• Informacje na temat:

  larsa

Artykuły na temat: larsa
 • Szwedzka policja ukrywa Larsa Vilksa

  Szwedzki rysownik Lars Vilks wyprowadza się ze swojego domu w Höganäs na południu Szwecji. Zdaniem policji miejsce to nie jest obecnie bezpieczne.

 • Szwedzki poeta i pisarz Lars Gustafsson laureatem Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta

  Szwedzki poeta i pisarz Lars Gustafsson został laureatem Nagrody Literackiej imienia Zbigniewa Herberta 2016. O wyróżnieniu zdecydowało międzynarodowe jury. "Jestem niezwykle zadowolona z tego wyboru" - mówi w RMF FM wdowa po wybitnym polskim poecie. "Tym bardziej, że mój mąż znał Larsa Gustafssona i zawsze cenił go jako wielkiego poetę. Gustafsson jest znakomity" - dodaje Katarzyna Herbert.

 • Prokuratura chce przesłuchać Larsa W.

  Krakowska prokuratura zamierza przesłuchać szwedzkiego obywatela Larsa W. w sprawie kradzieży tablicy z muzeum w Auschwitz - dowiedziała się w środę PAP ze źródła zbliżonego do śledztwa.

 • Premierę "O miłości" Larsa Norena zaprezentował w sobotę Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu. Spektakl wyreżyserowała Iwona Kempa, a sztuka jest elementem cyklu "Żeńskie-męskie", realizowanego w tym sezonie przez toruńską scenę.

 • Jeden z najważniejszych kontrabasistów europejskiego jazzu Lars Danielsson i po raz pierwszy występująca w Polsce wokalistka fado Carminho - to artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji cyklu koncertów Zachodniopomorskie Morze Muzyki w Szczecinie.

 • Szwedzki selekcjoner Lars Lagerbaeck poprosił swoich piłkarzy, aby podnieśli się po porażce 1:2 z reprezentacją Belgii w meczu otwarcia mistrzostw Europy.

 • Ministerstwo kultury Iranu broni reżysera Larsa von Triera, który z powodu swoich faszystowskich i antysemickich wypowiedzi został uznany za persona non grata na festiwalu w Cannes. Zdaniem Teheranu von Triera potraktowano "jak Galileusza" - pisze "L'Expresse".

 • Królestwo Larsa Von Triera to jego pracownia na przedmieściach Kopenhagi; znajduje się na terenie Zentropy, najbardziej chyba ekspansywnej prywatnej wytwórni filmowej w Europie. Tutaj pracuję(...) w 1992 roku przez Larsa Von Triera i Petera Aalbaeka Jensena. Początki były bardzo ciężkie. Pod koniec lat 80. Jensen wyprodukował film, który obejrzało jedynie 69 widzów i był największą klapą w historii...

 • Lars von Trier: Jestem nazistą

  Sławny duński reżyser Lars von Trier oświadczył prowokacyjnie: "Rozumiem Hitlera jako człowieka, choć zrobił on pewne złe rzeczy. Ok, jestem nazistą". Po czym dodał żartem, że jego następny film może nosić tytuł "Ostateczne rozwiązanie" - czyniąc aluzje do zagłady Żydów. Niedługo później reżyser przeprosił za te komentarze.

 • Björk oskarża von Triera o molestowanie: Byłam upokarzana, za przyzwoleniem ekipy

  Kolejne szokujące doniesienia ze świata przemysłu filmowego. Islandzka wokalistka Björk oskarżyła o molestowanie słynnego duńskiego reżysera. Nie podała jego nazwiska, ale wszyscy domyślili się, że chodzi o Larsa von Triera, u którego wystąpiła w filmie "Tańcząc w ciemnościach". Głos w sprawie zabrał już sam reżyser. Zdecydowanie odrzucił oskarżenia, przyznając tylko, że on i piosenkarka...

Zdjęcia na temat: larsa
 • Świat w obiektywie - maj 2011
Wideo na temat: larsa
 • Astronomowie odkryli, jak dysk pyłu może zmienić się w planetę

  Astronomowie korzystający z sieci teleskopów ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array) po raz pierwszy zaobserwowali obszar wokół młodej gwiazdy, w którym cząstki pyłu zbijają się razem i stopniowo zwiększają swoje rozmiary. Dzięki temu odkryciu prawdopodobnie rozwiązali zagadkę, w jaki sposób z krążącego wokół gwiazdy obłoku pyłu może narodzić się planeta. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Science". Autorzy: Visual design and editing: Martin Kornmesser and Luis Calçada....

Dyskusje na temat: larsa