• Informacje na temat:

  lauterbach

Artykuły na temat: lauterbach
 • Prof. Ryszard Lauterbach: Standardy opieki okołoporodowej były bardzo potrzebne

  O roli standardów okołoporodowych w opiece nad noworodkiem i próbach zaoszczędzania na najmłodszych pacjentach opowiada w rozmowie z Interią prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • Ekspert: Cięcia w świadczeniach mogą bardzo obniżyć poziom opieki nad noworodkami

  ...​"Jeśli choć w niewielkim stopniu ta propozycja zostanie wprowadzona w życie, poziom opieki bardzo się obniży" - tak małopolski wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii profesor Ryszard Lauterbach komentuje możliwość cięć w świadczeniach, jakie zaproponowała Agencja Oceny Technologii Medycznych. Kilka tygodni temu reporterzy RMF FM pierwsi ujawnili, że obniżka wycen procedur kardiologii...

 • Stan zdrowia pięcioraczków ciężki, ale stabilny

  Jak poinformował dziś szef Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego UJ prof. Ryszard Lauterbach stan pięciu dziewczynek, które w sobotę urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jest dość ciężki, ale stabilny.

 • Wcześniaki to wyjątkowi pacjenci, którzy wymagają specjalistycznej opieki, ale efekty ich leczenia są coraz lepsze - ocenił prof. Ryszard Lauterbach, małopolski wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii. W niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka.

 • Rejs do Barth - dziennik podróży część 2.

  Nowe Warpno - Lassan - Wolgast - Peenemunde Nord Hafen - Ruden - Lauterbach - Stralsund. 25 lipca - piątek Lord Jim i Ola rzucają cumy i kierują się w stronę wyjścia z portu Nowe Warpno.

 • 5 groszy na noworodki

  Profesor Ryszard Lauterbach, szef kliniki neonatologii Collegium Medicum w Krakowie, zorganizował nietypową akcję, dzięki której chce zebrać środki na niezbędny sprzęt medyczny. Pieniądze potrzebne są zwłaszcza na inkubatory, jeden z nich kosztuje 60 tys. zł. 

 • W zakopiańskim szpitalu umiera dwa razy więcej noworodków niż rok temu. - Panuje tu prawdziwy chaos - twierdzi profesor Ryszard Lauterbach, specjalista do spraw neonatologii - działu medycyny zajmującego się noworodkami. Winny jest jak zwykle brak pieniędzy.

 • Neonatolodzy alarmują: NFZ zabiera pieniądze na noworodki

  Małopolski konsultant do spraw neonatologii protestuje przeciwko decyzji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, który zmienił zasady finansowania opieki nad noworodkami. Te zmiany niebezpiecznie ograniczają funkcjonowanie opieki neonatologicznej. Będziemy protestować, jesteśmy przerażeni – mówi w rozmowie z RMF FM profesor Ryszard Lauterbach.

 • Profesor Ryszard Lauterbach szef kliniki neonatologii Collegium Medicum w Krakowie zorganizował nietypową akcję, dzięki której chce zebrać środki na niezbędny sprzęt medyczny. Pieniądze potrzebne są zwłaszcza na inkubatory.

 • W zakopiańskim szpitalu umiera dwa razy więcej noworodków niż rok temu. Panuje tu prawdziwy chaos - twierdzi profesor Ryszard Lauterbach, specjalista do spraw neonatologii - działu medycyny zajmującego się noworodkami. Winny jak zwykle brak pieniędzy.

Wideo na temat: lauterbach
 • Ekspert: Cięcia w świadczeniach mogą bardzo obniżyć poziom opieki nad noworodkami

  ​"Jeśli choć w niewielkim stopniu ta propozycja zostanie wprowadzona w życie, poziom opieki bardzo się obniży" - tak małopolski wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii profesor Ryszard Lauterbach komentuje możliwość cięć w świadczeniach, jakie zaproponowała Agencja Oceny Technologii Medycznych. Kilka tygodni temu reporterzy RMF FM pierwsi ujawnili, że obniżka wycen procedur kardiologii

Dyskusje na temat: lauterbach