• Informacje na temat:

  lam jan

Artykuły na temat: lam jan
 • ​Jan Szyszko obsypany trocinami

  ...przebrała: Jan Szyszko na arenie międzynarodowej ciągle usiłuje kreować się na obrońcę Puszczy, kiedy w rzeczywistości jego decyzje doprowadzają do postępującej dewastacji naszego wspólnego dobra(...)" - przekonuje tymczasem na łamach "Rzeczpospolitej" Jan Szyszko. Minister środowisko od początku sporu o Puszczę Białowieską przekonuje, że leśnicy prowadzą tam "działania ochronne".

 • Jan Lechoń - biografia i twórczość jednego z założycieli Skamandra - najsłynniejszej grupy poetyckiej dwudziestolecia międzywojennego.

 • Jan Olszewski: Ustawa o IPN jest bublem prawnym

  ..."Prezydent razem z premierem mogą wyprowadzić nas z tej sytuacji. Potrzebują jednak czasu" - mówił na łamach wtorkowej "Rzeczpospolitej" były premier Jan Olszewski, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła kontrowersje m.in. w Izraelu.

 • Św. Jan XXIII patronem włoskiego wojska. Liczne protesty

  Jan XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli), nazywany Dobrym Papieżem i kanonizowany wraz z Janem Pawłem II w 2014 roku, został ogłoszony patronem włoskiego wojska 12 września na mocy dekretu Kongregacji(...)" z 1963 roku Jan XXIII apelował o wprowadzenie zakazu wszystkich rodzajów broni i wskazywał, że pokój nie może być oparty na równowadze sił. Argumenty za ogłoszeniem papieża patronem sił zbrojnych...

 • Janów Podlaski: Ujawniono przyczynę zgonu klaczy

  Amra i Preria – klacze ze stadniny w Janowie Podlaskim nie zostały otrute. Padły z powodu skrętu jelit. Do takich wniosków doszli biegli, badający śmierć zwierząt – informuje "Dziennik Wschodni".

 • Nie żyje ks. Jan Kaczkowski

  Zmarł ks. Jan Kaczkowski. ​Miał 38 lat. Chorował na nowotwór. Ksiądz Kaczkowski odszedł około godziny 13.00, będąc w gronie rodzinnym. Był doktorem teologii moralnej, bioetykiem, twórcą puckiego hospicjum, a przede wszystkim człowiekiem który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu.

 • Ojciec Rydzyk łamie prawo?

  Ma to być sztandarowy projekt dyrektora Radia Maryja: dwupoziomowa świątynia w Centrum Polonia in Tertio Millennio, która pomieści trzy tysiące wiernych. Ołtarz ma być gigantyczną repliką watykańskiej kaplicy, w której modlił się papież Jan Paweł II. Według jednego z architektów projektujących kościół, koszt wzniesienia tej świątyni może wynieść nawet 100 mln zł. Ulotki zachęcające do wpłat...

 • Prof. Binienda i dr Szonert-Binienda: My wykonujemy rzetelne badania, prokuratura łamie prawo

  ...z Zespołem Parlamentarnym ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154 w Smoleńsku. Mecenas Maria Szonert-Binienda to założycielka fundacji Libra Institute i od 2014 roku wiceprezes Kongresu Polonii(...) reklamowany szeroko jako dokładniejszy. Ja bym zakwestionowała to określenie - powiedziałabym, że jest to odczyt zmanipulowany. Jest to odczyt zmanipulowany, po pierwsze dlatego, że nie zawiera pewnych...

 • Francuskie media o nakazie usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II

  ..."Jan Paweł II skazany na utratę krzyża" - czytamy w piątkowym wydaniu "Le Figaro". Gazeta pisze o wyroku sądu, który nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II, gdyż jest "ostentacyjnym symbolem religijnym", który "łamie zasadę świeckości państwa".

 • ​Jan Olszewski dla "Rz": Ustawa o IPN jest bublem prawnym

  ..."Prezydent razem z premierem mogą wyprowadzić nas z tej sytuacji. Potrzebują jednak czasu" - mówił na łamach wtorkowej "Rzeczpospolitej" były premier Jan Olszewski, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN.

Dyskusje na temat: lam jan