• Informacje na temat:

  lebiediewa

Artykuły na temat: lebiediewa
 • Aresztowanie w 2003 roku Płatona Lebiediewa, partnera biznesowego byłego szefa Jukosu Michaiła Chodorkowskiego, było nielegalne - uznał w środę rosyjski Sąd Najwyższy.

 • Złagodzono wyroki do Chodorkowskiego i Lebiediewa

  Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej złagodził wyroki Michaiłowi Chodorkowskiemu i Płatonowi Lebiediewowi. Biznesmeni wyjdą na wolność, odpowiednio, w sierpniu i maju 2014 roku.

 • Rosja: Sąd oddalił apelacje Chodorkowskiego i Lebiediewa

  Moskiewski Sąd Miejski oddalił apelacje byłego właściciela koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa od wyroku sądu I instancji.

 • Rosyjski sąd w Wielsku odrzucił wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego Michaiła Chodorkowskiego, byłego szefa koncernu naftowego Jukos. Obrońcy zapowiedzieli apelację.

 • Jako tragiczną szansę, która może zaowocować zbliżeniem Polski i Rosji określiła katastrofę pod Smoleńskiem prof. Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk, autorka wielu prac i publikacji o zbrodni katyńskiej.

 • Prof. Materski: Lista odnaleziona przez prof. Lebiediewą - znana od lat

  Dyrektor Instytutu Studiów Politycznych PAN, historyk i przedstawiciel Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Wojciech Materski o odnalezionej przez prof. Natalię Lebiediewą liście nazwisk 1996 Polaków wywiezionych do katowni w Mińsku:

 • Sąd w Archangielsku na północy Rosji nie zgodził się na przedterminowe warunkowe zwolnienie Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego byłego szefa koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego. Identyczny wniosek odrzucił wcześniej sąd w Wielsku - argumentował, że przedsiębiorca "nie wyraził skruchy".

 • Sąd w Wielsku odrzucił wniosek o przedterminowe zwolnienie warunkowe Płatona Lebiediewa - partnera biznesowego Michaiła Chodorkowskiego, byłego szefa koncernu naftowego Jukos. Obrońcy zapowiedzieli apelację. Według sędziego wniosek został odrzucony, bo Lebiediew "nie wyraził skruchy".

 • Prof. Lebiediewa: Ten wstrząs musi nas zbliżyć

  Jako tragiczną szansę, która może zaowocować zbliżeniem Polski i Rosji, określa katastrofę pod Smoleńskiem prof. Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk. Ta ogromna tragedia była wstrząsem dla wszystkich w Rosji - od zwykłych obywateli po nasze władze (...) Ten wspólny ból nie może nas nie zbliżyć - twierdzi autorka wielu publikacji o zbrodni katyńskiej.

 • Adwokaci Płatona Lebiediewa złożyli apelację od wyroku skazującego ich klienta na 9 lat kolonii karnej. Decyzji nie ogłosili jeszcze obrońcy Michaiła Chodorkowskiego, ukaranego w ten sam sposób.

Dyskusje na temat: lebiediewa
 • Re: ​W. Brytania: 40 tys. londyńczyków chce niepodległości, by zostać w UE

  Medialny patronat nad petycją przyjęły: popołudniowy dziennik Evening Standard, własność rosyjskich oligarchów Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija Lebiediewa, oraz zlewicowana aż do bólu BBC.

 • Re: Krytyk Kremla w szpitalu. Walczy o życie

  To znaczy oczywiście zamiast Ukrainy była Syria, a zamiast otrucia kogoś kolejny proces Chodorkowskiego i Lebiediewa

 • Re: Atak chemiczny w Syrii. Moskwa wyjaśnia

  The Independent od 25 marca 2010 r. jest własnością rosyjskiego biznesmena-oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija.

 • Re: Rosja rozpoczęła redukcję swoich sił zbrojnych w Syrii

  a co tam u rodziny generała lebiediewa ... tego co konkurował z putinoje... biedaczek sie śmigłowcem w linie energetyczne zaplatał... jaka żałość

 • Re: ​Macierewicz: Odpowiedzialność Tuska w związku z katastrofą jest oczywista

  Tak właśnie było. Katyń od Smoleńska dzieli około 20 km. To Rosja. To nie plaża pod Warszawą. To Rosja ze specnaz, omon, KGB FSB. Mierdercami Niemcowa, Politkowskiej, Starowojtową, lebiediewa

 • Re: ​Brytyjczycy za premierem Corbynem

  dwa zdania o tej gazecie. The Independent – dziennik brytyjski o charakterze liberalno-centrolewicowym i prorynkowym[2] (formalnie bez politycznych afiliacji), wydawany od października 1986 r. w Londynie przez Independent News & Media, będące od 25 marca 2010 r. własnością rosyjskiego biznesmena-oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija.

 • Re: ​Brytyjska prasa: Uwaga na polskie weto

  The Independent – dziennik brytyjski o charakterze liberalno-centrolewicowym, będący własnością rosyjskiego biznesmena-oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna. Nakład w dni powszednie 183.547 egzemplarzy przy 50% zwrotach. I tyle w temacie, dla Interii to opiniotwórcze medium, brawo Interia.

 • Re: Bp Ryś: Nigdy nie powiem, na kogo głosuję

  W 1949 roku ambasador Radziecki Lebiediew depeszował do Moskwy że w kierownictwie Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego w Polsce nie ma ani jednego Polaka sami Żydzi.O księżach nic nie wspomniał.Nie wiesz czasem dla czego. To ci powiem.W tym czasie byli przesłuchiwani lub torturowani przez wybrańców Lebiediewa.

 • Re: Kaczyński: Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać

  ^%%$ Lewicowy "The Independent", to w tym przypadku jedynie wierzchołek góry lodowej. Brytyjska gazeta jest od 25 marca 2010 roku własnością rosyjskiego biznesmena i oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija. Starszy Lebiediew jest absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, kuźni kadr rosyjskich szpiegów i agentów. Aleksandr nie jest w tym względzie

 • Re: Kaczyński: Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać

  ^%$$## Lewicowy "The Independent", to w tym przypadku jedynie wierzchołek góry lodowej. Brytyjska gazeta jest od 25 marca 2010 roku własnością rosyjskiego biznesmena i oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija. Starszy Lebiediew jest absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, kuźni kadr rosyjskich szpiegów i agentów. Aleksandr nie jest w tym