• Informacje na temat:

  le loi

Artykuły na temat: le loi
 • Wegetarianie kontra pięciofuntówki. Do produkcji wykorzystywany jest łój zwierzęcy

  Już prawie 100 tysięcy brytyjskich wegetarian podpisało petycję wzywającą do wycofania z obiegu nowej pięciofuntówki. Plastikowy banknot znajduje się w użyciu od kilku miesięcy, a już wywołał wiele kontrowersji. Dlaczego podpadł akurat jaroszom?

 • Szef Katowickiego Holdingu Węglowego odwołany

  Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Roman Łój został odwołany. Stanowisko stracił też jeden z wiceprezesów spółki, Mariusz Korzeniowski. To efekty piątkowego spotkania rady nadzorczej KHW poświęconego kopalni Kazimierz-Juliusz.

 • Francuski parlament ostatecznie przyjął we wtorek ustawę zezwalającą parom homoseksualnym na zawieranie małżeństw oraz na adopcję dzieci. Po ostatnim głosowaniu deputowani lewicy zgotowali sami sobie standing ovation, minister sprawiedliwości Christiane Taubira (zgodnie ze zwyczajem, jej imię nosić będzie ta ustawa: „la loi Taubira”) ogłosiła, że w tym dniu we Francji zwyciężyła odwieczna idea...

 • Guma, plastik, płyty wiórowe, a nawet łój i padlina - to wszystko coraz częściej trafia do pieców. Z biedy. Ludzie ogrzewają się czym tylko mogą, byle tylko tanio. Przy okazji jednak trując siebie i innych - pisze "Gazeta Olsztyńska".

 • ​Znany francuski piłkarz jest podejrzany o gwałt

  Reprezentant Francji Loic Remy został dziś rano zatrzymany przez londyńską policję pod zarzutem napaści seksualnej. O gwałt, oprócz gwiazdy Queens Park Rangers, podejrzewani są dwaj inni mężczyźni. Do incydentu miało dojść na początku maja w mieszkaniu Francuza.

 • W Słowenii rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 7.00 druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej konserwatywny były premier Lojze Peterle i popierany przez lewicę były zastępca sekretarza generalnego ONZ Danilo Tuerk.

 • Piłkarz Olympique Marsylia złapał włamywacza

  Loic Remy, piłkarz Olympique Marsylia i reprezentacji Francji, obezwładnił złodzieja. Jak donoszą miejscowe media, złapał mężczyznę, który próbował włamać się do kilku samochodów, w tym jego.

 • Wietnam: Niewypał zabił sześcioro dzieci

  Sześcioro dzieci zginęło w eksplozji pocisku artyleryjskiego na południu Wietnamu. Do tragedii doszło we wsi Tan Loi, około 190 kilometrów na północ od miasta Ho Chi Minh.

 • Po nocnych obradach w rezydencji Petersberg koło Bonn nastąpił przełom w ustaleniu kształtu tymczasowej administracji Afganistanu. W jej skład wejdzie 29 osób. Były król Zahir Szah otrzyma symboliczną funkcję koordynatora tworzącego się przyszłego zgromadzenia Loi Dżirgi. Teraz przedstawiciele plemion afgańskich rozpoczną dyskusję na temat obsady konkretnych stanowisk w przyszłym tymczasowym...

 • Afganistan ma nową konstytucję. Porozumiało się w tej sprawie ponad pół tysiąca uczestników Loi Dżirgi, czyli tradycyjnego wielkiego zgromadzenia starszyzny afgańskiej. Kompromis to przede wszystkim efekt zabiegów dyplomatycznych ONZ i USA.

Zdjęcia na temat: le loi