• Informacje na temat:

  laska marszałkowska

Artykuły na temat: laska marszałkowska
 • Laska marszałkowska nie miała dawniej jedynie symbolicznego - jak teraz - charakteru. Uderzaniem laską w podłogę uciszano zbyt burzliwie obradujących posłów; zdarzyło się nawet, że jednego dnia marszałek złamał trzy laski, próbując uspokoić parlamentarzystów.

 • "Sikorski może pomylić laskę marszałkowską z kijem baseballowym"

  "Radosław Sikorski to kandydat podziału, konfliktu i języka nienawiści. Niesie ryzyko pomylenia laski marszałkowskiej z kijem baseballowym" - mówił poseł PiS Krzysztof Szczerski podczas debaty nad kandydaturą Sikorskiego na stanowisko marszałka Sejmu. Były szef MSZ został dzisiaj wybrany na to stanowisko.

 • Incydent z dronem. Lasek: Trudno stworzyć prawo zabezpieczające przed łamaniem przepisów

  "Mieliśmy do czynienia z poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i jednocześnie naruszeniem przepisów prawa lotniczego. Mogło to doprowadzić do tragedii" - tak o incydencie w okolicach warszawskiego lotniska Chopina mówi Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Wczoraj bardzo blisko lądującego samolotu Lufthansy latał dron. "Ten obiekt nie miał prawa się tam znaleźć i chciałbym, żeby osoby, które wykonują loty dronami miały świadomość, że...

 • ​Nowoczesna złoży projekt ustawy zmniejszający subwencje dla partii

  W przyszłym tygodniu Nowoczesna złoży do laski marszałkowskiej projekt ustawy o zmniejszeniu subwencji dla partii - zapowiedziała w piątek rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Nowoczesna chce, by górny limit środków przyznawanych partii w ramach subwencji wynosił 5 mln zł rocznie.

 • Komunistyczne laski marszałkowskie znów są honorowane na ekspozycji w gmachu Sejmu - informuje "Nasz Dziennik".

 • ​PiS złożyło projekt zmiany ustawy o sądach

  Na stronie Sejmu zamieszczono w środę obszerny projekt nowelizacji m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych, przygotowany przez grupę posłów PiS. Tego dnia projekt został złożony do laski marszałkowskiej.

 • Do trzech razy sztuka? Partia Palikota chce likwidacji Funduszu Kościelnego

  Twój Ruch złożył do laski marszałkowskiej projekt ustawy likwidującej Fundusz Kościelny. "To przejaw naszej stałej akcji stu dni współpracy z rządem Ewy Kopacz" - stwierdził lider tej partii Janusz Palikot.

 • PSL przejął prezydencki projekt reformy emerytalnej i za kilka dni zgłosi go do laski marszałkowskiej. - To wynik "pragmatyki politycznej", dyskusji w PSL, a także wcześniejszego spotkania z prezydentem Komorowskim - wyjaśniał Jan Bury. Szef klubu PSL tłumaczył również przyczyny porażki Bronisława Komorowskiego wśród elektoratu wiejskiego.

 • Prezydent podpisał nowelizację ujednolicającą tryb uchylania immunitetów

  Ujednolicenie przepisów o trybie uchylania immunitetów Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Rzecznikowi Praw Dziecka, prezesom - NIK i IPN, GIODO oraz posłom i senatorom przewiduje nowelizacja podpisana w środę przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zmiana - jak poinformowano w komunikacie Kancelarii Prezydenta - jest efektem prac nad projektem autorstwa PiS wniesionym do laski marszałkowskiej w grudniu 2015 r.

 • PO składa wniosek o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło

  ​- Składamy wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Składamy wniosek do laski marszałkowskiej, bo sytuacja, która miała miejsce 11 listopada, jest nie do zaakceptowania. Chodzi o wszystkie okoliczności związane z Marszem Niepodległości. O to, co działo się na marszu, a także po nim - jak zachowywali się ministrowie Beaty Szydło. To wszystko daje nam podstawę do przygotowania wniosku i jego uzasadnienia - powiedział Grzegorz Schetyna, lider PO.

Zdjęcia na temat: laska marszałkowska