• Informacje na temat:

  legat

Artykuły na temat: legat
 • Wyznaczono legata papieskiego na uroczystości 1050-lecia Chrztu Polski

  Jak poinformowała Stolica Apostolska, kardynał będzie przewodniczył Mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej 14 kwietnia oraz w katedrze poznańskiej 15 kwietnia i na stadionie w Poznaniu 16 kwietnia. Legat papieski spotka się także z polskimi biskupami, którzy w tym czasie będą obradowali na 372. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

 • 1050. rocznica Chrztu Polski. Legat papieski: Kościół jest tu bastionem wiary

  ..."Jestem szczęśliwy, że mogę być wśród was jako legat Ojca Świętego Franciszka. Powierzając sekretarzowi stanu Stolicy Apostolskiej to wyjątkowe zadanie, podkreślił swoją szczególną sympatię dla(...) do polskich biskupów legat papieski na obchody 1050. rocznicy chrztu Polski kard. Parolin. Watykański hierarcha nawiązał jednocześnie do ich ostatniej wizyty ad limina (w lutym 2014 r.), niemalże...

 • Watykański legat nazwał Jana Pawła II patronem polskiej wolności

  ...w Watykanie. W kazaniu zwrócił uwagę, że bez Jana Pawła II nie mielibyśmy dziś wolnej Polski. - On może być teraz jej patronem - uważa hierarcha. W mszy z papieskim legatem uczestniczył prezydent...

 • Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski będzie specjalnym legatem papieża Benedykta XVI na czerwcowe uroczystości 600-lecia katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włocławku.

 • Kardynał Dziwisz papieskim legatem w Kownie

  Kardynał Dziwisz papieskim legatem w Kownie. Metropolita krakowski został wysłannikiem Watykanu na uroczystości 600-lecia miejscowej katedry.

 • Ksiądz Władysław Bukowiński beatyfikowany

  Papież Franciszek beatyfikował polskiego księdza Władysława Bukowińskiego. Legat papieski kardynał Angelo Amato w katedrze katolickiej w Karagandzie odczytał odpowiedni dekret.

 • Legat papieski, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone z mandatu papieża Benedykta XVI ogłosił dzisiaj w Licheniu (Wielkopolskie) błogosławionym o. Stanisława Papczyńskiego - założyciela zgromadzenia księży marianów.

 • 35 tys. osób przyszło na spotkanie ewangelizacyjne na poznańskim stadionie

  Msza św. sprawowana przez legata papieskiego kard. Pietro Parolina była głównym elementem uroczystości na Inea Stadionie w Poznaniu, zorganizowanych w sobotę z okazji 1050-lecia chrztu Polski. W wydarzeniu wzięło udział, według organizatorów, ok. 35 tys. osób.

 • Uroczysta msza św. w Poznaniu

  W poznańskiej bazylice archikatedralnej odbyła się w piątek uroczysta msza św. pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina. W Eucharystii wzięli udział uczestnicy uroczystego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, które odbyło się w Poznaniu z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i powstania państwa polskiego.

 • Abp Juliusz Paetz na obchodach rocznicy chrztu Polski. Jest reakcja Stolicy Apostolskiej

  ...„Stolica Apostolska nie widzi możliwości uczestnictwa abp. Juliusza Paetza w jubileuszowych uroczystościach kościelnych z udziałem Legata Papieskiego” – głosi oficjalny komunikat Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Kontrowersje pojawiły się po informacjach, że abp senior ma koncelebrować w piątek w poznańskiej katedrze mszę na 1050. rocznicę chrztu Polski. W 2002 r. dziennik "Rzeczpospolita" podał...

Zdjęcia na temat: legat
Wideo na temat: legat
 • Angelo Sodano legatem papieskim na pogrzebie prezydenta

  Kardynał Angelo Sodano będzie reprezentował Watykan podczas uroczystości pogrzebowych na Wawelu. Były watykański sekretarz stanu odprawi w Krakowie uroczystą mszę. Sodano podkreślił, że Lecha Kaczyńskiego miał za wielkiego patriotę.

Dyskusje na temat: legat