• Informacje na temat:

  lebiediewa

Artykuły na temat: lebiediewa
 • Aresztowanie w 2003 roku Płatona Lebiediewa, partnera biznesowego byłego szefa Jukosu Michaiła Chodorkowskiego, było nielegalne - uznał w środę rosyjski Sąd Najwyższy.

 • Złagodzono wyroki do Chodorkowskiego i Lebiediewa

  Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej złagodził wyroki Michaiłowi Chodorkowskiemu i Płatonowi Lebiediewowi. Biznesmeni wyjdą na wolność, odpowiednio, w sierpniu i maju 2014 roku.

 • Rosja: Sąd oddalił apelacje Chodorkowskiego i Lebiediewa

  Moskiewski Sąd Miejski oddalił apelacje byłego właściciela koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa od wyroku sądu I instancji.

 • Rosyjski sąd w Wielsku odrzucił wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego Michaiła Chodorkowskiego, byłego szefa koncernu naftowego Jukos. Obrońcy zapowiedzieli apelację.

 • Jako tragiczną szansę, która może zaowocować zbliżeniem Polski i Rosji określiła katastrofę pod Smoleńskiem prof. Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk, autorka wielu prac i publikacji o zbrodni katyńskiej.

 • Prof. Materski: Lista odnaleziona przez prof. Lebiediewą - znana od lat

  Dyrektor Instytutu Studiów Politycznych PAN, historyk i przedstawiciel Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Wojciech Materski o odnalezionej przez prof. Natalię Lebiediewą liście nazwisk 1996 Polaków wywiezionych do katowni w Mińsku:

 • Sąd w Archangielsku na północy Rosji nie zgodził się na przedterminowe warunkowe zwolnienie Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego byłego szefa koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego. Identyczny wniosek odrzucił wcześniej sąd w Wielsku - argumentował, że przedsiębiorca "nie wyraził skruchy".

 • Sąd w Wielsku odrzucił wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego Michaiła Chodorkowskiego, byłego szefa koncernu naftowego Jukos. Obrońcy zapowiedzieli apelację. Według sędziego wniosek został odrzucony, bo Lebiediew "nie wyraził skruchy".

 • Prof. Lebiediewa: Ten wstrząs musi nas zbliżyć

  Jako tragiczną szansę, która może zaowocować zbliżeniem Polski i Rosji, określa katastrofę pod Smoleńskiem prof. Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk. Ta ogromna tragedia była wstrząsem dla wszystkich w Rosji - od zwykłych obywateli po nasze władze (...) Ten wspólny ból nie może nas nie zbliżyć - twierdzi autorka wielu publikacji o zbrodni katyńskiej.

 • Adwokaci Płatona Lebiediewa złożyli apelację od wyroku skazującego ich klienta na 9 lat kolonii karnej. Decyzji nie ogłosili jeszcze obrońcy Michaiła Chodorkowskiego, ukaranego w ten sam sposób.

Dyskusje na temat: lebiediewa