• Informacje na temat:

  le fort

Artykuły na temat: le fort
 • Ewakuacja 50 tysięcy mieszkańców hrabstwa Fort Bend

  Władze Teksasu zarządziły ewakuację 50 tysięcy mieszkańców hrabstwa Fort Bend, gdzie poziom rzeki Brazos przekroczył stan alarmowy o ponad 4 metry.

 • Wyburzyli pozostałości po zabytkowym forcie. Skandal w Krakowie

  Chodzi o budynek koszar wojskowych, które zachowały się po jednym z zabytkowych fortów w centrum Krakowa. Fort N-10 Prądnik Biały należał do tak zwanej sieci fortów Twierdza Kraków, w skład której wchodzi ponad 100 obiektów rozlokowanych dookoła miasta - w tym 38 dużych fortów. Fortyfikację zaczęli budować Austriacy w połowie XIX wieku. Fort N10 Prądnik Biały powstał na początku XX wieku i był...

 • USA: Strzelanina w Fort Meade, 1 osoba zatrzymana

  Co najmniej jedna osoba została postrzelona pobliżu siedziby amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w bazie Fort Meade w stanie Maryland. Zatrzymano jedną osobę - poinformował rzecznik NSA. Zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą.

 • ​Eksploracja w centrum miasta! Zgłębiamy tajemnice Fortu Mokotów

  W Twoim Niesamowitym Miejscu w Faktach RMF FM dziś wybieramy się na eksplorację w środku wielkiego miasta. Zwiedzać będziemy trudno dostępne i dzikie zakamarki Fortu Mokotów, który w swojej historii od XIX wieku był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Odegrał ważną rolę w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku, w jego okolicach krzyżowały się interesy szpiegów i agentów wywiadów, zaś...

 • Strzelanina na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood. Sprawca był wcześniej badany psychiatrycznie

  Amerykańska prokuratura wszczęła postępowanie wobec domniemanego sprawcy strzelaniny na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie, w której pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych. 26-latkowi może grozić nawet kara śmierci.

 • Wybuch w bazie wojskowej Fort Bragg. Ośmiu żołnierzy rannych

  Ośmiu żołnierzy sił specjalnych armii (czyli wojsk lądowych USA) zostało w czwartek rannych w wybuchu w trakcie szkolenia na poligonie bazy wojskowej Fort Bragg w stanie Karolina Północna - poinformowały amerykańskie władze wojskowe.

 • Strzelanina, w której dwie osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego koło klubu w Fort Myers na Florydzie, nie miała charakteru aktu terroru - poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.

 • Zdjęcie dnia: Złoty fort

  Pakistan, pustynia Cholistan. Fotoreporter EPA Omer Saleem uchwycił moment, kiedy słynny fort Derawar w Pendżabie zostaje otulony promieniami zachodzącego słońca i zmienia barwę na złotą.

 • Nowe fakty ws. strzelaniny w w Fort Myers. "To nie był akt terroru"

  Strzelanina koło klubu w Fort Myers na Florydzie nie miała charakteru aktu terroru - poinformowała w poniedziałek miejscowa policja. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego zginęły tam 2 osoby, a kilkanaście zostało rannych.

 • Olbrzymi pożar lasów w kanadyjskiej prowincji Alberta. Wielotysięczna ewakuacja w Fort McMurray

  Olbrzymi, niekontrolowany pożar lasów w północnej części kanadyjskiej prowincji Alberta zmusił do ewakuacji prawie wszystkich z 80 tysięcy mieszkańców miasta Fort McMurray - poinformowały lokalne władze. "To jest największa ewakuacja przed pożarem w historii prowincji" - powiedziała premier Alberty Rachel Notley.

Zdjęcia na temat: le fort
Wideo na temat: le fort
 • Jak broniono Fort Mokotów

  W ścianach jest mnóstwo otworów w kształcie kwadratu – to już nie ślad działalności XIX-wiecznej. To komory minerskie, które miały służyć wysadzeniu fortu. Taki plan stworzyli carscy urzędnicy. Nie chcący, by twierdza dostała się we wrogie ręce.

 • Co „przeżył” Fort Mokotów?

  Fortecę na Mokotowie wybudowano na rozkaz cara jako element pierścienia obronnego Warszawy w II połowie XIX wieku. Na początku stacjonował tu garnizon żołnierzy, którzy mieli strzec miasto przed ewentualnym atakiem ze strony wroga. Większość była Rosjanami, choć porządku w niespokojnych czasach mieli strzec też na przykład Ukraińcy.

 • Wspaniały XIX obiekt. Odwiedzamy Fort Mokotów!

  W Twoim Niesamowitym Miejscu w RMF FM dziś wybieramy się na eksplorację w środku wielkiego miasta. Zwiedzać będziemy trudno dostępne i dzikie zakamarki Fortu Mokotów, który w swojej historii od XIX wieku był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Odegrał ważną rolę w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku, w jego okolicach krzyżowały się interesy szpiegów i agentów wywiadów, zaś w XXI

Dyskusje na temat: le fort