• Informacje na temat:

  łazarz

Artykuły na temat: łazarz
 • 38-letni wielokrotny kryminalista z miejscowości Manassas pod Waszyngtonem przez siedem miesięcy uchodził za zmarłego, ponieważ jego adwokat przedstawił w sądzie jego akt zgonu - jak się okazało, fałszywy.

 • Kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza

  Pod cmentarzami komunalnymi i parafialnymi Krakowa i okolic Hospicjum im. św. Łazarza prosić będzie 1 listopada - jak co roku - o finansowe wsparcie na opiekę świadczoną nieuleczalnie chorym i ich rodzinom.

 • Prawie 5 mln złotych będzie kosztować przebudowa Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie, która ma się zakończyć w czerwcu 2010 r. Ponad 2,5 mln zł - 60 proc. potrzebnej sumy - Hospicjum otrzymało ze środków Unii Europejskiej - poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej.

 • O wsparcie zaapelowało obchodzące jubileusz 30-lecia Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Opieka paliatywna to specjalistyczna pomoc dla osób nieuleczalnie chorych w ostatnich tygodniach i dniach(...) do 4 tys. osób, a potrzebuje jej kilkanaście tysięcy chorych - mówił w środę na konferencji prasowej małopolski konsultant medycyny paliatywnej i lekarz naczelny Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie...

 • Gniezno: W trakcie remontu komendy odkryli zabytkowe freski

  Podczas remontu Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie odnaleziono wartościowe malowidła z początku XX wieku. Freski przedstawiają sceny biblijne, m. in. wskrzeszenie Łazarza. Malunki zdobiły szpitalną kaplicę, która istniała w tym miejscu od lat międzywojennych.

 • Gniezno: Niezwykłe odkrycie podczas remontu komendy

  ...​Pochodzące z początku XX wieku malowidła odkryto podczas remontu Powiatowej Komedy Policji w Gnieźnie. Freski przedstawiające sceny biblijne, m.in. wskrzeszenie Łazarza, zdobiły istniejącą w tym miejscu do lat międzywojennych szpitalną kaplicę.

 • Symbolika Niedzieli Palmowej

  W Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Tego dnia Kościół wspomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy poprzedzony wskrzeszeniem Łazarza. W nabożeństwie Niedzieli Palmowej radość tego wydarzenia przeplata się z powagą męki jaka czeka Chrystusa.

 • Papież do katechetów: Nie tropić nieszczęść, zagrożeń i dewiacji

  Podczas mszy dla katechetów w Watykanie papież Franciszek przestrzegał przed tropieniem nieszczęścia, zagrożeń czy dewiacji. Mówił, że "słudzy Boga" nie mogą być "smutni i żałośni”. W homilii w czasie mszy na placu Świętego Piotra, w której udział wzięło 30 tysięcy osób, papież podał przykład Łazarza, który mimo ubóstwa nie narzekał, nie protestował i nie okazywał pogardy.

 • Dzieci uczą się ratować

  ...4 października w Centrum Dydaktyczno – Kongresowym przy ul. Łazarza 16 w Krakowie, od godziny 10 do 14 odbędzie się akcja edukacyjna pod nazwą Klub Małego Ratownika.

 • Ratownicy medyczni obradują w Krakowie

  W dniach 2-4 października, w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym CM UJ przy ul. św. Łazarza 16 odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych, największa konferencja naukowa dla ratowników w Polsce.

Zdjęcia na temat: łazarz
Dyskusje na temat: łazarz