• Informacje na temat:

  legia cudzoziemska

Artykuły na temat: legia cudzoziemska
 • Rosja chce mieć swoją Legię Cudzoziemską. Pomysł jej powołania pojawił się w Dumie państwowej, izbie niższej rosyjskiego parlamentu.

 • Lawina w Alpach. Zginęli żołnierze Legii Cudzoziemskiej

  Pięciu żołnierzy Legii Cudzoziemskiej zginęło, a sześciu zostało rannych w wyniku zejścia lawiny w Alpach. Do wypadku doszło w pobliżu granicy Francji z Włochami, gdzie ok. 50 żołnierzy odbywało trening, jeżdżąc na nartach poza wyznaczonymi szlakami. Do poszukiwań zasypanych mężczyzn zaangażowano helikoptery oraz psy ratownicze. Żołnierze zostali przewiezieni do szpitali w ciężkim stanie, u dwóch stwierdzono hipotermię.

 • W Kaliszu rozpoczyna się proces Zbigniewa M. - piętnaście lat ukrywającego się w Legii Cudzoziemskiej - oskarżonego o zbrodnie sprzed dwudziestu lat. Według prokuratury mężczyzna w 1990 roku okradł i zabił młodego lekarza. Historia tej zbrodni mogłaby stać się scenariuszem filmu sensacyjnego.

 • Zarzut zabicia jednej osoby i próba pozbawienia życia trzech innych postawiono 22-letniemu Radosławowi P. O szalonym rajdzie po południowej Polsce żołnierza Legii Cudzoziemskiej było głośno w lecie ubiegłego roku.

 • Nasza piłkarska kadra na Euro2012 będzie miała zupełnie wyjątkowe oblicze. Jeszcze niedawno żartowaliśmy sobie choćby z Niemców, którzy powoływani do drużyny piłkarzy pochodzenia polskiego, tunezyjskiego, czy tureckiego. Teraz i nasz zespół staje się bardzo międzynarodowy.

 • Uzbrojonego Rosjanina, który nielegalnie przekroczył litewsko-polską granicę koło Ogrodnik (woj. podlaskie) zatrzymali w Suwałkach funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 • Zgodę na służbę cudzoziemców we włoskiej armii ogłosił minister obrony narodowej Włoch Antonio Martino. Minister chce stworzyć brygadę złożoną z... Albańczyków. Szef resortu obawia się, że już niedługo nie będzie chętnych do służenia we włoskiej armii zawodowej i żołnierzy trzeba będzie wynajmować za granicą.

 • Owiana legendą Legia Cudzoziemska traci racje bytu - twierdzą francuscy politolodzy. Z dwóch tysięcy francuskich żołnierzy wysłanych ostatnio do Libanu tylko dwustu wywodziło się z Legii Cudzoziemskiej. Reszta rekrutowała się z regularnej armii.

 • W Kaliszu rusza proces Zbigniewa M. - piętnaście lat ukrywającego się w Legii Cudzoziemskiej - oskarżonego o zbrodnie sprzed dwudziestu lat. Według prokuratury mężczyzna w 1990 roku okradł i zabił młodego lekarza. Historia tej zbrodni mogłaby stać się scenariuszem filmu sensacyjnego.

 • Rosja, wg najnowszego raportu ONZ, zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby imigrantów. Obywatele innych państw służą nawet w rosyjskiej armii, w jednostkach o najwyższej gotowości bojowej.

Zdjęcia na temat: legia cudzoziemska
Wideo na temat: legia cudzoziemska
 • Sienkiewicz: 11 listopada narodowcy będą ochraniać się sami

  "Zgadzam się na propozycję narodowców, 11 listopada będą ochraniać się sami. Prawo na to pozawala. Radzę im tylko: weźcie przykład ze związków zawodowych i ich manifestacji w Warszawie" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. "To kompletnie pięciorzędne, kto szkoli narodowców. Mogą szkolić się w Legii Cudzoziemskiej lub w przedszkolu. Jeśli będą problemy - będziemy interweniować. Policji nikt reguł narzucać nie będzie" - zastrzega. Pytany o zapowiedź rozliczeń z...