• Informacje na temat:

  łagry

Artykuły na temat: łagry
 • Ildar Dadin - pierwszy rosyjski opozycjonista skazany na mocy znowelizowanych w 2014 r. przepisów Kodeksu Karnego dotyczących zgromadzeń publicznych - został przewieziony do kolonii karnej w Karelii, tej samej, w której karę odbywał Michaił Chodorkowski.

 • 22 lat łagru dla Nadiji Sawczenko

  Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko uznana winną współudziału w zabójstwie dwóch dziennikarzy.

 • Rosja: Pomagali Państwu Islamskiemu. Trafią do łagru

  Grupa rosyjskich studentów trafi do łagru za werbowanie dżihadystów dla Państwa Islamskiego. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej potwierdził prawomocność wyroku. Sześciu organizatorów werbunku będzie musiało odsiedzieć od 5 do 7 lat w koloniach karnych.

 • Łagry za kradzież kart Andrzeja Przewoźnika

  Garnizonowy Sąd Wojskowy w Smoleńsku skazał na kary od roku i ośmiu miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności w kolonii karnej czterech rosyjskich żołnierzy oskarżonych o kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika. W przypadku trzech oskarżonych sąd zawiesił wykonanie kar.

 • Rosja: 20 lat łagrów dla ukraińskiego reżysera

  Północnokaukaski Okręgowy Sąd Wojskowy w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, skazał ukraińskiego reżysera i uczestnika Majdanu Ołeha Sencowa na 20 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Sąd utrzymał wyrok. Łagry dla szabrowników ze Smoleńska

  ​Moskiewski Okręgowy Sąd Wojskowy utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji na czterech rosyjskich żołnierzy. Byli oni oskarżeni o kradzież pieniędzy z kart bankowych sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika. Był on jedną z ofiar katastrofy polskiego samolotu Tu-154M, który rozbił się na smoleńskim lotnisku 10 kwietnia 2010 roku.

 • Rosja: Były mer Jarosławia skazany na 12 lat łagru

  Sąd obwodowy w Jarosławiu uznał, że były mer Jarosławia Jewgienij Urłaszow przyjął "szczególnie wysoką" łapówkę i próbował wymusić kolejną. Na tej podstawie skazał Urłaszowa na 12,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Rosja: Duchowny skazany za pedofilię na 14 lat łagru

  Sąd Miejski w Prioziorsku w obwodzie leningradzkim skazał w środę rosyjskiego duchownego prawosławnego Gleba Grozowskiego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za pedofilię. Sąd uznał go za winnego przestępstw seksualnych wobec dziewczynek w wieku 9-12 lat.

 • W Rosji chcą karać 10 latami łagru za porównanie ZSRR i nazistowskich Niemiec

  10 lat łagru za porównanie Związku Radzieckiego do nazistowskich Niemiec - takie kary chcą wprowadzić w Rosji. Projekt ustawy w Dumie forsują komuniści.

 • Ołeh Sencow wysłany na 20 lat do łagru w Jakucji na Syberii

  Ołeh Sencow, ukraiński reżyser skazany w sierpniu ubiegłego roku przez sąd w Rostowie nad Donem na 20 lat łagru za rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie po inkorporacji półwyspu przez Rosję, będzie odbywać karę na terytorium Jakucji.

Zdjęcia na temat: łagry
Dyskusje na temat: łagry