• Informacje na temat:

  łagry

Artykuły na temat: łagry
 • Łagry, gułagi? FSB niszczy dowody komunistycznych represji

  Tajny rozkaz Federalnej Służby Bezpieczeństwa sprzed 4 lat nakazuje niszczenie ostatnich istniejących dowodów o politycznych więźniach Gułagu podczas represji stalinowskich, ale także prześladowanych w Związku Radzieckim. ​Sprawa wyszła na jaw, gdy historycy zwrócili się do MSW o informację w sprawie konkretnych więźniów. Okazało się, że niczego w archiwach już nie ma.

 • ONZ zainteresowała się rosyjskimi aresztami i łagrami

  Organizacja Narodów Zjednoczonych chce wiedzieć, co się dzieje w rosyjskich aresztach śledczych i łagrach. Komitet Przeciwko Torturom zażądał od Moskwy raportu na temat wydarzeń w Jarosławiu, gdzie kilkunastu strażników znęcało się nad więźniem.

 • Rosjance grożą 4 lata łagru z śledzenie męża

  Rosjance z Omska grożą 4 lata łagru za śledzenie męża. Kobieta została zatrzymana, gdy próbowała sprzedać w internecie lokalizator GPS. W Rosji wciąż obowiązują przepisy zabraniające posiadania urządzeń, które mogą służyć do inwigilacji. Na wniosek grupy obywateli, artykuł 138 kodeksu karnego zbadał Sąd Konstytucyjny i potwierdził jego zgodność z ustawą zasadniczą.

 • Ildar Dadin - pierwszy rosyjski opozycjonista skazany na mocy znowelizowanych w 2014 r. przepisów Kodeksu Karnego dotyczących zgromadzeń publicznych - został przewieziony do kolonii karnej w Karelii, tej samej, w której karę odbywał Michaił Chodorkowski.

 • 22 lat łagru dla Nadiji Sawczenko

  Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko uznana winną współudziału w zabójstwie dwóch dziennikarzy.

 • Rosja: Pomagali Państwu Islamskiemu. Trafią do łagru

  Grupa rosyjskich studentów trafi do łagru za werbowanie dżihadystów dla Państwa Islamskiego. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej potwierdził prawomocność wyroku. Sześciu organizatorów werbunku będzie musiało odsiedzieć od 5 do 7 lat w koloniach karnych.

 • Łagry za kradzież kart Andrzeja Przewoźnika

  Garnizonowy Sąd Wojskowy w Smoleńsku skazał na kary od roku i ośmiu miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności w kolonii karnej czterech rosyjskich żołnierzy oskarżonych o kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika. W przypadku trzech oskarżonych sąd zawiesił wykonanie kar.

 • Rosja: 20 lat łagrów dla ukraińskiego reżysera

  Północnokaukaski Okręgowy Sąd Wojskowy w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, skazał ukraińskiego reżysera i uczestnika Majdanu Ołeha Sencowa na 20 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Sąd utrzymał wyrok. Łagry dla szabrowników ze Smoleńska

  ​Moskiewski Okręgowy Sąd Wojskowy utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji na czterech rosyjskich żołnierzy. Byli oni oskarżeni o kradzież pieniędzy z kart bankowych sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika. Był on jedną z ofiar katastrofy polskiego samolotu Tu-154M, który rozbił się na smoleńskim lotnisku 10 kwietnia 2010 roku.

 • Rosja: Były mer Jarosławia skazany na 12 lat łagru

  Sąd obwodowy w Jarosławiu uznał, że były mer Jarosławia Jewgienij Urłaszow przyjął "szczególnie wysoką" łapówkę i próbował wymusić kolejną. Na tej podstawie skazał Urłaszowa na 12,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Zdjęcia na temat: łagry
Dyskusje na temat: łagry