• Informacje na temat:

  lajos

Artykuły na temat: lajos
 • Węgry: Opozycyjna partia prosi KE o śledztwo

  Opozycyjna partia węgierska Koalicja Demokratyczna (DK) byłego premiera Ferenca Gyurcsanya zaapelowała we wtorek do Komisji Europejskiej o zbadanie, w jaki sposób minister Lajos Kosa mógł dysponować sumą 4,3 mld euro.

 • Prezydent Andrzej Duda na Węgrzech

  Prezydent Andrzej Duda uczci dziś w Budapeszcie 60. rocznicę Rewolucji Węgierskiej. Była ona dla Węgrów próbą zdobycia wolności i wyrwania się spod sowieckiej dominacji. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej prezydencki minister Wojciech Kolarski, Duda weźmie udział w głównych uroczystościach rocznicowych na placu Lajosa Kossutha.

 • Były sojusznik Orbana oskarża go o współpracę z bezpieką

  Spór między premierem Węgier Viktorem Orbanem a popierającym go do niedawna potentatem mediów Lajosem Simicską zaostrzył się po postawieniu przez tego ostatniego szefowi rządu zarzutu współpracy z komunistyczną tajną policją - podał Reuters.

 • Węgry: Demonstracja przed parlamentem

  Do ponad 10 tysięcy ludzi wzrosła wieczorem liczba uczestników demonstracji przed gmachem parlamentu Węgier na Placu Lajosa Kossutha w Budapeszcie. Zebrani żądali dymisji premiera Ferenca Gyurcsanya.

 • Na placu Lajosa Kossutha w Budapeszcie, pod węgierskim parlamentem, gdzie od czterech dni zbierają się przeciwnicy premiera Ferenca Gyurscanya, pojawiły się w czwartek wieczorem polskie flagi.

 • Węgry: Nastroje opadają

  Tylko ok. 2500 osób demonstrowało w niedzielę późnym wieczorem na placu Lajosa Kossutha przed gmachem parlamentu w Budapeszcie, domagając się odejścia premiera Ferencja Gyurcsanya.

 • Rekordowa manifestacja w Budapeszcie

  ...30 tysięcy przeciwników premiera Ferenca Gyurcsanya zebrało się w sobotę na placu Lajosa Kossutha przed węgierskim parlamentem.To największe z dotychczasowych wystąpień antyrządowych w Budapeszcie.

 • "Musimy poznać opinię Węgrów na temat planu Sorosa"

  ..."Plan Sorosa" stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i tożsamości Węgrów - argumentował Lajos Kósa, przewodniczący frakcji Fideszu. Według niego, częścią planu jest obowiązkowe rozlokowanie migrantów(...) wezwała rząd do przeprowadzenia konsultacji narodowej na ten temat" - oznajmił Lajos Kósa. "Jeżeli naród poprze nas podczas wiosennych wyborów, jeżeli zwyciężymy po raz trzeci, to Bruksela nie...

 • Wielka porażka Orbana w głosowaniu ws. migrantów

  Do przegłosowania poprawki zabrakło dwóch głosów. Przeciwko proponowanym zmianom w konstytucji zagłosowali zarówno posłowie prawicowo-nacjonalistycznego Jobbiku, jak i partii lewicowych. Znajdujący się w opozycji socjaliści i zieloni zbojkotowali głosowanie. Lider frakcji Fideszu, Lajos Kósa, powiedział, że w walce przeciwko narzuceniu kwot migrantów Węgrzy mogą polegać tylko na jego partii...

 • ​Węgry: Ostatnia opozycyjna gazeta zamknięta

  Zbuntowany wobec Viktora Orbana oligarcha Lajos Simicska poinformował, że nie będzie dłużej finansował swojego koncernu medialnego - ostatniego, który publikował informacje o skandalach korupcyjnych(...) #SimicskaLajos #MNO #újság #MagyarNemzetOnline #LánchídRádió https://t.co/QdLfiEKOnO " additional="— Magyar Nemzet - MNO (@mno_hu)" date="10 kwietnia 2018" user="mno_hu" /> #Hungary...

Dyskusje na temat: lajos