• Informacje na temat:

  lanckoroński

Artykuły na temat: lanckoroński
 • Lubomirski-Lanckoroński o książęcym ślubie: Monarchia jest coraz bardziej otwarta

  ..., która jest coraz bardziej otwarta na różne środowiska" - mówi o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM przyznaje, że będzie oglądał(...) właśnie tych dawnych tradycji. A proszę sobie przypomnieć, że w samej Europie jest kilkanaście monarchii" - dodaje Lubomirski-Lanckoroński.

 • Nowa ekspozycja Kolekcji Lanckorońskich

  Obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył w czwartek prezydent Bronisław Komorowski.

 • Wszystkie obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył w czwartek prezydent Bronisław Komorowski.

 • Profesor Karolina Lanckorońska była ostatnią przedstawicielką znakomitego rodu Lanckorońskich z Brzezia. Urodzona w roku 1898, była świadkiem i uczestnikiem wielu historycznych wydarzeń. Jako jedyna dziedziczka gromadzonej w XIX i XX wieku kolekcji rodu Lanckorońskich, w 1994 roku przekazała rodakom bezcenny dar- dzieła sztuki, których wartość artystyczna i historyczna nie ma sobie równej...

 • Warszawa: Nowa ekspozycja Kolekcji Lanckorońskich otwarta

  Wszystkie obrazy Kolekcji Lanckorońskich, w tym dwa dzieła pędzla Rembrandta, zaprezentowane zostały w nowej aranżacji, w specjalnie przygotowanych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję otworzył prezydent Bronisław Komorowski.

 • ​Lanckorona porządkuje ruiny zamku

  Władze Lanckorony porządkują ruiny miejscowego zamku, które w przyszłości mają się stać jedną z atrakcji przyciągających do tej miejscowości turystów. Spod sporej warstwy ziemi odsłonięto m.in. bruk na dziedzińcu - podał w środę lanckoroński urząd gminy.

 • ​Choroby przewodu pokarmowego - spotkanie w PAU

  Kawiarnia Naukowa Polskiej Akademii Umiejętności zaprasza na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 17 października br. o godz. 18.15 do Sali im. Karoliny Lanckorońskiej (parter) gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Prof. Tomasz Mach przedstawi wykład pod tytułem: Choroby przewodu pokarmowego a zagrożenia środowiskowe.

 • ...innymi medalem "Cracovie Merenti" i dyplomem uznania "za zasługi dla kultury polskiej na świecie". Profesor Karolina Lanckorońska była ostatnią przedstawicielką rodu Lanckorońskich z Brzezia. Jako jedyna dziedziczka gromadzonej przez ponad 200 lat kolekcji rodu Lanckorońskich, 8 lat temu przekazała rodakom ten bezcenny dar. Kolekcję tworzą dzieła sztuki, których wartość artystyczna i historyczna...

 • Wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej to pamiętnik pisany przez autorkę w latach 1945-1946, kiedy to autorka, podczas okresu wojny i okupacji, przebywała kolejno na terenie Lwowa, Krakowa i Generalnego Gubernatorstwa, by następnie znaleźć się w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Wspomnienia autorka finalizuje swym przybyciem do Włoch.

 • Portret Karola Lanckoronskiego siedzącego za biurkiem, namalowany przez Jacka Malczewskiego, kilkanaście akwareli z początku XIX wieku oraz cztery włoskie fotele barokowe z początku XVIII wieku otrzymało dziś Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu od profesor Karoliny Lanckorońskiej.

Wideo na temat: lanckoroński
Dyskusje na temat: lanckoroński