• Informacje na temat:

  lanckoroński

Artykuły na temat: lanckoroński
 • Lubomirski-Lanckoroński o książęcym ślubie: Monarchia jest coraz bardziej otwarta

  ..., która jest coraz bardziej otwarta na różne środowiska" - mówi o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM przyznaje, że będzie oglądał(...) właśnie tych dawnych tradycji. A proszę sobie przypomnieć, że w samej Europie jest kilkanaście monarchii" - dodaje Lubomirski-Lanckoroński.

 • Nowa ekspozycja Kolekcji Lanckorońskich

  Obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył w czwartek prezydent Bronisław Komorowski.

 • Wszystkie obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył w czwartek prezydent Bronisław Komorowski.

 • Profesor Karolina Lanckorońska była ostatnią przedstawicielką znakomitego rodu Lanckorońskich z Brzezia. Urodzona w roku 1898, była świadkiem i uczestnikiem wielu historycznych wydarzeń. Jako jedyna dziedziczka gromadzonej w XIX i XX wieku kolekcji rodu Lanckorońskich, w 1994 roku przekazała rodakom bezcenny dar- dzieła sztuki, których wartość artystyczna i historyczna nie ma sobie równej...

 • Warszawa: Nowa ekspozycja Kolekcji Lanckorońskich otwarta

  Wszystkie obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył prezydent Bronisław Komorowski.

 • ​Lanckorona porządkuje ruiny zamku

  Władze Lanckorony porządkują ruiny miejscowego zamku, które w przyszłości mają się stać jedną z atrakcji przyciągających do tej miejscowości turystów. Spod sporej warstwy ziemi odsłonięto m.in. bruk na dziedzińcu - podał w środę lanckoroński urząd gminy.

 • ​Choroby przewodu pokarmowego - spotkanie w PAU

  Kawiarnia Naukowa Polskiej Akademii Umiejętności zaprasza na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 17 października br. o godz. 18.15 do Sali im. Karoliny Lanckorońskiej (parter) gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Prof. Tomasz Mach przedstawi wykład pod tytułem: Choroby przewodu pokarmowego a zagrożenia środowiskowe.

 • ...innymi medalem "Cracovie Merenti" i dyplomem uznania "za zasługi dla kultury polskiej na świecie". Profesor Karolina Lanckorońska była ostatnią przedstawicielką rodu Lanckorońskich z Brzezia. Jako jedyna dziedziczka gromadzonej przez ponad 200 lat kolekcji rodu Lanckorońskich, 8 lat temu przekazała rodakom ten bezcenny dar. Kolekcję tworzą dzieła sztuki, których wartość artystyczna i historyczna...

 • Wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej to pamiętnik pisany przez autorkę w latach 1945-1946, kiedy to autorka, podczas okresu wojny i okupacji, przebywała kolejno na terenie Lwowa, Krakowa i Generalnego Gubernatorstwa, by następnie znaleźć się w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Wspomnienia autorka finalizuje swym przybyciem do Włoch.

 • Portret Karola Lanckoronskiego siedzącego za biurkiem, namalowany przez Jacka Malczewskiego, kilkanaście akwareli z początku XIX wieku oraz cztery włoskie fotele barokowe z początku XVIII wieku otrzymało dziś Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu od profesor Karoliny Lanckorońskiej.

Wideo na temat: lanckoroński
Dyskusje na temat: lanckoroński
 • Re: Połowa Polaków chce zostać w Wielkiej Brytanii. Część z nich głosowała za brexitem

  Mam podobne odczucia. Już samo nazwisko Radziwiłł, Sapieha czy Czartoryski budzi w Polakach białą gorączkę

 • Re: ​Lanckorona porządkuje ruiny zamku

  Zamek powinien zostać zrekonstruowany i odbudowany przez miłośników i turystów z kraju i z całego świata z pomocą RZĄDU i PREZYDENTA, bo to jedyna taka miejscowość na świecie jaką jest Lanckorona ze swoim usytuowaniem na zboczu góry oraz niespotykaną już architekturą i o takie cudne turystyczne miejscowości należy zadbać i pomagać wszelkimi możliwymi sposobami, by zachować dla pokoleń !!!!!

 • Re: Jest pozew przeciwko Tamarze Czartoryskiej

  Przez kilka miesięcy już po dokonaniu transakcji związanej ze sprzedażą kolekcji, członkiem zarządu Fundacji XX Czartoryskich był książę Jan Lubomirski – Lanckoroński, prezes Grupy Landeskrone i Fundacji Książąt Lubomirskich. Związany był z Dominiką Kulczyk.

 • Re: Kerry: Trwają rozmowy o kolejnych sankcjach dla Rosji

  Na trasie do Warszawy też sporo "grzybiarek". Ciekawe jakie grzyby mają w zimie?

 • Re: Putin przypomina, że Lwów był polski. "Nie wiedział pan o tym?"

  Z obecnym rządem to jest niemożliwe, ale nic nie trwa wiecznie , bo gdy spojrzymy się w historię to były momenty gorszę dla Polaków niż obecne i nadal jakoś istniejemy ;)

 • Re: Niemcy: Zatrzymano mężczyznę, który podczas sylwestra krzyczał "bomba!"

  Jeżeli nigdy się nie pracowało i nie zamiaru to aby się bawić po królewsku jest potrzebna kasiora ... wystarczy poczytać nazwiska tych biedaków ... będzie za co zaszaleć ... Rada Fundacji: Adam Karol Czartoryski (fundator i przewodniczący rady), Josette Naime Calil Czartoryski Borbon, Tamara Czartoryska, Michał Sobański, Kacper Krasicki Zarząd: Jan Lubomirski-Lanckoroński, Maciej Radziwiłł ...

 • Re: Politycy o powrocie afery podsłuchowej

  tatuś Kulczyk z macochą, mamusia z przyjacielem ,brat z bratowa , były maż książę jan lubomirski- lanckoroński , wszyscy leją po nogach z zachwytu . a najbogatsi ludzie polskiego biznesu zielenieją z zazdrości

 • Re: Gliński: Kolekcję Czartoryskich kupiliśmy za 5 proc. wartości

  a kto chciał za te pieniądze (10 mld) kolekcję wykupić? Czy pan Gliński znal statut Fundacji ?(kolekcja była w zasadzie niesprzedawalna) Dlaczego poprzedni zarząd podał się do dymisji? Na jakiej zasadzie do zarządu weszli Lanckoroński i Radziwiłł ? Czy po tej zmianie nastąpiła zmiana statutu i dlaczego ? Czy to nie jest przypadkiem machlojka ? Kto i gdzie oraz w jakiej kwocie zapłaci podatek od

 • Re: Kaczyński zniesławiony na Wawelu? Śledztwo prokuratury

  jeśli patrzą na nas z góry hetmani Rzeczpospolitej Obojga Narodów,to w grobach się przewracają, toć Wawel dla największych królów naszych przeznaczony, nawet tacy wielcy hetmani jak Żółkiewski , Czarniecki, Potocki,Lubomirski, Rzewuski czy Lanckoroński oraz wielu innych sławnych tam nie pochowano, a taki tam ląduj dziadu, krzesłowy knypek co tuskowi zajumał krzesło w brukseli, veto nie bo nie