informację w sprawie konkretnych więźniów. Okazało się, że niczego w archiwach już nie ma.

 • Ildar Dadin - pierwszy rosyjski opozycjonista skazany na mocy znowelizowanych w 2014 r. przepisów Kodeksu Karnego dotyczących zgromadzeń publicznych - został przewieziony do kolonii karnej w Karelii, tej samej, w której karę odbywał Michaił Chodorkowski.

 • 22 lat łagru dla Nadiji Sawczenko

  Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko uznana winną współudziału w zabójstwie dwóch dziennikarzy.

 • Rosja: Pomagali Państwu Islamskiemu. Trafią do łagru

  Grupa rosyjskich studentów trafi do łagru za werbowanie dżihadystów dla Państwa Islamskiego. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej potwierdził prawomocność wyroku. Sześciu organizatorów werbunku będzie musiało odsiedzieć od 5 do 7 lat w koloniach karnych.

 • Rosja: 20 lat łagrów dla ukraińskiego reżysera

  Północnokaukaski Okręgowy Sąd Wojskowy w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, skazał ukraińskiego reżysera i uczestnika Majdanu Ołeha Sencowa na 20 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Rosja: Były mer Jarosławia skazany na 12 lat łagru

  Sąd obwodowy w Jarosławiu uznał, że były mer Jarosławia Jewgienij Urłaszow przyjął "szczególnie wysoką" łapówkę i próbował wymusić kolejną. Na tej podstawie skazał Urłaszowa na 12,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Rosja: Duchowny skazany za pedofilię na 14 lat łagru

  Sąd Miejski w Prioziorsku w obwodzie leningradzkim skazał w środę rosyjskiego duchownego prawosławnego Gleba Grozowskiego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za pedofilię. Sąd uznał go za winnego przestępstw seksualnych wobec dziewczynek w wieku 9-12 lat.

 • Białoruś: 56-letni Polak skazany na 14 lat łagru w sprawie o narkotyki

  Na Białorusi obywatel Polski został skazany na 14 lat pozbawienia wolności. Sąd w miejscowości Kamieniec w obwodzie brzeskim uznał, że przewoził on narkotyki.

Zdjęcia na temat: lagry
Dyskusje na temat: lagry