• Informacje na temat:

  larwa

Artykuły na temat: larwa
 • Lekarze wydobyli larwę z oczodołu nastolatka

  By wywabić intruza, oko obłożono liśćmi bazylii. Podstęp się udał, po chwili w ruch poszła więc pęseta. Okazało się, że larwa należała do muchy z gatunku, którego jaja przenoszą na sobie komary. To właśnie za sprawą komara, który ukąsił 16-latka, jajo dostało się do jego oka.

 • Sałatka ze świerszczem? Owady mogą na stałe zagościć w naszej diecie

  ...to być na przykład czekoladka z larwami mącznika młynarka. Można je także karmelizować - mówi Agata Iwańska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Owady traktujemy jak zwykłe mięso. Możemy je smażyć...

 • ..., gdzie znajduje się larwa. W jej kokonie osy składają jaja, z których po 11 miesiącach wylegają się małe owady. Wspomniane substancje chemiczne są bardzo mocne i nie tracą swoich właściwości nawet po 11

 • Żebropławy atakują Bałtyk

  Katastrofa grozi ekosystemowi Bałtyku. Prawdopodobnie w wodach balastowych statków przywleczono żebropławy, podobne do meduzy drapieżniki, żywiące się skorupiakami, ikrą i larwami ryb.

 • Zgniłe i śmierdzące orzechy włoskie z kokonami owadów, a nawet ich larwami jechały ze Słowacji do podrzeszowskiej firmy, która zajmuje się handlem bakaliami i zaopatruje w nie zakłady cukiernicze.

 • Sanepid ogłosił listę produktów z "niespodzianką"

  Drewno, larwę czy kawałki metalu - takie nietypowe "dodatki" można znaleźć produktach spożywczych. Wielkopolski sanepid ogłosił listę towarów, w których w 2008 roku najczęściej wykrywano bakterie lub tzw. ciała obce.

 • Enzo Constanzi z Manili na Filipinach rozpoczyna dzień od zjedzenia miseczki... żywych larw.

 • Inwazja komarów czeka Dolny Śląsk

  Mieszkańcom Dolnego Śląska grozi inwazja komarów. I to najgorszej z możliwych odmian, czyli tzw. komarów popowodziowych. Olbrzymie rozlewiska na zalanych terenach to idealne miejsca lęgowe dla tych owadów, a z badań prowadzonych przez naukowców wynika, że w tym roku larw jest wyjątkowo dużo.

 • Jak walczyć z plagą komarów

  Rozlewiska popowodziowej wody to idealne miejsca lęgowe dla komarów, których tysiące wylęgło się już z larw i wyruszyło na łowy. Są złośliwe i migrują na duże odległości, nawet kilkunastu kilometrów. Dlatego są utrapieniem nie tylko mieszkańców zalanych terenów.

 • Noc żywych... karaluchów?

  Okazuje się, że zombie wcale nie jest wynalazkiem kultu voodoo. Taktykę "pozbawiania woli" swoich ofiar opanował bowiem pewien gatunek os (Ampulex compressa), znany także ze swojego zwyczaju składania pasożytniczych larw na ciałach karaluchów.

Zdjęcia na temat: larwa
Wideo na temat: larwa
 • Lekarze wydobyli larwę z oczodołu nastolatka. Trafiła tam za sprawą... komara

  Lekarze z Limy w Peru musieli usunąć trzycentymetrową larwę motyla z oczodołu nastolatka. Larwa należała do muchy z gatunku, którego jaja przenoszą na sobie komary. To właśnie za sprawą komara, który ukąsił 16-latka, jajo dostało się do jego oka.

 • Dżdżownice i larwy dla wędkarzy - z automatu

  W Gdańsku-Wrzeszczu stanął automat dla wędkarzy, którzy zapomnieli zaopatrzyć się w przynętę przed wyprawą na ryby. Wystarczy wrzucić drobne i o każdej porze dostanie się upragniony towar.

 • Największe ćmy świata w gdańskim zoo

  Gdańskie zoo chwali się "Pawicami Atlas" - największymi ćmami świata pochodzącymi z Azji. Rozpiętość ich skrzydeł to sporo ponad 20 cm. W sierpniu do zoo trafiły larwy. Teraz poczwarki zaczęły przeobrażać się w ćmy. Do tej pory dorosłą postać osiągnęły 3 osobniki. Pracownicy zoo liczą na to, że z kilkudziesięciu poczwarek wyjdzie jeszcze przynajmniej kilka motyli. Oceniają, że dorosłe osobniki będzie można podziwiać jeszcze przez mniej więcej 2 tygodnie.