• Informacje na temat:

  latający dywan

Artykuły na temat: latający dywan
 • "Latający dywan" ministra. Bez opłaconego cła

  Niemiecki minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Dirk Niebel (FDP) kupił sobie w Afganistanie piękny dywan i sprowadził go do kraju samolotem szefa służby wywiadowczej BND z pominięciem cła. Teraz minister musi się tłumaczyć.

 • Jak się okazuje, latające dywany nie są wyłącznie rekwizytami ze świata baśni. Zespół naukowców pod wodzą Lakshminarayanana Mahadevana z Harvard University dowiódł, że giętka płachta falującego materiału może utrzymać się w powietrzu.

 • Niemiecki minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Dirk Niebel (FDP) kupił sobie w Afganistanie piękny dywan i sprowadził go do kraju samolotem szefa służby wywiadowczej BND z pominięciem cła. Teraz minister musi się tłumaczyć.

 • ..."Magiczny dywan" naprawdę poleciał. Nie chodzi jednak o przedmiot rodem z baśni o Aladynie, ale o jego plastikową miniaturkę. Stworzyli ją naukowcy z Uniwersytetu Princeton. Jak zapewniają - to dopiero początek ich eksperymentów.

 • Prawda czy fałsz? Na takie pytanie muszą sobie odpowiedzieć zwiedzający jedyne w Niemczech Muzeum Kłamstwa. Eksponaty są naprawdę przedziwne - latający dywan, odcięte ucho Vincenta Van Gogha czy... dźwięk tonącego Titanica.

 • Rozpoczął się Festiwal Wagnerowski w Bayreuth

  Inscenizacją opery "Latający Holender" w reżyserii Jana Philippa Glogera rozpoczął się tegoroczny 101. Festiwal Wagnerowski w Bayreuth w Niemczech. Jak co roku inaugurację festiwalu zaszczyciło wiele znanych osobistości. Wiernym gościem od lat jest niemiecka kanclerz Angela Merkel. Na czerwonym dywanie pojawili się również niektórzy ministrowie jej rządu, w tym wicekanclerz i minister gospodarki...

 • Prawda czy fałsz? Na takie pytanie muszą sobie odpowiedzieć zwiedzający jedyne w Niemczech Muzeum Kłamstwa. Eksponaty są naprawdę przedziwne - latający dywan, odcięte ucho van Gogha czy... dźwięk tonącego Titanica.

 • Dymiący wehikuł był najlepszy

  ...uczestników nie miała granic. Wanna, koryto, deska klozetowa, piracki statek z tektury, "latający dywan Kubicy" czy deska surfingowa to tylko przykłady pojazdów. Zdaniem jury najwięcej emocji wzbudził...

 • "Zjazd na bele czym" w Myślenicach

  Na stoku wylądowało UFO, latający dywan, przyjechała zreaktywowana "Brygada RR", a nawet Książę William wraz z małżonką. Wszyscy przybyli po to, by wziąć udział w zakręconej zimowej imprezie "Zjazd na bele czym" - organizowanym w Myślenicach już od trzech lat. W zawodach udział wzięło ok. pięćdziesięciu zawodników, którzy łącznie stanowili dwadzieścia dwie drużyny. Każdy z nich otrzymał nagrodę...

 • Pierwsi odlatujący z nowego terminalu byli witani gorącą czekoladą i ciastkami, a bilety z Barcelony do Madrytu kosztowały tylko 10 euro. Nowy, wykończony bambusem budynek przypomina oparty na palach latający dywan, w którym wycięto ogromne, okrągłe okna. - Nikomu jeszcze nie udało się skonstruować terminalu, który w ciągu roku obsłużyłby 35 milionów pasażerów - mówił Carlos Lamela, główny...