• Informacje na temat:

  łęga

Artykuły na temat: łęga
 • Sukiennice z klocków Lego. Zagłosuj na projekt!

  Z prawie trzech tysięcy elementów składa się model krakowskich Sukiennic, który powstanie z klocków Lego. Projekt stworzył Wojciech Pieńkos. Zainspirowały go budynki z Europy i świata, które już doczekały się swoich klockowych miniatur.

 • Zrobił sobie protezę nogi z... klocków Lego

  Mężczyzna, któremu amputowano nogę w wyniku cukrzycy, długo musiał czekać na protezę. Zdecydował się więc zbudować sobie ją sam, używając do tego... klocków Lego.

 • Student zbudował urządzenie pomiarowe z klocków Lego

  Student fizyki z Uniwersytetu Keplera w Linzu zbudował maszynę do pomiaru elastyczności materiałów gumowych przy użyciu klocków Lego. Maszyna mierzy siłę nacisku i rozciągliwość, co pozwala określić potencjalną elastyczność gumowych elementów. Konstruktor Richard Moser twierdzi, że jego urządzenie z klocków Lego jest niemal tak samo dokładne, jak dużo droższe maszyny dostępne na rynku.

 • Zbudowali figury Rafała Sonika i jego quada z 250 000 klocków Lego

  Zwycięzca Rajdu Dakar z 2015 roku oraz czterokrotny triumfator Pucharu Świata FIM jeszcze nie trafił do muzeum figur woskowych, ale doczekał się swojej podobizny wykonanej z… klocków Lego. W środę 25 maja, w Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała zostanie odsłonięta figura rajdowca oraz jego quada. Obie odwzorowane w skali 1:1 i złożone z 250 000 elementów.

 • Lego nie tylko dla dzieci!

  Zlot (dorosłych) konstruktorów Lego w Klubie MW "Riwiera" w Gdyni.

 • "Weekend z Lego" w Kielcach

  Plenerowa wystawa klocków Lego, 9-metrowa makieta miasteczka Klocki-Zdrój, wspólna zabawa klockami, warsztaty Lego-Logos oraz wyścigi ciężarówek Truck Trial, to atrakcje najbliższego weekendu w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 • Świat klocków Lego w Gdańsku

  Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na wystawę "Dlaczego nie klocki Lego?", która będzie prezentowana na dziedzińcu Ratusza Głównego Miasta od 9 lipca aż do 15 września!

 • "Libros Lege" - trzecia edycja konkursu

  Polski finał trzeciej edycji konkursu "Libros Lege", w którym Polacy czytają na głos książki amerykańskie, a Amerykanie polskie, zostanie rozegrany w sobotę w Warszawie. Nagrodą dla pięciorga najlepszych polskich uczestników jest wycieczka do USA.

 • Symbol Gdańska - Neptuna z fontanną wykonanego z klocków lego - odsłonięto w sobotę obok wejścia na plażę w Brzeźnie.

 • Maluch w wersji LEGO

  Fiat 126p z klocków LEGO? Dlaczego nie! Miniaturka samochodu, wykonana jedynie z klocków dostępnych w sklepach powstała z okazji 40. lecia produkcji pierwszego modelu popularnego Malucha.

Zdjęcia na temat: łęga
Wideo na temat: łęga
 • Student zbudował urządzenie pomiarowe z klocków Lego

  Student fizyki z Uniwersytetu Keplera w Linzu zbudował maszynę do pomiaru elastyczności materiałów gumowych przy użyciu klocków Lego. Maszyna mierzy siłę nacisku i rozciągliwość, co pozwala określić potencjalną elastyczność gumowych elementów. Konstruktor Richard Moser twierdzi, że jego urządzenie z klocków Lego jest niemal tak samo dokładne, jak dużo droższe maszyny dostępne na rynku. Cena komercyjnego urządzenia wynosi ok. 50 tys. euro (200 tys. zł), podczas gdy on zbudował swoje za jedynie...

 • Wystawa z milionów klocków Lego

  Przygotowana z miliona klocków Lego wystawa zachwyca swoją wyjątkowością. Nowojorczyk Nathan Sawaya jest pierwszym na świecie artystą, który stworzył prawdziwe dzieła, używając do tego małych, plastikowych prostokątów, którymi na co dzień bawią się dzieci. Wystawa "The Art of The Brick" potrwa w londyńskim Old Truman Brewery do 4 stycznia 2015 roku.

 • Uczniowie z Bierunia robią cuda z klocków lego

  Grupa uczniów liceum w Bieruniu budują roboty z klocków i startują w zawodach międzynarodowych.

Dyskusje na temat: łęga