• Informacje na temat:

  larwa

Artykuły na temat: larwa
 • Lekarze wydobyli larwę z oczodołu nastolatka

  By wywabić intruza, oko obłożono liśćmi bazylii. Podstęp się udał, po chwili w ruch poszła więc pęseta. Okazało się, że larwa należała do muchy z gatunku, którego jaja przenoszą na sobie komary. To właśnie za sprawą komara, który ukąsił 16-latka, jajo dostało się do jego oka.

 • Lublin: Jaja z larwami w sklepie

  Jak tłumaczy gazecie Bożena Kess, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, hipermarket nie został ukarany, bo w dniu kontroli nie było już do tego podstaw. Jajka, które sfotografowała klientka, zostały wycofane z obrotu przez sklep przed przybyciem kontroli. Sklep przedstawił sanepidowi dokument, z którego wynika, że jajka z larwami zostały przekazane do utylizacji...

 • Sałatka ze świerszczem? Owady mogą na stałe zagościć w naszej diecie

  ...to być na przykład czekoladka z larwami mącznika młynarka. Można je także karmelizować - mówi Agata Iwańska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Owady traktujemy jak zwykłe mięso. Możemy je smażyć...

 • ..., gdzie znajduje się larwa. W jej kokonie osy składają jaja, z których po 11 miesiącach wylegają się małe owady. Wspomniane substancje chemiczne są bardzo mocne i nie tracą swoich właściwości nawet po 11

 • Żebropławy atakują Bałtyk

  Katastrofa grozi ekosystemowi Bałtyku. Prawdopodobnie w wodach balastowych statków przywleczono żebropławy, podobne do meduzy drapieżniki, żywiące się skorupiakami, ikrą i larwami ryb.

 • Zgniłe i śmierdzące orzechy włoskie z kokonami owadów, a nawet ich larwami jechały ze Słowacji do podrzeszowskiej firmy, która zajmuje się handlem bakaliami i zaopatruje w nie zakłady cukiernicze.

 • Sanepid ogłosił listę produktów z "niespodzianką"

  Drewno, larwę czy kawałki metalu - takie nietypowe "dodatki" można znaleźć produktach spożywczych. Wielkopolski sanepid ogłosił listę towarów, w których w 2008 roku najczęściej wykrywano bakterie lub tzw. ciała obce.

 • Enzo Constanzi z Manili na Filipinach rozpoczyna dzień od zjedzenia miseczki... żywych larw.

 • Inwazja komarów czeka Dolny Śląsk

  Mieszkańcom Dolnego Śląska grozi inwazja komarów. I to najgorszej z możliwych odmian, czyli tzw. komarów popowodziowych. Olbrzymie rozlewiska na zalanych terenach to idealne miejsca lęgowe dla tych owadów, a z badań prowadzonych przez naukowców wynika, że w tym roku larw jest wyjątkowo dużo.

 • Jak walczyć z plagą komarów

  Rozlewiska popowodziowej wody to idealne miejsca lęgowe dla komarów, których tysiące wylęgło się już z larw i wyruszyło na łowy. Są złośliwe i migrują na duże odległości, nawet kilkunastu kilometrów. Dlatego są utrapieniem nie tylko mieszkańców zalanych terenów.

Zdjęcia na temat: larwa
Wideo na temat: larwa
 • Lekarze wydobyli larwę z oczodołu nastolatka. Trafiła tam za sprawą... komara

  Lekarze z Limy w Peru musieli usunąć trzycentymetrową larwę motyla z oczodołu nastolatka. Larwa należała do muchy z gatunku, którego jaja przenoszą na sobie komary. To właśnie za sprawą komara, który ukąsił 16-latka, jajo dostało się do jego oka.

 • Dżdżownice i larwy dla wędkarzy - z automatu

  W Gdańsku-Wrzeszczu stanął automat dla wędkarzy, którzy zapomnieli zaopatrzyć się w przynętę przed wyprawą na ryby. Wystarczy wrzucić drobne i o każdej porze dostanie się upragniony towar.

 • Największe ćmy świata w gdańskim zoo

  Gdańskie zoo chwali się "Pawicami Atlas" - największymi ćmami świata pochodzącymi z Azji. Rozpiętość ich skrzydeł to sporo ponad 20 cm. W sierpniu do zoo trafiły larwy. Teraz poczwarki zaczęły przeobrażać się w ćmy. Do tej pory dorosłą postać osiągnęły 3 osobniki. Pracownicy zoo liczą na to, że z kilkudziesięciu poczwarek wyjdzie jeszcze przynajmniej kilka motyli. Oceniają, że dorosłe osobniki będzie można podziwiać jeszcze przez mniej więcej 2 tygodnie.