• Informacje na temat:

  lanca

Artykuły na temat: lanca
 • Zablokują media społecznościowe na Sri Lance

  Władze Sri Lanki poinformowały w środę o tymczasowej blokadzie mediów społecznościowych. Działania Komisji ds. Telekomunikacji odnoszą się między innymi do zablokowania dostępu do Facebooka i mają powstrzymać rozprzestrzenianie się przemocy.

 • 164 osoby zginęły w powodziach na Sri Lance

  W powodziach, wywołanych przez deszcze monsunowe na Sri Lance, zginęły 164 osoby. Miejscowe władze podają, że ponad sto osób uznano za zaginione.

 • Lance Armstrong zawarł ugodę z rządem USA. Zapłaci 5 mln dolarów

  Lance Armstrong zgodził się zapłacić 5 mln dolarów w ramach ugody z rządem Stanów Zjednoczonych. Władze żądały od niego 100 mln dolarów odszkodowania za wykorzystywanie państwowych pieniędzy na cele dopingowe - poinformował adwokat kolarza Elliot Peters.

 • Pół miliona ludzi uciekło przed powodziami na Sri Lance

  Ulewne deszcze utrzymujące się prawie od tygodnia zmusiły na Sri Lance pół miliona osób do ucieczki z domów - często na pontonach i prowizorycznych tratwach. W powodziach i osuwiskach ziemi zginęły do tej pory co najmniej 64 osoby.

 • Powodzie i lawiny błotne na Sri Lance. Wiele ofiar

  Do co najmniej 91 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance - poinformowały w piątek władze. Ulewne deszcze monsunowe nawiedziły wyspę w czwartek wieczorem, zmuszając setki mieszkańców do opuszczenia domów. 110 osób jest zaginionych.

 • Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance

  Do 126 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance w wyniku deszczy monsunowych, które w czwartek i piątek nawiedziły zachodnią i południową część wyspy - podały w niedzielę lankijskie władze. Ponad sto tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy.

 • Już 146 ofiar powodzi na Sri Lance. Będą kolejne opady

  ​Do 146 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance w wyniku deszczy monsunowych, które w czwartek i piątek nawiedziły zachodnią i południową część wyspy - podały w niedzielę lankijskie władze. Ponad 100 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy. Dziś ratownicy wydobyli spod olbrzymich zwałów błota kolejne ciała. 112 osób pozostaje zaginionych.

 • Pięciometrowy krokodyl odpoczywał na plantacji herbaty na Sri Lance

  Mieszkańcy niewielkiej wioski Thibbotuwawa na Sri Lance złapali przeszło pięciometrowego krokodyla. Ogromny gad leżał spokojnie na plantacji herbaty. Mieszkańcy związali krokodyla i przetransportowali go do Departamentu Ochrony Dzikiej Przyrody. Operacja logistyczna trwała dwie godziny i wymagała między innymi ścięcia drzew stojących im na drodze. Obecność krokodyla na plantacji herbaty najprawdopodobniej była spowodowana powodziami ostatnio występującymi na tym terenie.

 • Lance Armstrong musi oddać 10 mln dolarów

  Lance Armstrong – były amerykański kolarz, który w styczniu 2013 roku przyznał się do stosowania dopingu, musi oddać 10 mln dolarów firmie ubezpieczeniowej za wypłacone premie za zwycięstwa w Tour de Franc. Decyzję w tej sprawie podjął sąd w Dallas w stanie Teksas.

 • Lance Armstrong stracił honorowe odznaczenie

  Były amerykański kolarz Lance Armstrong, który w ubiegłym roku przyznał się do stosowania dopingu, został oficjalnie pozbawiony najwyższego francuskiego odznaczenia państwowego - Legii Honorowej. Dekret o "cofnięciu orderu", bo taką nadzwyczajną procedurę stosuje się w stosunku do cudzoziemców, podpisał prezydent Francois Hollande.

Zdjęcia na temat: lanca
Wideo na temat: lanca
 • Zagrożenie powodzią na Sri Lance

  Ulewne deszcze nawiedziły Sri Lankę. Zagrożonych powodzią jest ok. 300 tys. osób. Swoje domy już musiało opuścić 28 tys. ludzi. Poszkodowani trafiają do centrów ewakuacyjnych. Nasilające się opady podnoszą wody w rzekach na północy, w centrum i na wschodzie kraju. Żywioł niszczy pola ryżowe i infrastrukturę. Komunikacja drogowa i kolejowa jest sparaliżowana. Obfite opady utrzymają się w kraju przez kilka dni.

 • Przedsiębiorcy pogrzebowi wzięli ślub na... cmentarzu

  Dwoje przedsiębiorców pogrzebowych z Minnesoty wzięło ślub na cmentarzu. "Ktoś mówił, że po słowach: "Dopóki śmierć nas nie rozłączy" powinienem ostrożnie się rozejrzeć, czy kostucha już się nie skrada" - żartuje Lance Renberg, pan młody. Nowożeńcy nie widzą nic niestosownego w rozpoczęciu nowej drogi życia na cmentarzu.

 • Spowiedź Armstronga: Tak, brałem EPO

  Przez lata konsekwentnie zaprzeczał, że przyjmował jakiekolwiek środki dopingowe, teraz zdecydował się na szczere wyznanie. Słynny kolarz Lance Armstrong w wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey przyznał, że brał EPO przed każdym zwycięstwem w Tour de France.

Dyskusje na temat: lanca