• Informacje na temat:

  lazarević

Artykuły na temat: lazarević
 • Serbia: Zbrodniarz wojenny wykłada w Akademii Wojskowej

  Emerytowany serbski generał Vladimir Lazarević, który w 2009 r. został skazany w Hadze za zbrodnie wojenne w Kosowie, rozpoczął wykłady w Akademii Wojskowej w Belgradzie, co wywołało krytykę ze strony opinii publicznej w Serbii i na świecie.

 • Zbrodniarz wojenny wykładowcą? UE interweniuje

  Skazany za zbrodnie wojenne w Kosowie dziś emerytowany generał Vladimir Lazarević prowadzi wykłady w jednej z serbskich szkół wyższych. "To sprzeczne z wartościami Unii Europejskiej" - oświadczyła we wtorek rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji. Serbia jest krajem kandydującym do Wspólnoty.

 • Serbski zbrodniarz wrócił do kraju. Powitano go z honorami

  Były dowódca armii jugosłowiańskiej w Kosowie, gen. Vladimir Lazarević, skazany w 2009 r. przez trybunał w Hadze na 15 lat więzienia za zbrodnie wojenne na Albańczykach, powrócił w czwartek do Serbii po odbyciu dwóch trzecich kary.

 • Serbia: Osądzony zbrodniarz wojenny wykłada w Akademii Wojskowej

  Emerytowany serbski generał Vladimir Lazarević, który w 2009 roku został skazany w Hadze za zbrodnie wojenne w Kosowie, wykłada w Akademii Wojskowej w Belgradzie. Według belgradzkiego dziennika "Veczernje novosti", opowiada o operacjach w Kosowie w latach 1998 i 1999, kiedy jako generał dowodził wojskami walczącymi z kosowskimi Albańczykami, którzy chcieli odłączyć się od Serbii.

 • Serbscy zbrodniarze wojenni odbędą kary w Polsce?

  Trybunał w Hadze chce, by dwaj serbscy generałowie Sreten Lukić i Vladimir Lazarević odbywali w Polsce kary za zbrodnie wojenne popełnione w Kosowie. 4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie ma zbadać, czy jest to prawnie dopuszczalne - ustaliła PAP w tym sądzie.

 • Kolejni serbscy zbrodniarze odsiedzą wyroki w Polsce? Trybunał w Hadze złożył wniosek

  Trybunał w Hadze chce, by dwaj serbscy generałowie Sreten Lukić i Vladimir Lazarević odbywali w Polsce kary za zbrodnie wojenne popełnione w Kosowie. 4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie ma zbadać, czy jest to prawnie dopuszczalne - ustaliła w tym sądzie Polska Agencja Prasowa.

 • Al-Kaida opublikowała wideo z porwanymi Europejczykami

  Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (AQIM) opublikowała wczoraj wieczorem w internecie nagranie wideo, na którym dwaj zakładnicy, Francuz i Holender, apelują do swych rządów o pomoc w ich uwolnieniu.

 • Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (AQIM) opublikowała w poniedziałek wieczorem w internecie nagranie wideo, na którym dwaj zakładnicy, obywatele Francji i Holandii, apelują do swych rządów o pomoc w ich uwolnieniu.

 • Francuska armia odbiła zakładnika z rąk islamistów

  Sjaak Rijke, obywatel Holandii porwany przez islamistów w Mali w 2011 roku, został odbity w operacji francuskich sił specjalnych. Pojmanych zostało też kilku bojowników - oświadczył minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian.

 • Francuska armia odbiła zakładnika z rąk islamistów w Mali

  Sjaak Rijke, obywatel Holandii porwany przez islamistów w Mali w 2011 r., został odbity w operacji francuskich sił specjalnych; pojmanych zostało też kilku bojowników - oświadczył minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian.

Dyskusje na temat: lazarević