• Informacje na temat:

  lateran

Artykuły na temat: lateran
 • Papież otworzył Drzwi Święte w bazylice na Lateranie. "Zaczyna się czas wielkiego przebaczenia"

  Podczas mszy w bazylice św. Jana na Lateranie papież Franciszek otworzył Drzwi Święte, co jest symbolicznym aktem związanym z inauguracją Roku Świętego. Franciszek apelował do wiernych, by mimo przemocy na świecie nie popadali w smutek i zniechęcenie.

 • "Santo subito" na Lateranie

  Podczas podniosłej ceremonii w bazylice świętego Jana na Lateranie zamknięto w poniedziałek pierwszą, diecezjalną fazę procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

 • Papieska Msza Wieczerzy Pańskiej na rzymskim Lateranie

  W rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie Benedykt XVI przewodniczył w Wielki Czwartek Mszy Wieczerzy Pańskiej, inaugurującej uroczystości Triduum Paschalnego. Podczas mszy zbierano datki na pomoc dla uchodźców z Syrii.

 • ​Papież Franciszek objął bazylikę św. Jana na Lateranie

  Papież Franciszek objął formalnie bazylikę świętego Jana na Lateranie, która jest katedrą biskupa Rzymu. Papieska msza z tej okazji oficjalnie zakończyła ceremonie inauguracji pontyfikatu Jorge Maria Bergoglia, wybranego 13 marca.

 • W dniu 1 maja - na który zapowiedziano beatyfikację Jana Pawła II - odbędzie się na Lateranie w Rzymie tradycyjny wielogodzinny koncert, organizowany w Święto Pracy przez związki zawodowe. Uczestniczy w nim zawsze ok. kilkuset tysięcy osób z całych Włoch.

 • Sarkozy przyjmie tytuł kanonika Bazyliki na Lateranie

  W czasie czwartkowej wizyty w Rzymie, po audiencji u Benedykta XVI, prezydent Nicolas Sarkozy obejmie oficjalnie tytuł honorowego kanonika Bazyliki świętego Jana na Lateranie. Funkcja ta tradycyjnie przysługuje szefom państwa francuskiego. Ceremonia podkreśli specjalne więzy łączące Watykan z Francją.

 • Papież Franciszek spotkał się z uchodźcami

  Papież Franciszek spotkał się z grupą około 30 uchodźców, którzy zostali przyjęci przez parafie diecezji rzymskiej. Spotkanie odbyło się na Lateranie w przeddzień Światowego Dnia Uchodźcy, ogłoszonego przez ONZ.

 • Watykan doprecyzował słowa papieża o nieważności małżeństw

  Watykan doprecyzował fragment czwartkowej wypowiedzi papieża Franciszka ze zjazdu diecezji rzymskiej na Lateranie. W oficjalnym zapisie słowa: "znaczna większość małżeństw sakramentalnych jest nieważna" zamieniono na "część małżeństw".

 • Papież Franciszek przestrzega przed brakiem braterstwa

  Papież Franciszek przewodniczył w czwartek wieczorem w Rzymie uroczystościom Bożego Ciała. Podczas mszy na Lateranie przestrzegł wiernych przed rywalizacją, arogancją i egoizmem. Podkreślił, że chrześcijańską godność osłabia bałwochwalcza konsumpcja i egoizm.

 • Papież podczas Bożego Ciała mówił o poświęcaniu się dla innych

  Podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie papież Franciszek mówił o poświęceniu wszystkich tych, którzy łamią się chlebem z ubogimi i dyskryminowanymi, pomagając im w ten sposób. W homilii w czasie wieczornej mszy na Lateranie papież nawiązał do gestu łamania się chlebem i powiedział, że od wierzących oczekuje się poświęcenia i dzielenia z innymi.

Zdjęcia na temat: lateran
Dyskusje na temat: lateran