• Informacje na temat:

  lato leśnych ludzi

Artykuły na temat: lato leśnych ludzi
 • Statuetkę "Bieszczadzkiego Zakapiora" za osobowość 2011 r. otrzymał w piątek podczas XI Zlotu Leśnych Ludzi w Polańczyku budowniczy i właściciel schroniska na Połoninie Wetlińskiej Ludwik Pińczuk-poinformowała organizatorka zlotu Inka Wieczeńska.

 • Smak leśnych jagód też kojarzy Ci się z wakacjami? GIS ostrzega przed bąblowicą!

  ...się ze zwierząt na ludzi), powodowaną przez larwy tasiemca Echinococcus granulosus lub Echinococcus multilocularis. Jaja tasiemca uwalnianie są z kałem zakażonych psów i lisów i mogą dostać się do(...) lisów. Nie przestrzeganie zasad higieny, bliski kontakt z zakażonymi zwierzętami i spożywanie niedogotowanej, niemytej, skażonej jajami tasiemca żywności (np. warzyw, owoców leśnych) stanowią czynniki...

 • ...głupek z pretensjami do bycia "fajnym" wydmie wargi i z pogardą oznajmi, że jest odwrotnie, i dla ludzi "na pewnym poziomie" jest to oczywiste. Tyle że wyspa ludzi "na pewnym poziomie" (we własnym(...) często jeszcze ci sami ludzie, co zliczali głosy na Front Jedności Narodu i czuwali nad "referendum" Jaruzelskiego. Histerycznie nienawidzący prawicy i panicznie się bojący jej wyborczego zwycięstwa...

 • Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował człowieka

  Niedźwiedź zaatakował w Stebniku w Bieszczadach pracownika zakładu usług leśnych. "Poszkodowany ma liczne obrażenia ciała, m.in. przegryzioną prawą dłoń" – powiedział w poniedziałek PAP nadleśniczy nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, Maciej Szpiech.

 • ...dotyczących wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej w drugiej połowie XIX wieku czy na początku wieku XX ". Wiele książek Rodziewiczówny nie wytrzymało próby czasu, ale "Lato leśnych ludzi" z 1920 roku...

 • Hubert Napierała z Nadleśnictwa Bobolice. Leśnicy wspólnie z archeologami określili, które obszary zostaną wyłączone z prac leśnych. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się wykopaliska. - Dane nam jest(...) podczas trwających właśnie prac uda im się odnaleźć całą osadę Gotów, w tym także szkielety pochowanych tam ludzi.

 • Niespotykaną od 50 lat roślinę odnaleziono w Puszczy Piskiej

  ...leśnych. Leśnicy ze Strzałowa jako pierwsi w kraju podjęli próbę rewitalizacji takich siedlisk.    Andrzej Ryś natrafił na zaginioną roślinę, rosnącą w miejscu wypasu koników polskich, już w 2013(...) gatunkach polskiej flory pochodzą od amatorów, którzy sami pogłębiają swoją wiedzę botaniczną. - Nie jest to nowe zjawisko, bo już przed stu laty takich obserwacji też często dokonywali ludzie...

 • ...10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich, w czasie której według danych NKWD do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię wywieziono około 140 tys. ludzi.

 • RMF: Szwedzi bombardują płonące lasy

  Szwedzkie lotnictwo wojskowe przystąpiło do bombardowania płonących terenów leśnych w Trängslet. Tam zaczyna już brakować wody do gaszenia pożarów.

 • Pożary na Majorce: Setki ludzi uciekały w popłochu

  Około 700 osób ewakuowano w nocy z soboty na niedzielę na Majorce z zagrożonych pożarem terenów leśnych, gdzie dzień wcześniej ogień strawił 1600 hektarów - poinformowały władze Balearów, archipelagu na Morzu Śródziemnym, będącym regionem autonomicznym Hiszpanii.

Zdjęcia na temat: lato leśnych ludzi
Dyskusje na temat: lato leśnych ludzi