• Informacje na temat:

  laureaci nagrody nobla

Artykuły na temat: laureaci nagrody nobla
 • Zreformować Nagrody Nobla?

  Czy naukowe Nagrody Nobla stały się już przeżytkiem i przynoszą nauce więcej szkody niż pożytku? Czy trzeba byłoby przemyśleć zasady ich przyznawania? Takie kontrowersyjne tezy prezentują w tych dniach naukowcy różnych specjalności. To kolejny problem z Noblami po tym, jak w ubiegłym tygodniu poinformowano o aferze związanej z ujawnieniem nazwisk siedmiu laureatów w dziedzinie literatury jeszcze...

 • Francja: Apel 25 laureatów Nagrody Nobla

  Dwudziestu pięciu laureatów Nagrody Nobla z ekonomii wezwało Francuzów, by w niedzielnych wyborach prezydenckich oddali głos na kandydatów proeuropejskich i zwolenników wspólnej waluty.

 • Ogłoszono laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

  Tegoroczną Nagrodę Nobla przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne – echo zderzenia odległych czarnych dziur.

 • W poniedziałek poznamy pierwszych laureatów Nagrody Nobla

  Są przyznawane już od 114 lat. Marzą o niej wszyscy naukowcy. W poniedziałek poznamy pierwszych tegorocznych laureatów Nagrody Nobla - z medycyny i fizjologii. To prestiżowe wyróżnienie ufundował inżynier i wynalazca Alfred Bernhard Nobel.

 • Laureaci odebrali w Sztokholmie nagrody Nobla w pięciu dziedzinach

  Tegoroczni laureaci nagród Nobla w pięciu dziedzinach odebrali w Sztokholmie medale i dyplomy z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Były fanfary, laudacje oraz aplauz dwutysięcznej publiczności.

 • Wzrośnie wartość Nagrody Nobla. Laureaci dostaną po 9 milionów koron

  Wartość pieniężna Nagrody Nobla wzrośnie w tym roku o 1 milion koron (104 tys. euro) - podała Fundacja Noblowska. Podwyżkę wytłumaczyła "ustabilizowaniem" swoich funduszy.

 • Oates, Grossman, Handke? Dziś poznamy laureata literackiego Nobla

  Dziś poznamy laureata literackiej nagrody Nobla, która jest przyznawana od 116 lat. Cztery razy wyróżniono nią dwie osoby jednocześnie, a siedem razy w ogóle nie wyłoniono laureata. Wśród 113 nagrodzonych pisarzy znalazło się 14 kobiet.

 • Znamy laureatów Nobla w dziedzinie chemii

  Jacques Dubochet, Joachim Frank i Richard Henderson zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie chemii - za prace związane z obrazowaniem dużych cząsteczek biologicznych w rozdzielczości niemal atomowej. Laureaci podzielą się po równo nagrodą w wysokości 9 milionów koron (ok. 940 tys. euro).

 • Szwecja: Wzrośnie wartość Nagrody Nobla

  Wartość pieniężna Nagrody Nobla wzrośnie w tym roku o milion koron (104 tys. euro) - podała w poniedziałek Fundacja Noblowska, tłumacząc podwyżkę "ustabilizowaniem" swoich funduszy.

 • Przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

  Brytyjczycy David Thouless, Duncan Haldane i Michael Kosterlitz laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Zostali oni nagrodzeni za badania nad kwantami.

Zdjęcia na temat: laureaci nagrody nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
Wideo na temat: laureaci nagrody nobla
 • Pokojowy Nobel dla Merkel? "Za sprawę uchodźców trudno dawać Nobla"

  "Uważam, że pokojowego Nobla można otrzymać za bardzo konkretne osiągnięcia osobiste. W tej chwili za sprawę uchodźców trudno jest dawać nagrodę Nobla, ale to nie ja będę decydował" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski pytany przez słuchaczy o pokojową nagrodę Nobla dla Angeli Merkel. "Jeżeli laureatami Nobla są tacy ludzie, jak Lech Wałęsa, czyli ludzie, którzy

 • Sharon Stone odebrała Nagrodę Pokoju

  Amerykańska aktorka Sharon Stone odebrała Nagrodę Pokoju. Stone została nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei". Ceremonia odbyła się w Teatrze Wielkim. Nagrodę Sharon Stone wręczyli: Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Betty Williams oraz Shirin Ebadi. Uroczystość zakończyła XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

 • Sikorski dla RMF FM: Euro w Polsce bliżej 2020 roku

  Sikorski odniósł się także do pogłosek, że tegorocznym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla miałby zostać prezydent Władimir Putin. "Myślę, że Rosja zachowała się tutaj głównie we własnym interesie, bo to Rosji zależy na utrzymaniu reżimu Asada...To nie jest źle, gdy państwa realizują to, co jest w ich interesie, a nie na przykład to, co dyktują im emocje, ale to za mało na nagrodę Nobla

Dyskusje na temat: laureaci nagrody nobla