• Informacje na temat:

  legendy polskie

Artykuły na temat: legendy polskie
 • "Za kurtynką": Legendy polskie

  W rękach aktorów proste narzędzia i przedmioty ożywają, a oczom widzów ukazują się stare polskie legendy. Ponadto w programie: - Spotkanie warsztatowe - teatr przedmiotu - Scena dla Ciebie 17 października (piątek) godz. 8.30, 10.00, 11.30; 18 października (sobota) godz. 10.00, sala granatowa ROKiS, ul. T. Noniewicza 71. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Informacji ROKiS, tel. 087 566 42 11

 • ..."Muzyka łączy pokolenia" - pod takim hasłem odbędzie się 4. Festiwal Legend Rocka. Podczas dwóch wakacyjnych weekendów pomorska Dolina Charlotty gościć będzie największe gwiazdy rocka oraz młode polskie talenty.

 • Filmową adaptację "Legendy o złotej kaczce" oraz powiązane z nią konspekty lekcji i materiały do nauki języka polskiego dla cudzoziemców przygotowało Centrum Wolontariatu w Lublinie. W przygotowaniu i nagraniu filmu uczestniczyły dzieci polskie i czeczeńskie.

 • Dziś 75. urodziny Ewy Demarczyk - legendy polskiej piosenki

  ...16 stycznia 1941 roku w Krakowie urodziła się Ewa Demarczyk. Artystka przeszła do historii jako wielka gwiazda polskiej piosenki. Kilkanaście lat temu zakończyła publiczną aktywność.

 • Legenda polskiego reggae

  Koncert formacji Izrael w Klubie Słowianin. Usłyszymy materiał z autorskiego projektu "Duchowa Rewolucja" i najlepszej płyty polskiego rocka "1991". .

 • Jest legendą polskiego teatru i kina. Dziś 75. urodziny Jerzego Treli

  75 lat temu w Leńczach w powiecie wadowickim urodził się Jerzy Trela. Wybitny aktor przez wiele lat związany był ze Starym Teatrem w Krakowie. Jest wykładowcą krakowskiej PWST, a w latach 1984-1990 był także jej rektorem.

 • ...na temat Konkursu dostępne są w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.fakty.interia.pl 4. Konkurs dostępny jest na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dla użytkowników(...) Organizatora na jego koszt, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej. 7. Laureat zobowiązany jest do pokwitowania odbioru nagrody. 8. Zwycięzca Konkursu traci prawo do nagrody, bez...

 • ..."Muzyka łączy pokolenia" - pod takim hasłem odbędzie się 4. Festiwal Legend Rocka. Podczas dwóch wakacyjnych weekendów pomorska Dolina Charlotty gościć będzie największe gwiazdy rocka oraz młode polskie talenty.

 • Dwie piłkarskie legendy żegnają się z Wisłą Kraków

  ...zrobiliście dla polskiej i krakowskiej piłki - napisał. (ph)

 • Pius X miał polskie korzenie? Eksperci twierdzą, że to legenda

  Na Górnym Śląsku od lat funkcjonowała legenda o tym, że późniejszy papież Pius X był potomkiem polskiej rodziny Krawiec (włoskie "sarto" oznacza w jęz. polskim "krawiec"), wywodzącej się z terenu obecnego woj. opolskiego. Według tych podań Ślązak Jan Krawiec na początku XIX w. wyemigrował do Włoch, zmienił tam nazwisko na Giovanni Sarto i osiadł w miejscowości Riese, gdzie w 1835 r. urodził się...

Zdjęcia na temat: legendy polskie
 • Bohdan Smoleń
Wideo na temat: legendy polskie
Dyskusje na temat: legendy polskie